rozwińzwiń

Dzieje sztuki polskiej

Okładka książki Dzieje sztuki polskiej Janusz Kębłowski
Okładka książki Dzieje sztuki polskiej
Janusz Kębłowski Wydawnictwo: Arkady sztuka
285 str. 4 godz. 45 min.
Kategoria:
sztuka
Wydawnictwo:
Arkady
Data wydania:
1987-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1987-01-01
Liczba stron:
285
Czas czytania
4 godz. 45 min.
Język:
polski
Tagi:
szrtuka polska malarstwo rzeźba
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
26 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
736
204

Na półkach: , , , , ,

Mała cegła aspirująca do bycia kompletnym wykładem na temat każdego aspektu sztuki na terenie Polski od pierwszych śladów człowieka po drugą połowę XX wieku. Znajdziemy absolutnie każdy styl i każdy rodzaj sztuki - od architektury po grafikę. Autor niewątpliwie prezentuje niebywałą wiedzę w tej dziedzinie i nie umiem mu postawić żadnych zarzutów - jego styl jest obiektywny, metodyczny, zwięzły i zrozumiały. Problemem jest jedynie archaiczne (choć nie jest to szczególnie stara książka) wydanie - po dwie kolumny tekstu na stronę, daleko od nielicznych ilustracji do których się odnoszą. Wymaga to nieustannego przewracania stron, co wybija z rytmu. Ponadto niejednokrotnie niektóre opisywane obiekty nie mają w książce jakiejkolwiek wizualizacji, nawet w formie ryciny, co sprawia, że tę książkę najwygodniej się czyta z wyszukiwarką internetową pod ręką, dzięki której możemy przywołać zdjęcie wybranego obiektu szybciej i w lepszej jakości, niż korzystając z książki. Marginalnie należy wskazać, że w momencie premiery jej lektura musiała być pod tym względem bardziej uciążliwa ze względu na oczywisty brak sieci.
Jest mała szansa, aby ktoś nie będący studentem historii sztuki/architektury sięgnął dobrowolnie po tę pozycję, gdyż pomimo jej wysokiego poziomu merytorycznego, obecnie na rynku jest więcej bardziej współczesnych, lepiej wydanych książek o sztuce.

Mała cegła aspirująca do bycia kompletnym wykładem na temat każdego aspektu sztuki na terenie Polski od pierwszych śladów człowieka po drugą połowę XX wieku. Znajdziemy absolutnie każdy styl i każdy rodzaj sztuki - od architektury po grafikę. Autor niewątpliwie prezentuje niebywałą wiedzę w tej dziedzinie i nie umiem mu postawić żadnych zarzutów - jego styl jest obiektywny,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2135
863

Na półkach: ,

Przeczytałam Rozdział o Sztuce Romańskiej... Jakoś mnie nie uwiódł. No ale czego można wymagać od literatury obowiązkowej od wykładowcy :)

Przeczytałam Rozdział o Sztuce Romańskiej... Jakoś mnie nie uwiódł. No ale czego można wymagać od literatury obowiązkowej od wykładowcy :)

Pokaż mimo to

avatar
945
453

Na półkach: ,

Pozycja ta to bardzo interesująca podróż przez epoki i style w sztuce i architekturze od epoki kamienia po czasy współczesne. Pokazuje nam rozwój kulturowy na ziemiach polskich, przejawiający się we wszystkich dziedzinach z zakresu sztuk pięknych. Jest bogato ilustrowana zdjęciami obiektów architektonicznych i rzeźb a także rzutami wybranych budynków na płaszczyznę. Poznajemy jedną z piękniejszych rzeźb polichromowanych przedstawiających Madonnę z dzieciątkiem, którą widziałam kiedyś na żywo w Muzeum Szołajskich w Krakowie ale też wiele innych cudownych obrazów i rzeźb od gotyku po współczesność. Całość bardzo ciekawie i przejrzyście napisana. Polecam.

Pozycja ta to bardzo interesująca podróż przez epoki i style w sztuce i architekturze od epoki kamienia po czasy współczesne. Pokazuje nam rozwój kulturowy na ziemiach polskich, przejawiający się we wszystkich dziedzinach z zakresu sztuk pięknych. Jest bogato ilustrowana zdjęciami obiektów architektonicznych i rzeźb a także rzutami wybranych budynków na płaszczyznę....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    45
  • Posiadam
    30
  • Chcę przeczytać
    19
  • Historia sztuki
    5
  • Sztuka
    3
  • Teraz czytam
    3
  • Historia
    2
  • PRL
    1
  • K.materialna/dizajn/architektura/sztuka/k.masowa
    1
  • Domowa bibioteczka/ DB
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dzieje sztuki polskiej


Podobne książki

Przeczytaj także