Nanga Parbat góra o złej sławie

Anna Czerwińska Wydawnictwo: Sport i Turystyka literatura faktu
83-217-2728-X
Sport i Turystyka
alpinizm wspinaczka Himalaje
literatura faktu
83-217-2728-X
alpinizm wspinaczka Himalaje

Na półkach: , , , , ,

Myślę, że Anna Czerwińska mogłaby udzielać korepetycji z pisania książek podróżniczych wielu współczesnym autorom. Od 50 strony "Nanga Parbat góra o złej sławie" po prostu nie mogłam odłożyć; wciągnęła mnie jak kryminał, podniosła ciśnienie, rozbudziła i pochłonęła. Nie ma tu przegadania, pustych stron. Każde zdanie ma sens. Świetne opisy przyrody, relacji międzyludzkich w...

Przeczytane w dwa dni. Po przeczytaniu jeszcze bardziej intryguje postać Wandy Rutkiewicz.

Nanga to jedna z najtrudniejszych gór na świecie. Nie jest najwyższym ośmiotysięcznikiem, ale warunki na niej panujące sprawiają, że wejście na szczyt jest prawdziwym wyczynem. Stąd wielki szacunek dla Czerwińskiej i towarzyszek za walkę jaką stoczyły. Wszystko opisane jest w tej książce w bardzo dobry sposób.

Relacja z polskiej wyprawy kobiecej z 1985 r. Zmagania z naturą i własnymi słabościami oraz przeciwnościami. Dla mnie bardzo ciekawa lektura - rzeczowa, bez zbędnych ozdobników (co często zdarza się w innych publikacjach himalaistycznych).

• Góry
  • 2018
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Góry, wspinaczka, himalaizm
  • Tematyka górska