Pan Tadeusz. Prawda i legenda

G&P
esej historia w literaturze
popularnonaukowa
esej historia w literaturze

Największym walorem tej książki jest język - melodia dla uszu. Piękna polszczyzna okraszona cytatami nie tylko z "Pana Tadeusza".

Poznajemy blaski i cienie naszej epopei, jej historię, która nie wróżyła takiej przyszości, pierwowzory bohaterów, odpowiedniki miejsc, sens wyidealizowanej atmosfery, która miała dodać Polamom otuchy. Szkoda że ta książka powstała tak późno, bo...

Niedawno miałam okazję posłuchać wykładu Wiesława Kota "Pan Tadeusz w pięciu smakach". Przez dwie godziny autor interesująco, barwnie i zabawnie opowiadał o potknięciach geniusza.
Zachęcona i ubawiona postanowiłam sięgnąć po książkę, która nie tylko dotyczy zabawnych pomyłek wieszcza, ale też przybliża naszą narodową epopeję. Warto było poczytać o postaciach i ich...

Dzięki tej książce możemy poszerzyć swą wiedzę na temat naszej epopei narodowej.Wiesław Kot w przystępny sposób konfrontuje ze sobą literacki świat stworzony przez Mickiewicza z postaciami i wydarzeniami,które były inspiracją dla poety.Warto zajrzeć.

• Może kiedyś...
  • Przeczytane w 2014