Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci

Wyd. Kropka
2021-11-24
2021-11-24
Anna Bereś
encyklopedia wiedza dziecko świat kosmos natura astronomia zoologia archeologia historia

Britannica Nowa to solidna dawka wiedzy - prawie dwa kilo! A znika z księgarnianych półek jak najświeższe bułeczki. Jakoś specjalnie mnie to nie dziwi bo to prawdziwa gratka dla żądnych wiedzy młodych odkrywców.
Lektura tej księgi przypomina wizytę w najnowocześniejszym centrum nauki. Niby forma analogowa, ale pełna wykresów, szkiców, map, ilustracji, zdjęć, diagramów,...

Ojoj jak widać polscy "patrioci" zawsze czujni i gotowi do ataku, choć mało który widział książkę na oczy, a czytają głównie komentarze na fejsie. Ten atak tylko mnie zachęcił do wystawienia opinii. Ta encyklopedia to mądra, wartościowa i niesamowicie wciągająca książka. Będzie ciekawa nie tylko dla dzieci, polecam bardzo!

Encyklopedia powszechna wydana po raz pierwszy w latach 1768–1771 w Edynburgu przez Colina Macfarquhara i Williama Smellie’a, doczekała się wersji na dzieciaków, dzięki wydawnictwu KROPKA.

Sama książka to prawdziwa kopalnia wiedzy i różnorodności, faktów i ciekawostek w sam raz dla każdego smyka, który chce znać odpowiedzi na wiele pytań i nie boi się ich zadawać. Zakres...

Skąd ten atak trolli na tę świetną książkę? Jak to zwykle trolle, polscy patrioci, zajmują się tylko jednym tematem. A książka jest tak ciekawa, że dorośli też czytają z zachwytem jak ja. Brawo wydawnictwo.

Encyklopedia zakłamująca rzeczywistość.

"Naziści [Niemcy] zamordowali 6 milionów Żydów, a także ogromną liczbę Romów [Cyganów], osób niepełnosprawnych [wśród wcześniej wymienionych, czy to jakaś nacja?], osób LGBT [nie było takiego pojęcia**], Europejczyków z Europy Wschodniej i innych, których uważali za gorszych".
Dopiski moje, bo nie mogę wytrzymać.
** To jak by...

Niestety encyklopedia Brittanica przedstawia zakłamany obraz historii i holocaustu. Nie wymienia się wśród ofiar narodu polskiego. Natomiast nadmienia się o mitycznych 6 milionach żydów, romów... I osób lgbtqwerty.
Nie polecam nikomu. Zwłaszcza rodzicom, którzy chcą taki syf kupić dzieciom.

• Encyklopedia
  • Nowości