Fałszywa ścieżka

publicystyka literacka, eseje
83-7414-107-7
Małgorzata Kozłowska
feminizm ideologia krytyka kobiety mężczyźni

Rzetelna krytyka współczesnego feminizmu jako zjawiska idącego w kierunku skonfliktowania płci i umocnienia stereotypów. Na pewno warto się zapoznać, jeśli kogoś interesuje temat. Niestety nie znajdziemy w niej gotowych rozwiązań, które mogłyby poprawić sytuację.

Ponowna lektura nie zmieniła mojego zdania o tej książce. Autorka choć odżegnuje się libertariańskich feministek krytykuje tylko feminizm radykalny z którego się wywodzi. Krytykując pewne tendencje nie daje odpowiedzi jak powinno być. Choć ujawnienie pewnych manipulacji danymi z jej własnego środowiska jest dużym plusem dla tej publikacji.

Dyskusje

• Feminizm
  • Nauki społeczne
  • Literatura francuska
  • 2010
  • Gender/queer/feminizm
  • Popularno-naukowe
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Fałszywa ścieżka