Odwyk

2007-01-01
Elżbieta Piotrowska
odwyk narkotyki uzależnienie

więcej Więcej

To najgorsza książka około narkotykowa, którą czytałam w życiu. Wymęczona.

nie pamiętam kiedy dokładnie ją przeczytałam ale do dzisiaj siedzi mi w głowie i jak najbardziej ją polecam

historia o odwyku calkiem ciekawa, ale w jakim celu autor dodał historię dzieciństwa jest dla mnie niepojęte.

To najstraszniejsza historia, jaką kiedykolwiek czytałam, a ta książka to nie jest horror. Pokazuje, że zło popełnione przez człowieka pod pretekstem pomocy drugiej osobie wcale nie jest złem, tylko właśnie pomocą. Pomocą jest molestowanie, ubliżanie, bicie, poniżanie. Nikt tego nie widzi, bo myśli że to pomaga. Albo chce myśleć, że pomaga.
To historia nie dla niedojrzałych...

7 /2018 7/10 krótka i na temat konkretna. Ciężko się czytało o cierpieniach młodej dziewczyny która tam wylądowała bo się raz upila. Ponizenie psychiczne fizyczne kary i molestowanie seksualne i brak wsparcia ze strony rodziców. Nie rozumiem czemu rodzice czasem a zwłaszcza wtedy kiedy nie powinni wierzą bardziej obcym ludziom. Taka zdrada boli najbardziej. Polecam

Dawno, dawno temu czytałam tę książkę, pamiętam jak przez mgłę, ale pamiętam to, co najważniejsze. Znowu nie rozumiem rodziców. Jak można, nie będę debatować czy świadomie czy nie, zgotować piekło dziecku.. Może nie osobiście, ale zawsze.

Justine jest idealnym dzieckiem. I tylko RAZ upija się w towarzystwie kolegów. Jej rodzice, przewrażliwieni od czasu śmierci syna,...

Kiedy jest się dobrym rodzicem? Nie wiem, bo nim nie jestem, ale nawet jeżeli będę, to chyba nie ma na to utartej rady, czy recepty.
Rodzice bliźniąt Justine i Josha nie należą, jednak w moim mniemaniu do najlepszych, ni to konserwatywni, ni to liberalni, kompletnie nie odnajdują się w rodzicielstwie, bo przynajmniej w mojej prywatnej opinii rodzic tak szybko nie skreśla...

2000

Książkę pochłonęłam..wprawdzie momentami pomijałam historie odnośnie dzieciństwa Justine ale byłam w ciężkim szoku czytając historie z odwyku. Co strona to większy szok- bo jak można robić takie pranie mózgu, jak można zamknąć na odwyku kogoś niewinnego, jak można przede wszystkim nie zrobić narkotestów przed przyjęciem, jak można kogoś tak traktować....

Sięgając po tę książkę nie spodziewałam się tylu emocji z mojej strony. Ostatnie 50 stron przeczytałam jednym tchem, a następnie siedziałam bezczynnie w ciemnym pokoju nie wiedząc co mam zrobić.

Terri Paddock przedstawia nam jak w latach 80-tych (w Stanach Zjednoczonych) rodzice wysyłali swoje nastoletnie pociechy do ośrodków rehabilitacyjnych z obawy, ze są uzależnione od...

Szczerze nie wiem co napisać o tej książce , wiele emocji mną szarpały jak ją czytałam . Miałam ochotę rzucać tą książkę ze złości. W głowie mi się nie mieściło że tak można traktować drugiego człowieka , młodą osobę .

• Z biblioteki
  • Biblioteka