Goście na Boże Narodzenie

Okładka książki Goście na Boże Narodzenie
Sven Nordqvist Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pettson i Findus (tom 10) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Pettson i Findus (tom 10)
Pettson får julbesök
Media Rodzina
2007-01-01
2007-01-01
24 min.
Barbara Hołderna
święta choinka staruszek pomoc pettson i findus sven nordqvist boże narodzenie literatura dla dzieci dla dzieci

Okładka książki Jak tata się z nami bawił Mati Lepp, Ulf Stark
Ocena 7,2
Jak tata się z... Mati Lepp, Ulf Star...
Okładka książki Księżniczki i smoki Christina Björk, Eva Eriksson
Ocena 7,6
Księżniczki i ... Christina Björk, Ev...
Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

2071

Na półkach: , , , ,

Sven Nordqvist jest dla nas nowym autorem. Byłam ciekawa, co takiego ma do zaoferowania dla najmłodszych czytelników. Dlatego też chętnie sięgnęłam po Goście na Boże Narodzenie i sprawdziłam, jak ta historia zostanie odebrana przez dzieci.

Rewelacyjna książka dla dzieci a i dorosły może się zainteresować jej przesłaniem czytając dzieciom. Spodoba się zarówno 4-latkowi jak i 7-latkowi. Dzieci słuchają, śmieją się, i jednocześnie śledzą wspaniałe ilustracje które są tak wykonane, że pokazują całą historię z danej strony. Mamy kupioną całą serię.

Kolejna pozycja, do której wracamy od kilu lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Świetny klimat, styl, pomysł. Lubię dziwność tego świata i bohaterów. Ogromnie doceniam przesłanie. Bardzo polecam

Świetna, świąteczna opowieść o tym, że w czasie Bożego Narodzenia w potrzebie możns liczyć na siąsiadów!

2060

Na półkach: , , , ,

Nie ma u nas grudniowego oczekiwania na Święta bez dobrych świątecznych lektur. A przeczytanie tej części przygód Pettsona i Findusa jest już naszą adwentową tradycją. Pięknie i prosto pokazuje, jak niewiele trzeba, by sprawić komuś radość, zwłaszcza w takim czasie, jakim jest Boże Narodzenie, które chcemy przeżyć odświętniej, przy pięknej choince i bardziej zastawionym pysznościami stole. Tego chcę uczyć moje dzieci:empatii, serdeczności, małych gestów, które czynią świat lepszym. Oby każdy taki Pettson mógł liczyć na pomoc i troskę takiego jednego sąsiada 🙂

Findus i Pettson to nasze tegoroczne odkrycie. Wszystkie części bardzo lubimy. Historie są cudne, ciepłe, pełne humoru, a akcja jest ciekawa i wartka. Zaś ilustracje to majstersztyk!!! Można oglądać i oglądać i zawsze coś ciekawego się znajdzie. Warto wypatrzeć te drobne szczególiki. Żałuję, że ja jako dziecko nie znałam tej serii, ale teraz wraz z córką to nadrabiam.

Pettson skręcił nogę... i to powoduje, że nie ma możliwości przygotować świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście z pomocą przychodzą sąsiedzi

Okiem taty:
najbardziej (chyba) emocjonalna część ze wszystkich, w "głębokiej" warstwie treści najbardziej dla czytelnika dorosłego

Okiem Jurka:
CHOINKA, ŚWIĘTA, CIASTO!!!

Okiem taty:

Okiem Jurka:
CHOINKA, ŚWIĘTA, CIASTO!!!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas na który zazwyczaj z utęsknieniem czekamy, do którego się przygotowujemy, snujemy plany, itp. Zdarza się jednak, że los spłata nam figla i nasze plany legną w gruzach. I co wtedy? Jak się okazuje "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło", o czym przekonali się bohaterowie tej historii. Bardzo ciekawe opowiadanie o zaradności i kreatywności Pettsona i Findusa oraz życzliwości i wielkoduszności ich sąsiadów.

Bardzo ciekawie skonstruowane opowiadanie, które jest idealne w okresie świątecznym. Niestety trochę się rwało tłumaczenie, nie wiem, czy jest to wina korekty czy tłumacza.
PS. Po wysłuchaniu tej historyjki nasz synek (5 lat) bardzo chciał majsterkować;)

Dodaj cytat z książki Goście na Boże Narodzenie