Walczymy z bykami

2010-01-01
2010-01-01
978-83-01-16372-3
błędy językowe ortografia interpunkcja

Ciekawy poradnik językowy, dużo konkretnych wskazówek poprawnościowych. Ułożone w kilku rozdziałach felietony pozwalają rozwiać różne wątpliwości językowe.
Profesor Ewa Kołodziejek podaje wiele przykładów właściwego i niewłaściwego użycia słów. Korzysta ze swoich doświadczeń w pracy ze studentami, przywołuje zabawne dialogi:"-Kiedy mogę panią złapać, bo mam u pani tyły z...

Dla osób, które interesują się językiem polskim, książka będzie miłą lekturą. Ci, którzy mają wiele wątpliwości językowych, odnajdą w niej odpowiedź na mnóstwo nurtujących pytań.

"Waczymy z bykami" to jeden z poradników językowych wydanych przez PWN. Jego autorka jest profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego i Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie. Kieruje Zakładem Etnolingwistyki i Kultury Języka Instytutu Polonistyki i Kulturoznastwa US. Poza tym pisze felietony publikowane na łamach "Kuriera Szczecińskiego.

"Walczymy z bykami" to właśnie...

• 2013
  • Wyzwanie 2020
  • Własne
  • 2017
  • Feminizm
  • Mój

Dodaj cytat z książki Walczymy z bykami