Pasta do zębów

Okładka książki Pasta do zębów Zygmunt Zeydler-Zborowski
Okładka książki Pasta do zębów
Zygmunt Zeydler-Zborowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Klub Srebrnego Klucza kryminał, sensacja, thriller
Klub Srebrnego Klucza
Wydawnictwo Iskry
1979-01-01
1979-01-01
morderstwo

Do książki podszedłem z lekkim dystansem. Nie czytam kryminałów, ciężko mi przez to ocenić w ogóle taką książkę, ale mnie nie zniechęciła do nich. Jest krótka, przez co nie nudzi, fabuła jest prosta, a śledztwo nie ciągnie się w bezsensowne poszukiwania. Jest to, jak na książki tego typu, bardzo dobre. Moim zdaniem, jeśli ktoś będzie miał okazję ją gdzieś wypożyczyć, to śmiało nie ma co się zastanawiać. Dużo czasu nie zajmie, a miło się czyta.

Tajemniczy "Mędrzec ze Wschodu", hipnoza, sekrety przeszłości pewnej pielęgniarki i śmiertelne zatrucie brytyjskiej obywatelki... To zbieg okoliczności, w którym słychać chichot losu czy może jednak świadomie, pieczołowicie przez kogoś konstruowana układanka? Nieustępliwa milicjantka Anna wraz z towarzyszem Motyczem rozwiążą tę zagadkową sprawę nim Ty zdążysz umyć zęby.

Klub Srebrnego Klucza znów nie zawodzi. Przede wszystkim jeśli chodzi o funkcję rozrywkową - zagadka jest frapująca, śledztwo angażuje czytelnika i tę powieść Zeydlera-Zborowskiego czyta się naprawdę w mgnieniu oka. Mamy tu nietypowe morderstwo i nietypową bohaterkę - milicjantka Anna Majewska jest energiczna, pyskata, dużo pali i co prawda nie zna angielskiego, ale lubi muzykę klasyczną ;) Lekcji psychologicznych lub społecznych raczej próżno tu szukać, ale to i tak lektura przyjemna i pożywna.

• Sensacja/Kryminał
  • Polscy autorzy
  • Polskie kryminały
  • Kryminały PRL-U
  • Przeczytane w 2016
  • Lata 20. Part 1/2

Dodaj cytat z książki Pasta do zębów