Potwory. Historia zbrodni i okrucieństwa

Okładka książki Potwory. Historia zbrodni i okrucieństwa
Simon Sebag Montefiore Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Monster's history's most men and women
Świat Książki
2010-11-03
2010-11-03
Jerzy Korpanty
zbrodniarze mordercy stalin hitler biografia

więcej Więcej

Straszna książka ,dosłownie..
Simon przedstwia w niej sylwetki ludzi potworów- czytając miałam ciarki na całym ciele i wstyd mi,że należe do gatunku homo sapiens.Żadne inne zwierze nie zabija dla przyjemności i nie jest tak okrutne jak my. Przez tę jędze Elżbiete Batory mam teraz koszmary nocne.

Jeśli jesteś wrażliwcem odczuwającym ból cierpiącego to nawet nie zbliżaj się...

Książka przedstawia krótkie życiorysy największych zbrodniarzy świata.
Bezmiar okrucieństwa opisany w niej jest przerażający. Aż nie chce się wierzyć,że tacy ludzie istnieli,lub niektórzy wciąż istnieją.
Polecam.

Zawiodłam się. Zbyt mało informacji, taka trochę rozszerzona lista po prostu.

Książka, ciekawa napisana językiem przystępnym i łatwym w odbiorze. Ciekawa pod względem graficznym z dużą ilością "powklejanych" między tekst zdjęć i ciekawostek, które sprawiają, że lepiej się czyta ale też dostarczają ciekawych informacji.

sylwetki ludzi-potworów, którzy zasłynęli w historii z niebywałego okrucieństwa, brutalności i przyjemności w zadawaniu bólu. Fascynująca kronika występnych czynów człowieka, pełna historii, mrożących krew w żyłach. Chwilami trochę się dłużyła, interesująca w zależności od czasów.

polecam ; wszyscy przeczytajcie!!!

• Historyczne
  • Chcę w prezencie