Zatańcz ze mną

2006-11-13
83-7132-990-3
Barbara Korzon
literatura współczesna rodzina miłość

Super książka. Polecam ;)

Super książka. Polecam ;)

2099

Książka bardzo przesłodzona i przewidywalna. Fabuła dość banalna, całość przeplatana licznymi retrospekcjami. Niczym mnie nie zaskoczyła, trochę szkoda na nią czasu.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajna, lekka historia. Czasami wydawała mi się irytująca, ale patrząc na całość, to może być. Koniec książki wydawał mi się trochę kiczowaty i na siłę wymyślony, jakby autorce zabrakło weny.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cudowna książka. Wciągnęła mnie bez reszty ;-)

Cudowna książka. Wciągnęła mnie bez reszty ;-)

Książka fajna, wciąga.

Książka fajna, wciąga.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czy istnieją granice matczynej miłości? Czy można je w ogóle wyznaczać? Jak silne są więzi łączące matkę z dzieckiem? Czy można się ich wyrzec do końca?
Na te wszystkie pytania i wiele innych odnajdziemy odpowiedź w pięknej i wzruszającej powieści Luanne Rice pt: ”Zatańcz ze mną”.

35-letnia obecnie Jane Porter będąc na drugim roku studiów, niespodziewanie dla niej i jej ukochanego Jeffrey’a – chłopaka z roku, zaszła w ciążę. W wieku 20 lat życie dziewczyny nagle uległo diametralnej zmianie, a wszystkie jej dotychczasowe plany na przyszłość przestały mieć jakikolwiek sens. Tym bardziej, że ojciec dziecka wyrzekł się go i nie chciał pozwolić na to, żeby przyszło na świat.
Jane jednak postanowiła urodzić to dziecko, a jej matka w trosce o dalszą przyszłość swej córki zadbała o to, by po urodzeniu maleńka istotka znalazła dobry dom i kochających rodziców adopcyjnych. Jane z bólem serca musiała zaakceptować takie rozwiązanie, jednak od tamtej pory jej życie nigdy już nie było takie jak wcześniej. Zamknęła sie w sobie, nie skończyła studiów, przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie stworzyła własną firmę cukierniczą „Calamity Jane”, ale mimo to nie mogła uciszyć wyrzutów sumienia oraz pozbyć się miłości do swej małej córeczki, którą zmuszona była oddać innym ludziom. Jedyne co jej zostało to srebrny medalion ze zdjęciem malutkiej Chloe – bo zgodnie z dokumentami adopcyjnymi takie dziecko miało otrzymać imię.

Po piętnastu latach Jane postanawia wziąć dłuższy urlop, odwiedzić chorą matkę, do której wciąż ma żal o to, do czego ją namówiła przed laty i pomóc swojej młodszej siostrze w opiece nad coraz mniej sprawna kobietą. Dziewczyna ma nadzieję, że może przy tej okazji uda jej się chociaż zobaczyć swoje ukochane dziecko i w ten sposób ukoić myśli dręczące ją od lat. Co wyniknie z tych zamierzeń i czy Jane uspokoi swoje serce w niezwykle ciepły sposób opowie czytelnikowi sama autorka powieści.

"Zatańcz ze mną" to niezwykle piękna i głęboka w swojej wymowie książka. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że miłość matczyna nie ma granic i bez względu na okoliczności, przeciwności losu, czy inne problemy więzi łączące matkę i dziecko są tak silne, że chyba nic nie jest w stanie ich zniszczyć. Należy tylko pamiętać aby właściwym wychowaniem i wpojeniem odpowiednich zasad i wartości pielęgnować te uczucia i zacieśniać więzy, które pojawiają się od pierwszych godzin po poczęciu i trwają do końca życia, a nawet jeszcze dłużej.

Takiej właśnie miłości i takich relacji z dziećmi życzę wszystkim czytelniczkom powieści, a myślę, że i mężczyźni, którzy zdecydują się sięgnąć po tę książkę, będą mogli wyciągnąć z jej przekazu odpowiednie wnioski i głębiej zastanowić się nad poruszonymi w niej problemami.

Książkę bardzo miło się czyta, nie sposób się wręcz od niej oderwać, a na koniec chciałoby się poznać kolejne losy bohaterów. Niestety dalszego ciągu wydarzeń możemy się już tylko domyślać. Polecam serdecznie.

Lekkie czytadło, aczkolwiek skłania do głębszych refleksji .

Lekkie czytadło, aczkolwiek skłania do głębszych refleksji .

• Romans
  • Ebooki-posiadam
  • Przeczytane 2015
  • Moi mali książęta :)
  • Przeczytane 2012

Dodaj cytat z książki Zatańcz ze mną