Polowanie na lisa

Okładka książki Polowanie na lisa William H. Hallahan
Okładka książki Polowanie na lisa
William H. Hallahan Wydawnictwo: Amber Cykl: Charlie Brewer (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Charlie Brewer (tom 3)
Foxcatcher
Amber
1991-01-01
1991-01-01
Juliusz Garztecki

Średnia książka, ale zakończenie ma mistrzowskie. Cała intryga kręci się wokół handlu bronią i kradzieży technologii wojskowych. Historia przedstawiona w powieści jest ciekawa i ma parę fajnych momentów. Akcji, strzelanin, pościgów jest tu niezbyt dużo całość skupia się na intrydze i operacji szpiegowskiej, a te są przedstawione w miarę znośnie. Dobrze są tu też przedstawione postacie, zarówno główne jak i czarne charaktery. Problem z tą książką jest taki że bywa momentami nie składna, autor po kilkanaście i więcej razy na rozdział przemieszcza się między bohaterami, co bywa męczące. Na domiar złego i tak rzadko pojawiające się sceny akcji są napisane na kolanie. Ogólnie styl pisarski autora ma to do siebie że nie każdemu będzie się on podobał. Sporo tu potocznego żargonu nie tylko w dialogach, ale i opisach, na szczęście są w miarę często przypisy więc nie ma problemu z niezrozumieniem o co chodzi. Kolejną sprawą jest jakość wydania, typowa dla wczesnych książek pierwszych wydawnictw, które sprowadzały nam literaturę zagraniczną. Mamy błędy w tłumaczeniu, które są nazbyt widoczne np. "karty taroka" itp. Ogólnie typowa niespecjalnie wyróżniająca się powieść klasy B. Lubię taką literaturę, jednak faktem jest że nawet i w tego typu literaturze znajdziemy wiele książek lepszych niż "Polowanie na lisa".

Mierna książka z nawet niezłym zakończeniem. Pisarzy sensacyjno-kryminalnych jest wielu, ale nie każdy jest Hewsonem, Mrozem czy Conan Doylem.

Nie jest to typ książki który mnie wciąga jednak czasami potrzebna jest jakaś odmiana. Muszę przyznać ze praktycznie pierwsza połowa książki nie była zbyt wciągająca jednak na tyle ciekawa że jakoś udało mi się ją czytać (czego praktycznie nie mogę powiedzieć o jednej z książek na której w tej chwili utknęłam). Po połowie kiedy akcja się rozkręca czyta się ją o wiele szybciej i z zaciekawieniem jak dalej potoczą się losy głównego bohatera Brewer'a. Zakończenie faktycznie zaskakujące jednak niektórzy powiedzą że przewidywalne. Książka dobra więc warto do niej zajrzeć :)

Ocena tylko dobry z tego powodu, że przeciągające opisy wprowadzające do akcji mogą znudzić, samej akcji to naprawdę jakieś 30 ostatnich stron. Ale muszę dodać, że zakończenie całkiem zaskakujące.

• Sprzedam/wymienię
  • Regał MP
  • 1_Jest co czytać (300-400stron)
  • 3_Kryminał
  • Nieprzeczytane

Dodaj cytat z książki Polowanie na lisa