Od Chaucera do Larkina. 400 nieśmiertelnych wierszy 125 poetów anglojęzycznych z 8 stuleci

Stanisław Barańczak Wydawnictwo: Znak Seria: Znak. Poezja poezja
Stanisław Barańczak
Znak
poezja angielska poezja amerykańska
poezja
Stanisław Barańczak
Znak. Poezja
poezja angielska poezja amerykańska

Wyznacznik jakości tłumaczeń, przybliżacz literatury i kultury anglojęzycznej. To właśnie Barańczak. Warto sięgać, zachwycać się i oczywiście nie zgadzać i poprawiać jego tłumaczenia :)

Książka, do której najczęściej sięgam od 27 lat. Przejechała ze mną pół świata i otworzyła wiele bram.

Uwielbiam! Książkę kupiłem w sumie dla jednego utworu Browninga, Monologu w hiszpańskim klasztorze. Z kolei wpadłem na niego w książce Huxleya Wyspa, o to ten cytat mnie zaintrygował " Na chwałę Trójcy i pohybel wrednym [....] antytrynitarianom, sok swój z wodą wypijam trzema łykami, on jednym " A potem zaczeła się uczta :D

Dawno żaden tom wierszy tak mnie nie zachwycił,nie ujął.Zakochałam się w tych wierszach,bo tu na prawdę są utwory wybitne,nie tylko te najsłynniejsze,ale po prostu te pierwszej rangi,najkrócej mówiąc - nieśmiertelne właśnie.
Niektóre znałam już wcześniej,większość czytałam po raz pierwszy w życiu ; zebranie ich w jednym tomie było genialnym pomysłem,który pozwala...

• Poezja
  • Chcę w prezencie