Polowanie

Okładka książki Polowanie
Enki BilalPierre Christin Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Mistrzowie Komiksu komiksy
komiksy
Marek Puszczewicz
polowanie bilal komunizm

więcej Więcej

Na półkach: , , , ,

Dobry komiks pokazujący dwa oblicza polowania, ciekawie zarysowane postacie i ich historie, trochę jednak skrótowo na koniec, zabrakło większych emocji.

Dopiero z tego portalu dowiedziałem się że te postacie są fikcyjne, to tylko pokazuje jak dobrze są one przedstawione. Komiks nie ma jakiejś super fabuły, ale robi robotę atmosferą, ciężką i pełną napięcia. Wiedziałem że ktoś będzie upolowany, ale do końca nie wiedziałem kto.

Lubię kreskę Bilala, chociaż gęby są zbyt podobne. Dziwny komiks, widać po nim czasy, w których powstał. Historia właściwie nie istnieje, bardziej jako tło do przedstawienia postaci i specyfiki komunizmu. Dla miłośników. Dla mnie nie bardzo, choć wzbudza chęć większego poznania tamtych złych czasów.

Świetny rysunek i fabuła, dopełniają się, tworząc gęstą atmosferę, w której czytelnik stopniowo odkrywa drugi (ale główny) obiekt polowania. Postaci mają tak starannie nakreślone biografie, że trudno wręcz uwierzyć, że są one fikcyjne.

To, co urzeka w komiksach Bilala, to jego niesamowite kadry rysunkowe, potwierdzające, że w dzieciństwie dostał tłuste pastele i ani jednej białej kartki ;-)

Zima roku 1983. Eminencje Państw Układu Warszawskiego spotykają się w Bieszczadach na trwającym trzy dni polowaniu. Wspominają swoje życie, komentuję rzeczywistość i powoli wdrażają w życie pewien plan…

Enki Bilal to twórca znany i ceniony. Belgradzki rysownik zasłynął głownie zekranizowaną przez siebie samego Trylogią Nikopola (film pt. Kobieta Pułapka). Ale to Polowanie...

• Komiksy
  • Komiks
  • Komiks
  • Komiksy
  • Historyczne
  • Komiksy, komiksy! Magiczne obrazki...

Dodaj cytat z książki Polowanie