Tajemnica kina

Okładka książki Tajemnica kina
Martin WidmarkHelena Willis Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 6)
Biografmysteriet
Zakamarki
2017-01-01
2017-01-01
Barbara Gawryluk
zagadki detektywi

Okładka książki Tajemnica mumii Martin Widmark, Helena Willis
Ocena 7,7
Tajemnica mumii Martin Widmark, Hel...
Okładka książki Moja Ciotka Sroka Liliana Bardijewska, Aleksandra Kucharska-Cybuch
Ocena 6,4
Moja Ciotka Sroka Liliana Bardijewska...

Ta książka bardzo mi się spodobała. Tym razem zniknęło kilka psów mieszkańców miasta. To sprzedawca słodyczy okazał się złodziejem. Za sprawką Lassego i Mai poszedł do więzienia. W tomie "Tajemnica Szafranu" dyrektor więzienia zwolnił tego przestępcę za dobre zachowanie. Potem stał się cukiernikiem... Polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Dzielni młodzi detektywi robią prasówkę w piwnicy domu Mai, ciekawe artykuły o przestępstwach wycinają i wklejają do zeszytu. Czytają między innymi o trzeciej już w tym tygodniu kradzieży... psa. Podczas lektury wszystkich traktujących o tym artykułów szukają podobieństw. Otóż łupem złodzieja padły tylko małe pieski, kradzieży zaś dokonywano za każdym razem między 19 a 19:30 w różnych punktach miasta. Zaś krótko po fakcie, właściciele otrzymywali telefon z żądaniem okupu. Komu zależy na rozdzielaniu właścicieli i psów?

Chwilowo Lassemu i Mai żaden sensowny pomysł do głowy nie przychodzi i postanawiają pójść do kina Rio na western. Dzięki czemu zresztą młody czytelnik może poznać cechy charakterystyczne takiego filmu. W drodze do kina dzieciaki spotykają komisarza, któremu już wielokrotnie pomagali w łapaniu przestępców a teraz uzyskują kilka cennych informacji.

Wraz z bohaterami poznajemy pracowników kina i ich funkcje a później rozpoczyna się film. W trakcie seansu Lasse odkrywa coś ciekawego... Podąża tym tropem i finalnie... Tak, znów udaje im się odkryć prawdę. Tym razem byłam lepsza! Bardzo szybko odgadłam kto stoi za porwaniami psiaków - brawo ja :)

recenzja pochodzi z mojego bloga: https://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2018/06/biuro-detektywstyczne-lassego-i-mai.html

typowa książka dla dzieci lat 8

typowa książka dla dzieci lat 8

Bardzo dobra. Sprytna intryga.

Bardzo dobra. Sprytna intryga.

Bardzo,bardzo fajna książka! Gorąco polecam! ciekawa jak zwykle,a detektywi niesamowici!

Lasse i Maya nie przypadli nam do gustu

Lasse i Maya nie przypadli nam do gustu

extra

extra

CUDOOO!!!💞💜💚😂 WCIĄGAJĄCA I PRZEDE WSZYSTKIM DUŻE LITERY!!!!😘😍😊😊 TERAZ KOLEJNE DO PRZECZYTANIA: TAJEMNICA CYRKU I TAJEMNICA GAZETY!!!😂😘😊😍😮 POLECAM WSZYSTKIM CHCĄCYM ZAPOZNAĆ SIĘ Z PRZYGODAMI DZIELNYCH DETEKTYWÓW: LASSEGO I MAI!!!!😮😮😍😍😊😊😘😘😂😂💚💚💜💜💞💞

10/10

10/10

0kolejna książka dla dzieciaków z zagadka w tle. Ciekawa i zajmująca książka

0kolejna książka dla dzieciaków z zagadka w tle. Ciekawa i zajmująca książka

Dodaj cytat z książki Tajemnica kina