Płowce 1331

bitwy historia wojny krzyżacy średniowiecze
historia
Historyczne Bitwy
bitwy historia wojny krzyżacy średniowiecze

Szczegółowo i naukowo opracowany przebieg bitwy. Warto przeczytać.

Na półkach: , , , , , , ,

Miejsce bitwy pod Płowcami w polskiej tradycji jest cokolwiek zaszczytne. Autor książki bynajmniej nie ma zamiaru bitwy tego miejsca pozbawiać, aczkolwiek w sposób dość przejrzysty ukazał, jak wyglądało to starcie (czy raczej dwa starcia pod Płowcami) i jakie miejsce zajęło w całej serii XIV-wiecznych wojen Polski z Zakonem. Po przedstawieniu genezy i przebiegu konfliktu...

• Historyczne Bitwy
  • Historia