rozwińzwiń

Pętla linii 168

Okładka książki Pętla linii 168 Marcin Surma
Okładka książki Pętla linii 168
Marcin Surma Wydawnictwo: Kultura Gniewu komiksy
200 str. 3 godz. 20 min.
Kategoria:
komiksy
Wydawnictwo:
Kultura Gniewu
Data wydania:
2023-09-22
Data 1. wyd. pol.:
2023-09-22
Liczba stron:
200
Czas czytania
3 godz. 20 min.
Język:
polski
ISBN:
9788367360487
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Super Naukoledzy: 2099 Brett Jubinville, Marcin Surma
Ocena 6,2
Super Naukoled... Brett Jubinville, M...
Okładka książki Portal - 1 - Krew i Mgła Maciej Andrysiak, Unka Odya, Marcin Surma, Kajetan Wykurz
Ocena 6,5
Portal - 1 - K... Maciej Andrysiak, U...
Okładka książki Pieces project. Pieces Book 1 Stephan Balleaux, Maciej Banaś, Tadeusz Baranowski, Maciek Blaźniak, Francesca Boyd-Barrett, Łukasz Bublewicz, Ada Buchholc, Emil Cegielski, Luciano Lahoz Colucci, Christopher Corr, Datasky, Grégory Demont, Rodrigo Díaz, Paweł Drygiel, Veronica Fish, Jacek Frąś, Agnieszka Futa, Bartłomiej Gaweł, Marta Gliwińska, Andrew Gordon, Monika Grzesiewska, Manabu Hassegawa, Kyle Hughes-Odgers, IKIN, Andrea Innocent, Jon Izen, Stefan Jolet, Ewa Juszczuk, Katarzyna Kalder, Tomek Karelus, Sławomir Kiełbus, Robert Konsztat, Aleksandra Kopff, Janek Koza, Sonia Kretschmar, Jan Kromarek, Jacek Krumholc, Saulius Krusna, Marek Lachowicz, Joanna Ławniczak, Tomasz Lew Leśniak, Cecilia Levy, Adam Lowe, Michał Matoszko, Jakub Mazerant, Eoin McKeown, Alek Morawski, Gregory Myers, Tomasz Niewiadomski, Grzegorz Nita, Piotr Nowacki, Marek Oleksicki, Patricio Oliver, Marcin Orłowski, Przemysław Paliwoda, Maciej Pałka, Tomasz Pastuszka, Adam Pękalski, Paweł Piekarski, Karolina Piętoń, Paweł Płóciennik, Andrzej Poprostu, Maciej Prożalski, Paweł Pyzik, Brian Reddy, Robert Romanowicz, Artur Ruducha, Artur Sadłos, Asia Safranow, Marta Semkowicz, Sebastian Skrobol, Wiesław Skupniewicz, Robert Służały, Bartłomiej Stefanowicz, Marcin Surma, Przemysław Surma, Przemysław Truściński, Jazmin Velasco, Malachi Ward, Clarence Weatherspoon, Leszek Wicherek, Iwo Winduliński, Dennis Wojda, Ola Woldańska-Płocińska, Przemysław Wolny, Janusz Wyrzykowski, ZBK, Piotr Zdanowicz, Magdalena Zięba, Jarosław Zieliński, Paweł Zych, Tomasz Zych, Daniel de Latour
Ocena 8,5
Pieces project... Stephan Balleaux, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1442
1179

Na półkach:

Bardzo fajna nastolatkowa opowiastka fantastyczno-obyczajowa... do momentu pewnego plot-twistu, który dodaje całości duuużo niepotrzebnej ciężkości, ale też - mam wrażenie - wydaje się jeszcze bardziej niewiarygodny niż sam wątek fantastyczny. Tak czy siak jednak doceniam, szanuję autora za świetny warsztat (tej unikalnej kreski nie da się pomylić!) i za wytrwałość. Z niecierpliwością czekam na kolejne jego projekty!

https://www.instagram.com/polishpopkulture/

Bardzo fajna nastolatkowa opowiastka fantastyczno-obyczajowa... do momentu pewnego plot-twistu, który dodaje całości duuużo niepotrzebnej ciężkości, ale też - mam wrażenie - wydaje się jeszcze bardziej niewiarygodny niż sam wątek fantastyczny. Tak czy siak jednak doceniam, szanuję autora za świetny warsztat (tej unikalnej kreski nie da się pomylić!) i za wytrwałość. Z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1187
827

Na półkach:

Komiksowa opowieść o podróżach w czasie... - powiecie zapewne: "znowu". Jednakże tym razem mam na myśli naprawdę intrygującą, ciekawą i przede wszystkim osadzoną w naszej polskiej codzienności historię, która wyróżnia się na tle innych pozycji traktujących o swego rodzaju wehikułach czasu i skutkach, jakie niesie z nich korzystanie. Mowa tu o komiksie pt. „Pętla linii 168”, autorstwa xulma, czyli Marcina Surmy.

Główną bohaterką tej opowieści jest Zosia - sympatyczna, urocza, lubiana licealistka, która wraz z kolegami przygotowuje się właśnie do studniówkowego balu. Pewnego razu, na wskutek kompletnego przypadku, wsiada ona do trolejbusu linii 168, który okazuje się być... - wehikułem czasu. Od tej chwili dziewczyna korzysta coraz częściej i świadomiej z zaoferowanej jej możliwości powracania do przeszłości, chcąc tyleż cieszyć się przyjemnością i wielką frajdą, co i naprawiać pewne drobne błędy. Problem jednak w tym, że wraz z każdą podróżą życie Zosi nabiera coraz większego chaosu...

Zaintrygowała, zafascynowała i porwała mnie ta znakomita, komiksowa relacja! Przede wszystkim mamy tu barwne i niezwykle inteligentne spojrzenie na podróże w czasie, których celem nie jest zmiana losów świata, dziejów kraju, czy też nawet życia danej osoby, ale poukładanie spraw pomiędzy trójką przyjaciół, gdzie dwie dziewczęta kochają tego samego chłopaka. I to wydaje się być czymś zdecydowaniem bardziej realnym, bliższym nam czytelnikom, łatwiejszym do uwierzenia. Po drugie zaś komiks ten łączy w perfekcyjny sposób fantastykę z obyczajowym dramatem dla młodzieży, w którym to mariażu oba te wątki jawią się równie udanie.

Z pewnością zaoferowana nam tutaj fabularna relacja nie należy do najprostszych, wbrew początkowym pozorom. Otóż wraz z kolejnymi perypetiami Zosi i jej podróżami w czasie pojawia się tu logicznie zaplanowany chaos czasu, miejsc, zdarzeń i powtórzeń danych sytuacji. I podobnie, jak sama główna bohaterka, tak i my mamy pewien kłopot z odnalezieniem się w tej historii, aczkolwiek z postępem lektury opowieść ta nabiera coraz większej klarowności, prowadząc nas strona po stronie i kadr po kadrze do mocnego finału. I warto tu docenić ogrom pracy autora nad tym scenariuszem, w którym każde słowo, każdy gest bohaterów i każdy obrazek mają wielkie znaczenie...

Zosia - to dziewczyna z naszego sąsiedztwa, podobna do naszych znajomych, bliskich, nas samych z czasu liceum. I to też sprawia, że od pierwszych chwil lektury darzymy ją wielką sympatią, zrozumieniem, życzliwością względem tego, by wreszcie udało jej się opanować ten czasowy i uczuciowy chaos, w jakim się znalazła. Łatwiej jest nam również uwierzyć w nią i pozostałych bohaterów, którzy są przecież tak bardzo nasi, polscy, zwyczajni w swojej nie idealności. Bo też z czasem okazuje się, że dobro i zło tkwi w każdym człowieku, a jedynie okoliczności decydują o tym, które w nich staje się w danym czasie dominującym.

Bardzo wysoko oceniam również ilustracyjną postać tego tytułu, gdzie to mamy do czynienia z prostymi w swej formie, bardzo urokliwymi i dość mocno zróżnicowanymi rysunkami. Czasami cechuje je bowiem nieco bardziej złożony układ kresek i kształtów, ale innym razem jeden mały detal na tle całej białej strony. I to działa, ma wielką wymowę oraz sprawia, że tak naprawdę do samego końca relacja ta jest tajemniczą również na polu ilustracyjnej szaty. Do tego dochodzi piękne wykorzystanie bieli i czerni.

Fantastyka i obyczajowe klimaty w ambitnej postaci - to chyba najlepsze określenie tej komiksowej opowieści, która niesie sobą wielkie emocje i która zapewnia znakomitą rozrywkę. Warto wspomnieć także o tym, że komiks ten powstawał przez kilkanaście lat, co też wydaje się wpłynęło na tę historię tylko i wyłącznie pozytywnie, czyniąc ją dziełem przemyślanym, dopracowanym oraz odzwierciedlającym naturalną zmianę postawy autora względem tych bohaterów i ich przedziwnych losów.

Słowem podsumowania – komiksowa opowieść „Pętla linii 168”, to pozycja interesująca, oparta na ciekawym pomyśle i rzucająca nieco inne spojrzenie na literacki motyw podróży w czasie. To również piękny obraz naszej polskiej codzienności widzianej oczyma nastolatków, którzy kochają po raz pierwszy i którzy po raz pierwszy również cierpią za sprawą tego uczucia. Sięgnijcie po ten tytuł – naprawdę warto.

Komiksowa opowieść o podróżach w czasie... - powiecie zapewne: "znowu". Jednakże tym razem mam na myśli naprawdę intrygującą, ciekawą i przede wszystkim osadzoną w naszej polskiej codzienności historię, która wyróżnia się na tle innych pozycji traktujących o swego rodzaju wehikułach czasu i skutkach, jakie niesie z nich korzystanie. Mowa tu o komiksie pt. „Pętla linii 168”,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7937
6791

Na półkach: , ,

O DZIEWCZYNIE SKACZĄCEJ PRZEZ CZAS

Graficznie rzecz skojarzyła mi się z miejsca z disnejowskimi animacjami (a może bardziej ich komiksowymi adaptacjami),fabularnie zaś z mangą i anime „O dziewczynie skaczącej przez czas”. I w cieniu takich skojarzeń przebiegała mi cała ta lektura. Wszystkich w sumie wymieniać nie ma sensu, ale chyba każdy odnajdzie tu bez trudu inspiracje autora. No ale nie o inspiracjach miałem, a albumie, a ten jest przyjemny. Lekka, prosta robota i wyraz miłości do opowieści o podróżach w czasie, ale takich przyziemnych, bez wielkich wynalazków i epickiego rozmachu. Niby nic oryginalnego, a jednak wchodzi całkiem przyjemnie.

Jak to w życiu bywa, zaczyna się od wypadku. Nijaki Piotrek niemal zostaje potrącony przez samochód. Niemal, bo w ostatniej chwili z pomocą przychodzi mu Zosia, która zaraz potem znika i… I wtedy zjawia się Zosia, niby ta sama, ale nie ta sama, bo o wypadku i ratowaniu nic nie wie. I kiedy ta Zosia wsiada potem do trolejbusu linii 168 (choć takiego w ogóle nie powinno być),zaczyna coraz bardziej dostrzegać, że coś jest nie tak, coś się nie zgadza i w ogóle. Rozmowy, które przeprowadziła nagle jakby nie miały miejsca, za to nie pamięta w ogóle innych, które podobno miejsce miały. Wszystko wskazuje na to, że są dwie Zosie. I że coś dzieje się z czasem. A co gdyby Zosia mogła czas kontrolować, cofać, poprawiać swoje życie? I co, gdyby mogła spotkać samą siebie?

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2023/10/petla-linii-168-marcin-xulm-surma.html

O DZIEWCZYNIE SKACZĄCEJ PRZEZ CZAS

Graficznie rzecz skojarzyła mi się z miejsca z disnejowskimi animacjami (a może bardziej ich komiksowymi adaptacjami),fabularnie zaś z mangą i anime „O dziewczynie skaczącej przez czas”. I w cieniu takich skojarzeń przebiegała mi cała ta lektura. Wszystkich w sumie wymieniać nie ma sensu, ale chyba każdy odnajdzie tu bez trudu inspiracje...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    23
  • Chcę przeczytać
    21
  • Posiadam
    5
  • Komiks
    4
  • 2024
    3
  • Z biblioteki
    3
  • 2023
    2
  • Przeczytane 2024
    2
  • Lit. polska
    1
  • Komiksy/inne/
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Pętla linii 168


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także