Kochałem dziewczynę

Walter Trobisch Wydawnictwo: Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa POMOC religia
I loved a girl
Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa POMOC
chrześcijaństwo miłość wiara małżeństwo Bóg
I loved a girl
religia
chrześcijaństwo miłość wiara małżeństwo Bóg

Super książeczka złożona z listów pomiędzy luterańskim księdzem, a Franciszkiem, a później do wymiany korespondencji dochodzi również żona księdza, dziewczyna Franciszka itd. Bardzo miła i przyjemna do czytania pozycja. Edukuje i poucza. Rzeczywiście wiele problemów dotyczących związków damsko-męskich jakie dotykają Afrykańczyków są niezwykle podobne do naszych. W pamięć...

Bardzo pouczająca książka.
Wyjaśnia jak powinniśmy postrzegać miłość i jak widzieć w niej Boga.
Jest to świetny poradnik dla osób, które chcą się związać węzłem małżeńskim.

Bardzo mądra pozycja. Niesamowite odpowiedzi księdza. Warto, aby przeczytał ją każdy młody człowiek. Aż dziwię się, że nie ma jej w kanonach lektur. Może nie szkolnych z j. polskiego, ale może z wychowania do życia w rodzinie? Myślę, że są to bardzo trudne tematy, o których często młodzi ludzie nie rozmawiają, bo nie mają z kim. Ta książka powinna pomóc poprowadzić ich w...

Ta książka jest dla mnie ważną lekturą. Jeśli ktoś zapyta, która książka miała wpływ na moje życie, odpowiem, że właśnie ta... Miałam wtedy naście lat i inaczej postrzegałam świat i miłość, ale wartości w niej umieszczone są bezcenne :)

Może i ocena wygórowana, ale w mym subiektywnym odczuciu w sam raz! Dla mnie to perełka - mała ale mega konkretna książeczka o jakiej przeczytaniu marzyłam od dawna! Bez owijania w bawełnę, prostym przystępnym dla każdego myślę językiem mówi o ważnych kwestiach zwłaszcza dla ludzi mlodych, o miłości, seksualności. Korespondencja która jest wciąż aktualna mimo upływy lat! :))

Kiedy czytałam tę książkę, jej pierwsze wydanie w Polsce, byłam pod wrażeniem, bo takich książek wówczas nie było. Dlatego dostaje tyle gwiazdek.

Polecam zwlaszcza młodzieży

• Domowa biblioteczka
  • 5 (bardzo dobre)
  • 2019
  • Młodzież
  • Bookcrossing

Dodaj cytat z książki Kochałem dziewczynę