Sam na sam z Bogiem. Modlitwy tych, którzy się nie modlą

Janusz Korczak Wydawnictwo: Więź literatura piękna
Więź
modlitwa literatura polska literatura religijna
literatura piękna
modlitwa literatura polska literatura religijna

„Sam na sam z Bogiem” to Korczak liryczny, zadumany. Zamiast rezolutnego pedagoga – samotny człowiek. Nie ma prawd objawionych – są wątpliwości. Zamiast cierpliwych objaśnień – litania wątpliwości. A jednak i w tych modlitwach widać doskonały zmysł obserwacji Doktora i jego niezwykły talent do opisywania najprostszymi słowami najbardziej skomplikowanych uczuć i przeczuć. Te...

Dyskusje

• 2016