Wygrana

2000-01-01
83-7227-305-7
Jacek Manicki
nędza praca morderstwo ucieczka

Genialnie napisana powieść sensacyjna! Cały czas trzyma w napięciu.
LuAnn Tyler pokochałam z miejsca. Dzielna, samotna mama (mimo partnera) kochająca niezwykle silną miłością swoją córeczkę. Dbająca o innych i wrażliwa (chociaż nie w stosunku do kochanek swojego partnera). LuAnn obdarzona jest niezwykłymi darami – wyróżniającą się urodą, siłą i szybkością oraz wybitną inteligencją, która pozwala jej poradzić sobie w trudnych i nietypowych sytuacjach.
Z drugiej strony mamy do czynienia z Jocksonem – mrocznym typem, ale też obdarzonym niezwykłymi talentami – w tym wybitną inteligencją. Los wielu ludzi jest w jego rękach, a jak się później dowiadujemy – kieruje on również zakulisowo wieloma organizacjami. Potężny, o wielkich wpływach, podstępny, przebiegły, tajemniczy, niebezpieczny i zły.
LuAnn nie chce wchodzić w żadne układy z Jacksonem – odrzuca ją od niego i jego machlojek, ale los w jakimś sensie zmusza ją do skorzystania z jego propozycji. Dwie potężne osobowości. Z czasem musi dojść do kolizji dobra i miłości jaka reprezentuje LuAnn z mrocznym złem i wyrafinowaniem jaki reprezentuje Jackson.

David Baldacci fantastycznie utkał fabułę tej walki dobra ze złem. Plastyczne opisy pozwalają czytelnikowi odbierać książkę jak film. Wszystko jest przez autora dobrze wyważone – nie za długo, nie za krótko – nie ma dłużyzn, nie ma braków. W moim odczuciu „Wygrana” to prawdziwe dzieło sztuki - w zakresie literatury sensacyjnej.

W audiobooku bardzo dobry wybór lektora – Roch Siemianowski!

Genialnie napisana powieść sensacyjna! Cały czas trzyma w napięciu.

Po Baldaccim wielu rzeczy się spodziewałem, ale żeby zgrzeszył harlequinem??? Litości!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

fajna, lekka fabuła, która prawie do samego końca potrafiła zaskoczyć.
Tym bardziej doceniam, bo wątki przez które prowadził autor nie brzmiały znajomo!

fajna, lekka fabuła, która prawie do samego końca potrafiła zaskoczyć.

Średniej klasy kino akcji w amerykańskim stylu

Średniej klasy kino akcji w amerykańskim stylu

Nie do końca wiem jak ocenić tę książkę. Z jednej strony nie porywa, z drugiej czyta się całkiem fajnie. Fabuła nadawałaby się na amerykańską komedię sensacyjną z lat 80. Także chyba jest całkiem sympatyczna. Polecam.

Ciężko było mi przez nią przebrnąć, zaczęłam czytać ebook w ramach wyzwania czytelniczego i w międzyczasie zdążyłam przeczytać kilka innych książek. Nie jest to wybitny kryminał, ale mimo wszystko chciałam ją dokończyć. Dosyć nieskomplikowana literatura, pozwalającą psychicznie odpocząć.

Niby dobrze napisana i cały czas akcja posuwa się naprzód, ale jednak książka ma za dużo słabych punktów. Główna bohaterka to jakaś super kobieta, która nie dość że najpiękniejsza, to jeszcze superinteligentna, supersilina i z 6 zmysłem. Kompletnie nie dało się tej postaci polubić. Upierdliwa, ckliwa do przesady i wciąż niezadowolona z życia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsza, i już wiem że nie ostatnia powieść tego pisarza, bardzo dobra powieść sensacyjna, znakomicie przyrządzona przez czytającego audiobooka Rocha Siemianowskiego

Uwielbiam Baldacciego za kilka naprawdę dobrych tytułów. Niestety "Wygrana" nie jest jednym z nich.
Momentami banalna i sztampowa, czytając miałem wrażenie że oglądam film akcji klasy B.

Tą pozycję mogę polecić.
Czyta się naprawdę dobrze , czego nie można powiedzieć o ŚCIANIE TEGO AUTORA