Goście na Boże Narodzenie

Sven Nordqvist Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Pettson i Findus literatura dziecięca
Pettson får julbesök
Barbara Hołderna
Media Rodzina
święta choinka staruszek pomoc pettson i findus sven nordqvist boże narodzenie literatura dla dzieci dla dzieci
Pettson får julbesök
literatura dziecięca
Barbara Hołderna
Pettson i Findus

Pettson skręcił nogę... i to powoduje, że nie ma możliwości przygotować świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście z pomocą przychodzą sąsiedzi

Okiem taty:
najbardziej (chyba) emocjonalna część ze wszystkich, w "głębokiej" warstwie treści najbardziej dla czytelnika dorosłego

Okiem Jurka:
CHOINKA, ŚWIĘTA, CIASTO!!!

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas na który zazwyczaj z utęsknieniem czekamy, do którego się przygotowujemy, snujemy plany, itp. Zdarza się jednak, że los spłata nam figla i nasze plany legną w gruzach. I co wtedy? Jak się okazuje "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło", o czym przekonali się bohaterowie tej historii. Bardzo ciekawe opowiadanie o zaradności i...

Bardzo ciekawie skonstruowane opowiadanie, które jest idealne w okresie świątecznym. Niestety trochę się rwało tłumaczenie, nie wiem, czy jest to wina korekty czy tłumacza.
PS. Po wysłuchaniu tej historyjki nasz synek (5 lat) bardzo chciał majsterkować;)

Nordqvist tym razem zajął się przygotowaniami Pettsona i Findusa do Świąt Bożego Narodzenia. Ich plan przygotowań z powodu upadku Pettsona, czego wynikiem była boląca noga, rozsypał się. Święta zapowiadały się bez choinki i co gorsza bez jedzenia i ciepła. Findus był nie pocieszony i rozczarowany, a Pettson nie mógł pocieszyć kotka, bo noga bolała bardzo.
Gdy tak trwali w...

Seria o kocie Findusie - jedna z ukochanych mojej córki z dzieciństwa. Ze względu na tę miłość, na humor i ciepło, zawarte w książeczkach, oraz równie dowcipne ilustracje, przechowujemy je nadal, choć z nich wyrosłyśmy. No bo czy można wyprzeć się takich starych, ukochanych przyjaciół? Zresztą... Nie mówcie mojej córce - ja czasem do nich wracam :)

O to właśnie chodzi w Świętach! Dzięki Pettson!

Na półkach: , , , ,

To jest jedna z najdłuższych książek mojej siostry. Pettson chciałby, aby Findus miał niezapomniane święta i żeby dalej obchodził święta, ale w tym celu musi przyjść święty Mikołaj. W tym celu Pettson buduje mikołajową maszynę, która pracuje jednak inaczej niż powinna.

Po prostu genialna. :)

Baaardzo świąteczna historia!