Okładka książki Co zrobiłaby Wednesday? Witaj w erze nikczemności #villainera. Nieoficjalny przewodnik Sarah Thompson
Sarah Thompson Wydawnictwo: Albatros literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
What Would Wednesday Do?: Embrace your villain era and thrive
Albatros
2023-10-25
2023-10-25
Robert Waliś
wednesday poradnik gotyk

Świetna i krótka książka , którą błyskawicznie się czyta. Na plus również cytaty związane z Wednesday , które pojawiały się w filmach , serialu i bajce

"Co zrobiłaby Wednesday" to poradnik nawiązujący do słynnej bohaterki z rodziny Addamsów, która swoim oryginalnym podejściem do życia pokazuje, jak nauczyć sie autentyczności i asertywności w codziennym życiu.

Jest to interesująca książka (choć może lepiej użyć słowa "książeczka", bo jest malutka i króciutka),która łączy czarny humor znany z popularnego serialu o Wednesday ze wskazówkami dotyczącymi różnych obszarów życia, jak stylu, budowania relacji, stawiania granic czy nauki nowych rzeczy.

Każdy rozdział to zwięzły tekst o danej tematyce, które wspomina adekwatne sytuacje czy postawy Wednesday, a następnie adaptuje je na konkretne porady, popierając też cytatami i klimatycznymi ilustracjami.

To przyjemna, podbudowująca ciekawostka dla fanów serialu, myślę, ze szczególnie dla tych nastoletnich. Nie są to może jakieś szczególnie odkrywcze tresci, ale niemniej uniwersalnie wartościowe, a w dodatku są przedstawione bardzo przystępnie, "pigułkowo" i zapadają w pamięci, przywołując przy okazji miłe skojarzenia z lubianym serialem i bohaterką. Do szybkiego przeczytania i małej dawki codziennej refleksji podszytej nutką mrocznego ducha Wednesday :) Jeśli lubicie podobne mieszanki, to polecam :)

Tej uparciuchy nie muszę chyba nikomu przedstawiać. Po pierwszej serii serialu Wednesday czekamy z niecierpliwością na kontynuację 🤩

Co zrobiła by Wednesday?
Osobliwa i jednyna w swoim rodzaju, nie idzie tam gdzie wszyscy, ma swój styl nie słucha innych, jest zawsze sobą.
Co tu znajdziecie? Potęgę asertywności. Niech kazdy z nas żyje autentycznie i realizuje swoje pasje 🤩🙌
Siedem życiowych zasad!
🦇Ustaw granice.
🦇Unikaj ludzi, którzy Cie nie wspierają
🦇Oddaj się swoim pasjom
🦇Rób to co zawsze chciałeś robić
🦇Niech Twoja osobowość wyjdzie z cienia
🦇Przełam bariere strachu i rób co zechcesz
🦇 Nigdy nie zadowolisz wszystkich 🙌zaakceptuj to
Oprócz zasad znajdziecie specyficzne ale proste podejscie do rodziny, przyjaciół, czym tak naprawdę jest nasz dom i styl.
Muzyka, pasja, praca, kreatywność no i na końcu miłość.
Dodatkowo znajdziecie tu mnóstwo świetnych cytatów 🦇kto się skusi?

Co zrobiła by Wednesday?
Co tu znajdziecie? Potęgę asertywności. Niech kazdy z nas żyje autentycznie i realizuje swoje pasje...

„Co zrobiłaby Wednesday?” To poradnik, na który trafiłam przypadkiem.

Zacznijmy od tego, że jest on niewiele większy od formatu A6, czyli połowy zwykłego zeszytu. Ma niby 128 stron gdzie treści jest naprawdę mało. Niektóre strony mają jakąś szachownicę na całości, inne cytat składający się np. z 5 wyrazów napisanymi na całą stronę, jeszcze inne mają tytuł np. „Dom” olbrzymią czcionką również na całą stronę.

Rady Wednesday są lekko żenujące, „Kochajcie samych siebie”, Wyjdźcie ze strefy komfortu". Uważam, że nie potrzeba nam poradników, by usłyszeć tak puste frazesy.

Jeżeli ktoś liczył na smaczki z serialu bądź cokolwiek o postaci Wednesday to bardzo się rozczaruje. Jeżeli chodzi o poradnik, nada się może dla osób w wieku ok. 10 lat.

Moim zdaniem nie jest wart swojej ceny.

„Co zrobiłaby Wednesday?” To poradnik, na który trafiłam przypadkiem.

" [...] Nie ma niczego bardziej romantycznego niż ciemne, chłodne poddasze podczas burzy z piorunami. [...] "

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego Wednesday Addams jest taka wyjątkowa? Czy chcielibyście być jak ona?
Wednesday jest na swój sposób wspaniałą dziewczyną, która nie idzie za trendami. Doskonale wie, czego chce. Umie odmówić, gdy to nie jest zgodne z jej sumieniem. Potrafi obronną ręką wybrnąć z każdej sytuacji. A gdy trzeba, potrafi przegonić swoich przeciwników. Mimo mroku, jaki w niej panuje, jest dobrą i bardzo utalentowaną dziewczyną. Ze swoją rodziną nie ma lekko, mimo wszystko kocha ich nadżycie i nigdy źle o niej nie mówi.
Biorąc do ręki "Nieoficjalny przewodnik. Co zrobiłaby Wednesday?" wejdziecie w Erę Nikczemności #Villainera. Dowiecie się, co trzeba zrobić, żeby w życiu być asertywnym. Dzięki temu wasze życie stanie się piękniejsze. Bądźcie jak Wednesday i róbcie, to co podpowiada wam serce, rozum i sumienie. Nie kopiujcie innych i nie róbcie tego, czego oczekują inni. Bądźcie szczerzy sami wobec siebie, a dopiero potem paczcie na innych. Na przykładzie tej bohaterki możecie zobaczyć, że warto inwestować w siebie.
W tym poradniku Wednesday daje złote rady dotyczące między innymi: mądrości, rodziny, przyjaciół, domu, stylu, muzyki i pracy. Poznacie również siedem życiowych zasad według Wednesday.
Idealny poradnik dla wszystkich nastolatków. Każdy z was znajdzie tutaj coś dla siebie.
Dodatkowym atutem tej książki jest świetna i przyciągająca okładka. Dokładnie nie mogę się od niej oderwać. Na końcu znajdziecie kilka kartek do samodzielnego wypełnienia.
Ten przewodnik można przeczytać w ciągu jednego posiedzenia (ja tak zrobiłam) lub częściowo z doskoku.
Ta książka jest godna polecenia.

„Nigdy nie wypiera się swojej natury, by zyskać popularność. Czasami trudno jest być szczerym, jeśli nie macie pewności, kim naprawdę jesteście. Dlatego nie ma niczego złego w eksperymentowaniu z różnymi wersjami siebie, by odkryć swoja prawdziwa naturę. Nikt nie może o tym decydować za was”.

Wednesday Addams to obecnie najsłynniejsza nastolatka na świecie. Pokochały ją nie tylko jej rówieśniczki, ale również wiele innych kobiet. A serial „Wednesday”, wyprodukowany przez Netflix podbił serca wielu, sprawiając, że dziewczynka z warkoczykami stała się popularna.

Oferuje nam osiem rozdziałów obejmujących najważniejsze aspekty życia. Mamy rodzinę, przyjaciół, dom, styl, muzykę, pracę, kreatywność i miłość. W każdym z nich znajdziemy nie tylko opis zachowania, myśli, sposoby Wednesday, ale i wskazówki dotyczące tego, co my sami możemy zrobić w tym kierunku, żeby zaakceptować własne ja.

Autorka pokazuje w tym krótkim przewodniku, jak ważne jest bycie sobą, że trzeba akceptować to, kim jesteśmy. Nie można patrzeć na innych i idź za trendami, jeśli czujecie się dobrze z samym sobą, to się nie zmieniajcie. Ludzie pokochają cię za to, kim jesteś, za prawdziwość i unikatowość. A kto tego nie zrozumie, niech po prostu spada na drzewo.

Ta króciutka książka jest idealna dla nastolatków, jak i dla dorosłych. Zajdziemy w niej cytaty oraz ilustrację i mnóstwo porad życiowych, wskazówek co do stawiania siebie na pierwszym miejscu, tego, jak rezygnować z toksycznych znajomości i cieszyć się pasjami, które cię ekscytują. Kochaj siebie i żyj swoim życiem - to motto przewodnie tego przewodnika.

Na końcu przewodnika możecie wypisać własne siedem rzeczy, które dają wam radość, których chcecie się nauczyć czy co cenicie w związku i jak wyrażacie miłość.

Polecam bardzo gorąco sięgnąć po tę lekturę, która może wielu podnieść na duchu i uruchomić w nas myślenie skłaniające do refleksji. Tym bardziej że coraz więcej słyszy się o depresji wśród nastolatków, może taka nie winna książeczka, chociaż troszkę podniesie na duchu.

Drobna adnotacja:
Kupiłem książkę ze względu na to, że jestem miłośnikiem rodziny Addamsów i na piękne ilustracje. Sama treść kierowana jest dla dzieci i nastolatków aby mogły uczyć się pewności siebie, asertywności i dowiedziały się jak ważne jest utrzymywanie relacji, dbanie o swój rozwój itp. Daję siedem gwiazdek w końcu kocham Wednesday, mroczną gotkę, chociaż treść dla mnie to nic odkrywczego, dobrze że przemycili trochę smaczków o tej postaci, jest tu też parę cytatów z innych źródeł o osobliwej rodzince.

Drobna adnotacja:

Asertywność a'la Wednesday.

Najstarsza córka małżeństwa Addamsów, Wedensday, od jakiegoś czasu zdecydowanie wyszła z cienia nie tylko swoich rodziców, ale także całej swej rodziny. W czym tkwi fenomen nastolatki? Czy to faktyczne i uprawnione pogłębienie myśli twórców całej horrorowej rodziny dotyczące tej właśnie postaci, czy tylko sezonowy efekt serialu z brawurową rolą Jenny Ortegi w roli głównej? Tego niestety nie dowiemy się z książki pt. "Co zrobiłaby Wednesday? Witaj w erze nikczemności #villainera. Nieoficjalny przewodnik"- jednak zamiast tego odbędziemy bardzo cenną lekcję na temat asertywności oraz tego, że każdy ma prawo do odmienności i do bycia sobą. Będzie to lekcja, którą mogą odbyć już 10-latkowie :)

Spojrzenie ostre jak brzytwa, długa grzywka, czarne warkocze i wielkie kołnierzyki – po tym poznacie Wednesday Addams. Jak również po zdecydowanym działaniu, niewzruszonych decyzjach i głębokim przekonaniu o tym, że ma prawo być, kim jest. Bo KAŻDY z nas ma do tego prawo! Od Wednesday Addams możecie się bardzo wiele nauczyć.

I nie chodzi o wypychanie zwierząt ani o grę na wiolonczeli. Chodzi o asertywność, zdrowe stawianie granic i szacunek do samych siebie. Nawet jeśli komuś się to nie spodoba i uzna, że zachowujesz się nikczemnie, bo nie robisz tego, czego chcą inni. Wiesz co? Witaj w erze nikczemności! Wszyscy zasługujemy na to, by żyć w zgodzie ze sobą!

Dowiedzmy się, jak stanąć za sterami własnego życia – tak jak Wednesday. W tej książce znajdziemy mnóstwo porad, ilustracji, cytatów i praktycznych wskazówek, jak stawiać siebie na pierwszym miejscu, rezygnować z toksycznych znajomości i cieszyć się pasjami, które cię ekscytują. Kochajmy siebie i żyjmy swoim życiem. Co bowiem zrobiłaby Wednesday? Wednesday żyłaby po swojemu!

Poruszony w książce temat asertywności jest szalenie złożony, sednem sprawy zaś jest to, że asertywność z całą pewnością nie jest czymś łatwym do wykształcenia, a jeśli nawet coś takiego już się uda, to nic nie jest dane raz na zawsze - umiejętność bycia asertywnym trzeba nieustannie ćwiczyć i udoskonalać. To swoisty trening asertywności, który autorka opisuje przedstawiając jednocześnie szereg umożliwiających to zadanie ćwiczeń i przykładów z życia wziętych. W wielkim skrócie sprowadzają się one do tego, żeby w pierwszej kolejności zdefiniować własne mocne i słabe strony, następnie zmienić pod kątem bycia asertywnym sposób myślenia i działania, a następnie nieustannie stosować nowe umiejętności w praktyce, dążąc do pewnego zdrowego balansu między dobrem własnym, a nie czynieniem krzywdy otoczeniu.

Niniejsza książka to jedno z lepszych opracowań dotyczących opisywanego tematu, jakie miałem okazję mieć w rękach. Co więcej, mogą korzystać z niego już 10-latkowie. Oby jak najwięcej takich książek :)

Wednesday Addams to obecnie najsłynniejsza nastolatka na świecie. Pokochały ją nie tylko jej rówieśnice, ale również wiele innych kobiet, nie tylko fanki twórczości Tima Burtona. Serial „Wednesday”, wyprodukowany przez Netflix zyskał ogromną popularność na całym świecie, bijąc rekordy oglądalności. W ciągu pierwszego tygodnia od swojej premiery użytkownicy Netfliksa obejrzeli ponad 341 milionów godzin tego serialu, który pobił pod tym względem dotychczasowego rekordzistę, czwarty sezon „Stranger Things”. Serial został numerem jeden w 83 krajach (na 93, w których działa Netflix).

Albatros - jak zawsze dzięki!

#cozrobiłabywednesday #rodzinaaddamsów #wednesday #asertywność #cosnapolce #czytamksiazki #dobraksiazka #albatros #wydawnictwoalbatros #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

Asertywność a'la Wednesday.

Po głośnym serialu netflixa postać Wednesday Adams stała się ogromnie popularna. Nie usłyszałam ani jednej negatywnej opinii na temat tej kreacji. Wręcz przeciwnie. Kobiety na całym świecie pragnęły wyglądać jak ona, zaczęły się podobnie czesać, ubierać a nawet tańczyć. Tym razem za sprawą krótkiego poradnika napisanego z przymrużeniem oka, mamy okazję, by przekonać się „Co zrobiłaby Wednesday”.

Książka Thompson to lekcja asertywności, która ma dość niestandardową formę. W dziewięciu rozdziałach autorka przedstawia sugestie, rady i pomysły, jak postępować, by być sobą i czuć się dobrze. Być może brzmi to trochę przewrotnie czy przesadnie, ale pomysł autorki jest naprawdę interesujący i niecodzienny. Pozwala spojrzeć na poruszane tematy i kwestie z innej perspektywy.

„Co zrobiłaby Wednesday” to książka, przy której łatwo myśli się o trudnych sprawach. Przeznaczona dla młodzieży, lekka i przyjemna w odbiorze, ma jednak sporą wartość merytoryczną, skłania do refleksji i znalezienia odpowiedzi na kryjące się w naszych wnętrzach pytania. Podczas lektury bowiem, sugerując się działaniami Wednesday, zaczynamy się zastanawiać, co możemy zrobić my sami.

Thompson w tej nietypowej książce stawia nam młodą Adamsównę za przykład. Odważna, bystra i pewna siebie dziewczynka może być dobrym wzorem i znakomitym punktem odniesienia. Wednesday to także symbol inności i różnorodności. Książka zdaje się powtarzać, że przecież „inny nie znaczy gorszy”. Z pewnym dystansem, przymrużeniem oka, pół żartem i pół serio. Ale jednak.

Warto wspomnieć, że na uznanie zasługuje nie tylko pomysł, ale także wykonanie. Krótka, lekka, nieduża, podręczna książeczka aż się prosi, żeby mieć ją przy sobie, na dobre i na złe. Spojrzeć, pomyśleć, uśmiechnąć się. Przypomnieć sobie przed snem lub przy herbacie. Myślę, że bardzo dobrze sprawdzi się również w charakterze podarunku. Polecam!

genialna ksiązka

genialna ksiązka

• Wydawnictwo Albatros
  • ALBATROS
  • Idealna na prezent
  • 👍 Posiadam

Sarah Thompson Co zrobiłaby Wednesday? Witaj w erze nikczemności #villainera. Nieoficjalny przewodnik Zobacz więcej