Psychosocjotechnika, dezinformacja - oręż wojny

Vladimir Volkoff nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.) 198 str.
La desinformation arme de guerre
83-87809-14-4
Anatol Arciuch
Antyk
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
manipulacja propaganda wojna psychologiczna

La desinformation arme de guerre
83-87809-14-4
Anatol Arciuch
Antyk
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
manipulacja propaganda wojna psychologiczna

Porównaj ceny i

Dość trudna w odbiorze książka, która dotyka zawiłych, ale bardzo ważnych kwestii z pogranicza różnych dziedzin. Mamy Hitlera, Stalina, ZSRR, Zachód, lewaków i prawaków. Teoria i praktyka. Warto przeczytać.

Bardzo dobra książka, jesli chce sie poznać i zrozumieć dynamike "wydarzeń" politycznych kreowanej dla nas "rzeczywistości". Wydaje mi sie, ze warto zbadać i poddać analizie opisywane tu zjawiska. Już na poczatku bowiem w treści książki występuje klasyczna stalinowska dezinformacji i nazwanie Niemieckiej Socjalistycznej Partii Niemiec "faszystami". Potem podana jest...

Warto poznać techniki dezinformacji, żeby się przed tym obronić. Sprawdzi się w każdej dziedzinie.

Po prostu obowiązkiem każdego człowieka, który chce być świadom rzeczywistości społecznej, jest przeczytanie tej książki.

Opracowanie Volkoffa powinno być lekturą obowiązkową już w szkole średniej. Bardzo rzeczowo i zrozumiale objaśnia zjawisko urabiania opinii publicznej czyli stosowania na co dzień w przestrzeni medialnej mniej lub bardziej subtelnych mechanizmów dezinformacji i manipulacji. To bardzo cenna wiedza pozwalająca zachować samodzielność myślenia bez której wiele osób wpada w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Najbardziej znaną i cenioną powieścią Vladimira Volkoffa jest, jak sądzę, "Montaż". Jednak bardzo ciekawą pozycją, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy w europejskich mass mediach wyraźnie zauważalny stał się wzrost natężenia swoistej kakofonii informacji, może wydać się również książka "Dezinformacja - oręż wojny". Indoktrynacja i walka o wpływy nie odbywa się już bowiem w...

Momentami ciężko się czyta, ale nie zmienia to faktu, że powinna to być lektura obowiązkowa w szkole (liceum). Otwiera oczy.

• Chcę w prezencie
  • Biblioteka