Cuda Jana Pawła II

Prószyński i S-ka
2014-04-01
2006-01-01
cuda Jan Paweł II kanonizacja

Książkę przeczytałam w jeden dzień - bardzo przyjemna w odbiorze. Przedstawia ona uzdrowienia ludzi, dla których z różnych powodów bliska postacią jest Jan Paweł II. Polecam zajrzeć, tym bardziej że mamy tutaj spojrzenie jeszcze sprzed kanonizacji papieża. Książka jasno mówi, że Jan Paweł II miał dar wstawiennictwa w modlitwie za ludzi cierpiących schorowanych.

książka bardzo dobra, niejednokrotnie się wzruszyłam. Okazało się, że wiem bardzo niewiele o człowieku,
którego bardzo cenię. w głowie się niewieści ile dobrych rzeczy, nawróceń, uzdrowień dokonało się za pośrednictwem Jego modlitwy :) Był i jest cudownym narzędziem dobra w rękach Boga.
bardzo polecam książkę :)

bardzo polecam książkę :)

Wzruszająca książka z przepięknymi ilustracjami. Po tej lekturze po raz kolejny można się przekonać jakim niezwykłym człowiekiem był Papież Jan Paweł II i jak niezłomna była jego wiara.. A cuda dokonywane przez tego Wielkiego Człowieka były do dziś zadziwiają świat.

Ależ ta książka jest pozytywna, pełna nadziei, dobrej energii! Takie właśnie są cuda – dające nadzieję.
Trudno w jakikolwiek sposób zopiniować tę książkę. Cuda papieża mam recenzować? No raczej nie poczuwam się do czegoś takiego :)

Oczywiście, jeśli ktoś w takie rzeczy nie wierzy, to ta książka zamiast pełna energii wyda mu się pełna bzdur – nie wątpię, że i tacy się znajdą. Czy ja wierzę? Tak… Nie wiem… Tak. Chciałabym powiedzieć, że tak, zdecydowanie tak, ale mam przecież wątpliwości. Większość przedstawionych sytuacji jest niesamowita, o wielu cudach, uzdrowieniach nie słyszałam, momentami wręcz przechodziły mnie ciarki, kiedy o nich czytałam. Ta książka tak jakoś wpływa na czytelnika (a przynajmniej na mnie),że chce się być lepszym, bardziej się starać. Ciekawe na jak długo to w człowieku zostaje…
Polecam. Jeśli tylko ktoś nie jest uczulony na słowo „kościół” to jest nadzieja, że i jemu udzieli się magia tej książki!

Książkę przeczytałam jednym tchnieniem, niesamowite świadectwa o uzdrowieniach i cudach jakie uczynił nasz kochany już teraz Św. Jan PawełII.Książkę jak się czyta to czuje się ducha naszego Papieża.Na pewno będę do niej wracać. Dla mnie nasz kochany rodak Jan Paweł II będzie zawsze w moim sercu i wielkim autorytetem.Za życia był chodzący dobrocią miłością teraz za jego wstawiennictwem można się modlić do Pana Boga. Książkę polecam każdemu, oraz tym którzy są niedowiarkami.

Dziękuję, że mogłam przeczytać tę książkę.Jan Paweł II to dla mnie Ktoś więcej niż papież. To Człowiek, który wywarł ogromny wpływ na moje życie choć nigdy się z Nim osobiście nie spotkałam.Piękna książka, pełna wzruszeń. Świadectwa cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Jana Pawła II. Czyta się jednym tchem, bez chęci na przerwę. Pozycja warta polecenia dla każdego.

„Prośba, jaka wypływa z serca człowieka w chwili ostatecznego zmagania się z cierpieniem i śmiercią, zwłaszcza wówczas, gdy doznaje on pokusy pogrążenia się w rozpaczy i jakby unicestwienia się w niej, to przede wszystkim prośba o obecność, o solidarność i o wsparcie w godzinie próby. Jest to prośba o pomoc w zachowaniu nadziei, gdy wszystkie ludzkie nadzieje zawodzą.” – „Evangelium vitae” święty Jan Paweł II

W związku z niezwykłym świętem, niezwykłym zwłaszcza dla chrześcijan na całym świecie, postanowiłam dodać jednocześnie post tematyczny jak i recenzję. W dniu dzisiejszym, Papież Franciszek ogłosił na uroczystej mszy Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII świętymi. Stąd też właśnie w dniu dzisiejszym postanowiłam zrecenzować książkę, mającą być swoistą pamiątką kanonizacji, drugie wydanie książki „Cuda Jana Pawła II” napisanej przez dziennikarza Pawła Zuchniewicza.

264 papież Jan Paweł II, czyli pierwszy papież nie Włoch po 300 letniej przerwie, pierwszy papież Polak, prosty, ale niezwykle inteligentny i serdeczny, wierzący człowiek – Karol Wojtyła. Urodzony 18 maja 1920 w Wadowicach, w wieku 26 lat został księdzem, a w 16 października 1978 roku został wybrany Papieżem. Jego pontyfikat trwał do 2 kwietnia 2005 i został uznany za najbardziej nowatorski, ponieważ jako pierwszy z papieży wyszedł do ludzi, wiele podróżował, a najważniejsza dla niego była młodzież. Wydał także wiele książek, zarówno jako Karol Wojtyła, jak i Jan Paweł II.

[ Całość recenzji na moim blogu, zapraszam: http://miqaisonfire.wordpress.com/2014/04/27/490-cuda-jana-pawla-ii-pamiatka-kanonizacji-pawel-zuchniewicz/ ]

Wiedziałam,że Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem,ale po przeczytaniu tej książki wiem, że był Święty. Na 100%! Brakuję mi Ciebie Ojcze Święty!

Naleze do pokolenia Jana Pawla II. Roslam i dojrzewalam wraz z nim. Wciaz jest obecny w moim zyciu, chociazby przez takie ksiazki.

• Religia
  • Jan Paweł II