Kate jaką pamiętam

A. Scott Berg Wydawnictwo: Bertelsmann Media biografia, autobiografia, pamiętnik
Kate Remembered
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-7391-631-8
Zofia Uhrynowska-Hanasz
Katherine Hepburn aktorka film biografia

Zawsze wolałam ją od Audrey... Jakaś taka bardziej żywotna i twardo na ziemi :) Książka urzekła mnie i jeszcze bardziej przekonała do Katharine...

Jest to ciekawa biografia napisana przez przyjaciela Kate Hepburn, który poznał ją dopiero w latach 80tych. Nie jest to bynajmniej wada, bo poznajemy Kate Hepburn już z pewnej perspektywy, kiedy ma już dalej swoje lata, ale dalej jest aktywna jak przez całe swoje życie. Poznajemy także jej trudny związek ze Spencerem Tracym z jej perspektywy. Nie da się zaprzeczyć, że Kate...

niesamowita historia

Uwielbiam, nie mogłam nie przeczytać, jak tylko znalazłam w bibliotece,ogromna siła wewnętrzna sprawiła, że grała prawie do końca życia zachowując urok i klasę. Kilka pięknych zdjęć to dodatkowy atut książki.

Całkiem przyjemna proza biograficzna, zmyślnie skonstruowana opowieść - miło się czytało, jako źródło wiedzy i przyczyna relaksu - godna polecenia.

• Biografie
  • Przeczytane 2011