Wymarzony przyjaciel

Okładka książki Wymarzony przyjaciel Margit Sandemo
Okładka książki Wymarzony przyjaciel
Margit Sandemo Wydawnictwo: Pol-Nordica Seria: Opowieści Margit Sandemo literatura piękna
Opowieści Margit Sandemo
Drømmen om en venn
Pol-Nordica
1999-01-01
1999-01-01
8387441953
Izabela Krepsztul-Załuska, Magdalena Kwiatek-Słoboda
rodzina powieść marzenia

Książka bomba! Jedna z moich ulubionych. Ale nie ze względu na opowieść samą w sobie.
Dla mnie ta książka ma drugie dno... co by było gdybyśmy to my, nie zajmowali się głupotami (wojny, niezdrowa rywalizacja, zdrada, zazdrość)?
Gdyby ważne sprawy były naprawdę ważne: miłość, nauka; praca, którą się lubi.

tak... wiem. Marzenie ściętej głowy. Ale mimo wszystko polecam.

Gdyby ważne sprawy były naprawdę ważne: miłość, nauka; praca, którą się lubi.

tak... wiem. Marzenie ściętej głowy. Ale mimo wszystko polecam.

Dobrze - w tym miejscu strzeliłam teatralnie palcami - przebrnęłam już przez nieco książek pani Sandemo, lecz "Wymarzony Przyjaciel", był pierwszym jej "wolnym" tekstem, do którego dotarłam. Przyznam szczerze, iż jak dotad nie bardzo mnie one interesowały, gdyż, co tu dużo mówić, w większości są one, jak dla mnie, nieco starej daty. Nawykłam już do książek S-F takich jak "Wymarzony Przyjaciel", ba, często dużo lepszych i bardzieej rozbudowanych pod względem fabularnym, jednak.. "Przyjaciel" ma w sobie to coś, co kazało mi przeczytać go całego. Jest pisany niezbyt skomplikowanym, łatwo przyswajalnym językiem - widać, że Sandemo dopiero szlifowała warsztat, i może dzięki temu jest on na tyle interesujący, by go przeczytać. Tworzy kontrast między jej pierwszymi opowiadaniami ("Przyjaciel" jest jednym z najstarszych) a tymi późniejszymi, co pozwala zaobserwować jej ewolucję pisarską.
No nic, bez gadania, jeśli ktoś ma wolną chwilę - proszę bardzo; jest dosyć miłym rozprężaczem, choć nie reprezentuje sobą zbyt lotnej literatury. Ot, opowiadanko do kolacyjnej herbaty.

Tyle w tym temacie,
S.

Książka jest bardzo fajna sama przeczytałam ją już drugi raz i jestem pewna że nie ostatni. Jeśli chce się oderwać od rzeczywistości polecam właśnie tą książkę

Opowieści 42

Opowieści 42

• Margit Sandemo
  • Domowa biblioteczka
  • Opowieści Margit Sandemo
  • sagi
  • Autorzy: Margit Sandemo

Dodaj cytat z książki Wymarzony przyjaciel