Wyspa Nieszczęść

Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Najpiękniejsze opowieści literatura obyczajowa, romans
Heksemesterens borg
2001-01-01
Magdalena Kwiatek-Słoboda
Najpiękniejsze opowieści
wyspa klątwa przestępcy

Taka przeciętna, ani zła ani dobra, o której łatwo zapomnieć, książka na jeden raz.

Tę książkę pożyczyła mi koleżanka. Zobaczyłam okładkę i tytuł, i czułam, że to nie dla mnie. Tak bardzo się pomyliłam! Uwielbiam takie pomyłki! Chociaż historia sama w sobie pozostawia wiele do życzenia, to nie mogłam się od niej oderwać! Choć preferuję romanse Jane Austen, "Wyspa Nieszczęść" podobała mi się bardziej niż kilka znanych mi książek Nory Roberts.

Kocham całą twórczość tej autorki. Jest najlepsza <3

Uważam, że to jedna z najlepszych książek Margit Sandemo!

[Opinia ta, to wyłącznie moje subiektywne odczucia i wnioski w odniesieniu do moich subiektywnych gustów i upodobań ;) Uwaga - spoilery!]

Nigdy nie czytałam książek Sandemo, więc z ciekawością sięgnęłam po Wyspę nieszczęść.

Na początku przeraziłam się, że narracja w książce jest poprowadzona w pierwszej osobie, czego nie znoszę. Na potrzeby książki oczywiście uzbroiłam...

Typowe romansidło, ona piękna nieszczęśliwa, on piękny, nieprzystępny i w końcu zakochany. Jak kiedyś powiedział L. Wałęsa - przeczytam po trochu początek, środek i koniec i wiem o czym jest książka. Tak jak pisałam wcześniej lubię M. Sandemo

Przepiękna opowieść o trudach jakie musiała przejść główna postać by odnaleźć szczęście i miłość. Pojawia się ty również wielka tajemnica do rozwiązania, na wyspie Nieszczęść która już przez 300 lat jest nawiedzana przez czarnoksiężnika.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

jedna z najlepszych z tej serii.;]
kocham.!!

Ekstra!!