Refaktoryzacja do wzorców projektowych

Okładka książki Refaktoryzacja do wzorców projektowych Joshua Kerievsky
Okładka książki Refaktoryzacja do wzorców projektowych
Joshua Kerievsky Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Refactoring to Patterns
Helion
2005-01-01
2005-01-01
83-7361-930-5
Paweł Koronkiewicz
informatyka programowanie refaktoryzacja wzorce projektowe refaktoring

Godna polecenia.
Przekształcenia są jasno opisane z życiowymi przykładami.
Kod napisany jest w javie. Jest on jednak na tyle prosty, że programiści innych języków nie powinni mieć trudności w jego zrozumieniu.
Do każdego wzorca dodana jest lista wad i zalet oraz opis kiedy dany wzorzec warto zastosować.
Dużą zaletą jest tłumaczenie na język polski, które jest więcej niż dobre.
Czytelne diagramy w połączeniu z dobrym tłumaczeniem sprawiają, że książka jest prosta i przyjemna w odbiorze.

Godna polecenia.
Przekształcenia są jasno opisane z życiowymi przykładami.
Dużą zaletą jest tłumaczenie na język polski, które jest więcej...

Polecam książkę każdemu programiście dowolnego języka wysokiego poziomu, który chce dowiedzieć się więcej i poprawić swoje umiejętności stosowania zarówno refaktoryzacji, jak i wzorców projektowych w programach. Przykłady są w Javie, ale to nie stanowi zwykle przeszkody nawet, gdy się nie pisało wcześniej w tym języku. Co najwyżej czasami trzeba się nieco dłużej zastanowić nad tymi przykładami, bo są pisane dość oszczędnie. Ogólnie książka wartościowa. Jak z każdej książki tego typu, tak i z tej można się zawsze czegoś nowego nauczyć, bo autor przekazuje różnorodne rady i wskazówki.

Warta przeczytania. Im szybciej, tym lepiej. Świetne rozszerzenie Refaktoryzacji Fowlera. Książka pokazuje wzorce jako narzędzie, które poprawia jakość kodu, który już został napisany.

Warto sobie przeczytać jako utrwalenie niektórych wzorców / poszerzenie perspektywy :)

• Programowanie
  • Informatyka
  • Programowanie
  • -nauka
  • Techniki programowania
  • Progamming itp

Dodaj cytat z książki Refaktoryzacja do wzorców projektowych