Blizna

Okładka książki Blizna Anthony Kiedis, Larry Sloman
Okładka książki Blizna
Anthony KiedisLarry Sloman Wydawnictwo: Sonia Draga biografia, autobiografia, pamiętnik
Scar Tissue
Sonia Draga
2015-11-18
2005-01-01
2004-01-01
Alina Siewior-Kuś
Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis Alina Siewior-Kuś

Okładka książki Tyson. Żelazna ambicja Larry Sloman, Mike Tyson
Tyson. Żelazna... Larry Sloman, Mike ...
Okładka książki Mike Tyson. Moja prawda Larry Sloman, Michael Tyson
Mike Tyson. Mo... Larry Sloman, Micha...

Jest to pierwsza książka, którą przeczytałam po angielsku w wieku 15 lat, i bardzo mnie wtedy przejęła i zaabsorbowała. Cóż to dużo mówić- sex, drugs & rock'n' roll. Za drugim razem już trochę momentami nużąco, szczególnie opisy jego dziewczyn, gdzie każda była najwspanialsza. Trochę brakowało mi muzyki.
Jednak wciąż to pozycja obowiązkowa dla fanów Papryczek.

Jednak wciąż to pozycja obowiązkowa dla fanów Papryczek.

Gdyby wyciąć z tej książki wątki o ćpaniu, to nie wiem czy by została połowa. To, że ten gościu żyje, a dodatku jest bogaty, sławny, śpiewa zajebiście i w tym wieku wygląda jak Tarzan to jest jakiś błąd w matrixie. Chłop na bank zrobił stwórcy loda z połykiem za to wszystko.

7 za nieludzką odporność fizyczną i psychiczną tego człowieka,od 11 roku życia był narkomanem dopiero po 20 roku życia próbował przestać brać.Jest to życie szczura ,nie miał ukradł wybłagał ,zjadł nie zapłacił uciekł.Spał gdzie się dało ,niemal włóczęga,kombinował kasę na narkotyki i praktycznie cały czas na haju,osobowość podobna jak głównego bohatera filmu pantarej jak ktoś pamięta.Oczywiście on wszystkiego nie napisał np.o higienie na melinach na których leżał,ale w końcu wygrał los na loteri który nazywał się Frusciante który wyniósł ten bida zespół do gwiazd.Można przeczytać ze względu na to że każdy ma szansę i nie ważne co nam się wydaje.Dzienniki heroinowe nikki sixa znacznie lepsze bo opisują wszystko bez dystansu,tutaj dystans jest zachowany i nie zbliżono się do mroku za blisko,mało kto napisze dla świata że leżał na melinie kilka dni bez wstawania do łazienki albo żebrał na jedzenie.Trochę tu znanych osób ale opisanych z dalekiego dystansu inaczej niż w dziennikach heroinowych.

Książka ,, Blizna " jest biografią Anthony Kiedisa wokalisty RHCP . W gruncie rzeczy jego opowieść sprowadza się do trzech rzeczy : ćpanie, sex, muzyka. Ok,tak wyglądało jego życie, każdy żyje tak jak lubi, jednak mnie jego liczne podboje seksualne i eksperymenty z narkotykami nie do końca zaciekawiły. Wiecie co najbardziej mnie ruszyło w tej książce ? Fakt,że ojciec wprowadził jedenastoletniego dzieciaka w świat narkotyków i seksu!!! Matka też się nie popisała , założyła nową rodzinę a Anthony został zepchnięty na drugi plan i trafił pod ,, opiekę '' nieodpowiedzialnego ojca. Reszta jest już konsekwencją tego wszystkiego jak i wyborem Kiedisa. Językowo książka nie zachwyca, zraziła mnie też wypowiedź wokalisty RHCP na początku książki, że niczego z tego życia które wiódł nie żałuje, a chyba powinien żałować lat straconych na pogrążanie się w nałogu.
5/10 nie ma szału.

Może być to dla mnie więcej niż przeciętna, ale chyba nie dobra. Literacko, całkowite dno, ale jak czytam u innych, to może być wina tłumaczenia. Treściowo...interesująca, nie wiedziałem, że Tony jest takim ćpunem, przy nim Matty Perry to amator. Sporo opisów bzykania, po narkotykach to jego druga czynność fizjologiczna...szkoda, że zdjęcia dziewczyn są na końcu, czytałem ebooka i zorientowałem się gdy do nich dotarłem, fajniej by mi się czytało gdybym mógł rzucać okiem na fotografie przy opisach kolejnych podbojów Tonego;-)

Książkę przeczytałem ponad 10 lat temu. Moje życie dzieli się na przed i po tej książce.

Wcześniej wiedziałem o istnieniu zespołu jednak po Bliźnie RHCP stało się jednym z soundtracków mojego życia. Przez chwilę miałem nawet pomysł , aby sięgnąć po nią jeszcze raz, ale boje się , żeby nie zatrzeć wrażenia.

Ocena to tylko i wyłącznie ten ałt of ten. Mocny rekomend

Ocena to tylko i wyłącznie ten ałt of ten. Mocny rekomend

Coś nie tylko dla fanów RHCP. Wiele nieznanych faktów również z życia innych gwiazd. Niestety tłumaczenie słabiutkie. Z czasem jednak historia wciągnęła na tyle, że nawet tłumaczenie nie przeszkadza;)

Najgorzej przetłumaczona książka, jaką miałam w rękach. Wygląda jakby tłumaczył ją gimnazjalista - dosłowne tłumaczenie idiomów, slangu. Nie mam pojęcia jakim cudem wydawnictwo coś takiego wypuściło. Daję jednak 7, bo mimo tak złego tłumaczenia i tak czytało się dobrze, książka zmieniła zupełnie moje spojrzenie na zespół.

Jedna z lepszych biografii o muzykach. Kiedis opowiadający jak łatwo jest upaść będąc na samym szczycie. Cudowna podróż w lata 80 i 90. Narkotyki, seks i muzyka, a gdzieś pomiędzy tym skrywane uczucia doprowadzające do autodestrukcji.

Rewelacyjna biografia, czyta się jak powieść. Świetnie opisane życie prawdziwego rockandrollowca - imprezy, kobiety i ogromna ilość narkotyków. Pojawia się dużo znanych nazwisk ze świata muzyki i nie tylko. Bardzo ważnym elementem biografii jest niesamowity opis walki z nałogiem narkotykowym.

• Biografie
  • Muzyka