Arbuz

Okładka książki Arbuz
Marian Keyes Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Siostry Walsh (tom 1) Seria: Kameleon literatura piękna
literatura piękna
2002-01-01
Piotr Maksymowicz
życie wybory przemiana

więcej Więcej

Uwielbiam Marian Keyes, już dawno poznałam przygody sióstr Walsch, Arbuza jednak jakoś całkowicie pominęłam. A teraz gdy ją poznałam nie wiem, czy nie wrócę do tych wcześniej przeczytanych aby jeszcze raz przypomnieć sobie ich historię.

Na półkach: , , , ,

Claire właśnie urodziła dziecko i... właśnie porzucił ją mąż...
Wyjeżdża do Dublina do rodziców by uciec przed problemami.
Kobieta czuje się jak arbuz-gruba napompowana i zielona na twarzy.
Zdradzona młoda matka płacze, pije alkohol i modli się by James wrócił.
Gdy mija depresja Claire poznaje superprzystojnego Adama, kolegę swojej siostry. Między nią a młodym studentem...

Fajna

Moja druga przygoda z Marian Keyes i nie zawiodłam się, książka zabawna i pełna dowcipu.

średnia

Nie jest to najgorsza książka, jaką zdarzyło mi się czytać, ale uważam, że tego typu powieści powinny być wydawane na jakimś specjalnym, szybciej degradującym się papierze, żeby odróżnić je od książek, które rzeczywiście SĄ książkami!

"Arbuz" to nieprawdopodobna i płytka psychologicznie historia kobiety, którą porzuca nudny mąż-księgowy w dzień narodzin ich pierworodnej...

lekka, łatwa i przyjemna, ale bez większego zachwytu. Trochę mało przemyślane zakończenie bez nutki do namysłu po zamknięciu książki

Ku mojej wielkiej radości, ta książka jest naprawdę dobra :). Nie da się nie polubić języka tej powieści (ostrzegam panów- czytelników,że czytając ją "siedzi się" w kobiecej głowie, pomiędzy nie zawsze logicznymi kobiecymi myślami ;)), nie da się nie lubić rodziny głównej bohaterki.
Choć książka zdecydowanie reprezentuje "literaturę babską", to wcale nie jest jak opera...

Wersja angielska zdecydowanie lepsza od polskiej - jak to często w literaturze kobiecej bywa :)
Lekka, przyjemna, wciągająca.

Niewątpliwie czegoś tej książce brakuje. Może wyrazistych postaci? Może dobrych dialogów?
Odnoszę wrażenie, że została ona napisana bez jakiegoś specjalnego powodu i niczego wartościowego nie przedstawia.
Nie ma nic, dzięki czemu zostałaby przeze mnie zapamiętana, więc nie mam potrzeby dłużej się nią interesować.

• Literatura irlandzka
  • Moje e-booki