rozwińzwiń

Bigos w papilotach

Okładka książki Bigos w papilotach Maria Biłas-Najmrodzka, Elżbieta Narbutt
Okładka książki Bigos w papilotach
Maria Biłas-NajmrodzkaElżbieta Narbutt Wydawnictwo: Baobab biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Listy w papilotach Maria Biłas-Najmrodzka, Elżbieta Narbutt
Ocena 8,0
Listy w papilo... Maria Biłas-Najmrod...
Okładka książki Romans w papilotach Maria Biłas-Najmrodzka, Elżbieta Narbutt
Ocena 6,6
Romans w papil... Maria Biłas-Najmrod...

Mogą Cię zainteresować

Listy krążące między przyjaciółkami Marią i Elżbietą są zabawne, ciepłe i zawierają wiele mądrości życiowych .
Kobiety dzielą się ze sobą wspomnieniami, a przy okazji pokazują, jak ważne są powroty do tego, co się przytrafiło im przed laty i jaki wpływ to wywarło na ich teraźniejsze życie.
Nic już nie muszę... robię to, na co mam ochotę i pomimo trudności staram się być pogodna, samodzielna i niezależna- to zasady jakie realizują starsze panie.
Książkę bardzo szybko się czyta, skłania ona do wielu refleksji, ale i wywołuje uśmiech .
Kiedyś czytałam listy obu przyjaciółek : Żaba w papilotach. Teraz ubawił mnie -Bigos w papilotach, a trzeci tom - Romans w papilotach zostawiam sobie na później Polecam całą serię.

Świetna książka na poprawę humoru, opisująca piękną relacje przyjaźni pomiędzy dwoma starczymi kobietami. które przeżywają zabawne momenty w codziennym życiu.
Polecam na gorsze dni

Polecam na gorsze dni

Ciepłe czytadło w krótkiej formie, grzeje serducho

Ciepłe czytadło w krótkiej formie, grzeje serducho

Co za rewelacyjny audiobook! Korespondencja dwóch starszych pań, przyjaciółek. Dwie kobiety, panie po 70tce mające już, jakby się mogło wydawać, "przeżyte" życie wciąż są pełne wigoru i skore do żartów. Chociaż życie ich nie oszczędziło, bo odejście bliskich osób, ukochanych pupili i choroby coraz bardziej im doskwierają to wykrzesują z siebie niemały optymizm.

Cudna rzecz, traktująca o najzwyklejszej codzienności z perspektywy dwóch dojrzałych pań po 60tce. Odpoczynek i reset po męczącym dniu. Wielka mi sprawiła frajdę.

I znowu dałam się zmylić opisom na okładce….. Książka składająca się z listów pisanych do siebie przez dwie dojrzałe przyjaciółki da się przeczytać, ale nie mogę stwierdzić, że była to frapująca lektura. Ot takie sobie wynurzenia na temat codziennego życia, trochę wspomnień i rozważań na temat otaczającego je świata, opisów relacji z sąsiadami i rodziną. No i cały czas miałam nieodparte wrażenie, iż było to typowe pisanie "pod publiczkę" - tak nie piszą do siebie zaprzyjaźnione osoby.

Lekka, łatwa i przyjemna, czasem zabawna, czasem zmusza do refleksji, na pewno poprawia humor:)

Inna to książka niż te, które ostatnio czytałam. Dwie przyjaciółki, słusznego wieku piszą listy do siebie. O wszystkim. Z racji swojego wieku na pewne sprawy patrzą z dystansem i mądrościa przebytych doświadczeń a inne są dla nich nowością. Fajnie jest tak poczytać, że nawet jak ma się 70 lat to można nadal się czegoś uczyć, doświadczać,podróżować. Dzisiaj, kiedy rządzi nami ten cały kult młodości, ja czasmi nie mogę sie doczekać kiedy będę na emeryturze:) Ile czasu będę miała na czytanie, albo na inne sprawy:) Młody duch w ciele człowieka starszego, nawet chorego ( jedna z autorek jest niewidoma) potrafi zdziałać cuda.
Obie panie bardzo inteligentnie i trafnie opisują otaczającą ich rzeczywistość. Nie mogę się powstrzymac by nie zacytować, czegos co mnie osobiście dotyczy. Pisze pani Maria : " Kiedy mam w życiu pod górkę, idę pobyć w pewnym zaczarowanym świecie, po którym poruszają się narkotyczni zaklęci ludzie. Nie mają płci ani wieku, często maja okulary, plecaki i małoprzytomne, niewidzące oczy. Ida jakimis sobie tylko znanymi torami, a ponieważ jest ich duzo, to cud, że na siebie nie wpadają. Wiedzeni jakimś instynktem fizycznej autonomii omina cię lub, jesli zaczepią, powiedzą wprawdzie przepraszam, ale za chwilę moga znów wpaść na kogoś, bo tak naprawdę jesteś dla nich tylko przeszkodą na torze ich poszukiwań... Klienci księgarń, empików i inyych klubów książki.. jestes tam jakbys miał czapke niewidkę. nie rozpozna cie przyjaciel z przedszkola, naszej klasy, ani kolega z pracy, którego widujesz każdego dnia. nie rozpozna cię, bo szuka Edelmana, który "właśnie wyszedł" lub mierzy sie z Bartoszewskim albo Pilchem, który lezy na półce obok Szymborskiej, Kapuścińskiego i innych. Tu możesz spokojnie pryprowadzić narzeczonego, do tej pory starannie chowanego po katach, nawet jeśli jest tu i dziesięcioro twoich najblizszych znajomych, nikt tego nie zauważy. Zostali zaczarowani. Będą tak krążyć po tych swoich torach, podchodzić, wracać, odchodzić, znów wracać. Pełna hipnoza. Magia."
Warto przeczytać te listy. Piękna dusza ludzka nie ma wieku, Tak samo zachwyca się zwykłym życiem.

• 2018
  • Audiobook
  • EBOOK
  • 52/2019
  • 2023
  • JUŻ
  • 22 rok

Dodaj cytat z książki Bigos w papilotach