Manipulatorium

2024-02-01
magia fantasy rebelia dystopia

Świetna książka, polecam 😎

Świetna książka, polecam 😎

"Manipulatorium" Gabriela Karczewska to książka, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. Zawiłe intrygi, autentyczne postacie i nieprzewidywalne zwroty akcji sprawiają, że lektura ta jest niezwykle fascynująca. Polecam wszystkim poszukującym emocjonującej i mądrze napisanej historii!

Recenzja z ig: magiczna.tynka

"Manipulatrorium" to intrygująca opowieść, która wciągnęłam od pierwszych stron, oferująca mnóstwo emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Historia opowiada o konflikcie kasty Upiorów, którzy władają magią i żyją w luksusie i Szponami, fanatycznymi bojownikami ruchu oporu. W tym świecie musi się odnaleźć nasza główna bohaterka Sinmara, która jest w gorącej wodzie kąpana, ale nie można jej odmówić dużej odwagi. Chociaż czasami mogła by ugryźć się w język bo tylko więcej z tego szkody niż pożytku.

Charaktery bohaterów są niezwykle ciekawe i różnorodne. Samael, Arcymag czy Rezwan to postacie, które snują bezwzględne intrygi, dodając opowieści niepowtarzalnego smaku. Nigdy nie wiesz kto jest sojusznikiem, a kto ostatecznie okaże się wrogiem.

Muszę przyznać, że momentami wkradał się pewnie chaos. Pojawiało się nagle naraz wiele postaci, czułam się zagubiona, a jeszcze niektórzy bohaterowie mają bardzo podobne imionami i musiałam chwilę pomyśleć o kogo chodzi.

"Manipulatrorium" autorstwa Gabrieli Karczewskiej to pełna przygód podróż po niezwykłym świecie. Ja polecam! Jestem bardzo ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów.

Recenzja z ig: magiczna.tynka

To, co mnie szczególnie zachwyciło, to staranność autorki w dopracowaniu detali świata przedstawionego. Wszystko pięknie się łączyło, tworząc spójną całość fantastycznej rzeczywistości Telemranu....

Zniszczenia nadeszło piątego dnia

Katastrofa klimatyczna i wojna domowa. Brzmi strasznie. Do tego walczącymi stronami są Kasta Upiorów i Szpony, fanatyczni bojownicy. Zdecydowanie jest to niecodzienny świat.

I w tym świecie jest Sinmara, młoda zakochana dziewczyna. Jej serce patrzy na przywódcę rebeliantów, więc chce ona dołączyć do nich. Jednak jej pochodnie jest dość zagadkowe więc nie zostaje przyjęta.

Lecz gdy Upiory rozpoczynają obławę wszystko się zmienia. Znikają magiczne dzieci, a Sinmara robi wszystko, by uratować kuzynkę.

Nie tego spodziewałam się po tej książce. Tytuł i okładka bardzo mnie zachęciły, ale to co spotkało mnie w środku było bardzo zaskakujące. Niebanalne, nietypowe, to na plus bo nie znam drugiej takiej książki, momentami jednak nie mogłam się wczuć.

Zniszczenia nadeszło piątego dnia

Książka idealna na niedzielne popołudnie, bardzo wciągająca, przyjemnie się czyta. polecam miłośnikom fantastyki.

Po katastrofie klimatycznej Telemran ogarnięty jest nieustającą wojną pomiędzy sprawującymi władzę Upiorami i ruchem oporu - Szponami. Sinmara marzy i wstąpieniu do rebeliantow, którzy odrzucają ją ze względu na pochodzenie. Wszystko się zmienia, gdy w obławie porwane zostają dzieci z talentami magicznymi - w tym kuzynka Sinmary...

Moim zdaniem jest to bardzo udany debiut. Autorka stworzyła interesujący świat pełen niebezpieczeństw, stworzony na solidnych podstawach logicznych i przyjemnej dawce dystopijnej fantazji. Na obszernej objętości książki mamy czas dobrze poznać interesujących bohaterów, zanurzyć się w rzeczywistość I konstrukcję Telemranu oraz zagłębić w wydarzenia o narastającej dynamice.

Szczególnie interesującymi wątkami były dla mnie wiedzie związane z różnymi magicznymi zdolnościami poszczególnych postaci oraz dylemat stron, z których każda miała swoją słuszność w podejmowanych decyzjach i walce - trudno tu było o kompromis, jednocześnie dało się zrozumieć obie części konfliktu. Nie zabrakło też nutki tajemnicy w pochodzeniu i zdolnościach głównej bohaterki oraz w motywacjach poszczególnych antagonistów. Nie zabrakło tu spisków, intryg w kierunku osiągania indywidualnych celów i niejednoznaczności w ocenie poszczególnych postaci, które często można było mylnie ocenić.

Momentami zdarzało się, że czułam lekkie zagubienie w pewnych bardziej chaotycznych scenach, niektóre kwestie też nie do końca zostały wyjaśnione (liczę, że to stanie się w potencjalnej kontynuacji) i mimo całkiem niezłego rozłożenia napięcia, wydawała mi się kapkę za długa na początek cyklu. Te drobne minusy natomiast myślę, że u debiutantki i tak nie są rażące i jak na pierwszą książkę wyszedł z tego naprawdę obiecujący początek literackiej przygody - mam nadzieję, że dalej rozwijany i że doczekamy sie kolejnych tomów😊

Jeśli macie chętkę na interesującą fantastykę, w której świecie na ładnych kilka godzin można spokojnie przepaść, to serdecznie polecam 😊

Moim zdaniem jest to bardzo udany debiut....

Przyznaję,że początek szedł mi dość ciężko.Szczegółowe opisy wcale nie wprowadzają, aż tak dobrze w ten świat.Nie przyswoiłam od razu tych wszystkich informacji i czasem gubiłam się w tej historii.Myślę, że komplikuje to też sieć tajemnic,które przyjdzie nam odkryć z czasem.Jednak im dalej tym lepiej i ciekawiej.Mam wrażenie, że dużo miejsca zajmują tu opisy.Choć są one w dużej mierze potrzebne,w treści wartościowe,to jednak nieco spowolniały akcję.Za to cała reszta bez zarzutu.Świetne,dynamiczne,nierzadko zabawne dialogi. Charakterystyczni bohaterowie,także ci poboczni mają swoje unikalne cechy i są "po coś" w tej historii.Samael,Arcymag czy Rezwan snują bezwzględne intrygi, a nieświadoma niczego Mara, zdaje się ich kluczowym elementem.Ta część to zaledwie wstęp i jeszcze wiele tajemnic przed czytelnikami.Cięźko przewidzieć do czego zmierzają te intrygi,komu Mara powinna zaufać,czy ktoś prawdziwie dba o nią, czy jest tylko środkiem do celu.Moźliwy jest także wątek romantyczny, ale nic nie jest pewne w tej książce.Z zapartym tchem czekam na kontynuację i oczywiście namawiam do czytania.

Super książka! Opowieść wciąga już od pierwszych stron, aż ciężko się oderwać. Z niecierpliwością czekam na dalsze losy bohaterów.

Świetna książka, bardzo wciąga. Czekam na kontynuację :)

Świetna książka, bardzo wciąga. Czekam na kontynuację :)

Bardzo dobre fantasy.
Książka wzięła mnie z zaskoczenia, czyta się przyjemnie, główny wątek jest ciekawy i wciąga, postacie są nieoczywiste i złożone.
Czekam na drugą część:)

Bardzo dobre fantasy.