Sekretne życie nieba

2023-01-01
2023-01-01
niebo anioły wieczność życie

Cześć!

Wiecie czego żałuję? Że nie przeczytałem tej książki szybciej. "Sekretne życie nieba" stanowi doskonałe zwieńczenie serii książek autorstwa Aleksandra Bańki (wydawnictwo RTCK ) , poświęconej tajemnicom duchowego wszechświata. Po zapoznaniu się z życiem aniołów oraz zgłębieniu sekretnego życia demonów, trzeci tom skupia się na fundamentalnym pytaniu: czy niebo istnieje? Bańka nie unika tego trudnego pytania, lecz prowadzi czytelnika przez mistyczne i świeckie refleksje, lewitując między ziemską rzeczywistością a niebiańską sferą. W tej fascynującej podróży autor nie tylko ukazuje różnorodne koncepcje i wierzenia dotyczące nieba, ale także inspiruje do własnych poszukiwań duchowych i refleksji nad sensem istnienia. Dzięki prostemu, ale głębokiemu sposobowi opowiadania, Bańka sprawia, że czytelnik zostaje porwany w podróż, która prowadzi do odkrycia niezwykłych prawd o życiu i śmierci.

" Jeżeli w doczesności nie szukamy bliskości z Bogiem i zjednoczenia z Nim, to po drugiej stronie życia będziemy potrzebowali czasu, aby nasza dusza się oczyściła..."

"Sekretne życie nieba" to książka, która nie tylko bawi i fascynuje, lecz także prowokuje do myślenia i otwiera nowe horyzonty duchowego doświadczenia.
To książka, która nie tylko inspiruje do refleksji nad sensem życia, ale także daje poczucie, że istnienie nieba jest nie tylko możliwe, lecz również dostępne dla tych, którzy potrafią otworzyć swoje serca na boską miłość i światłość.
"Sekretne życie nieba" to nie tylko opowieść o istnieniu nieba, lecz także mistyczna podróż przez zakamarki ludzkiej duszy. Autor wplata w swoją narrację niezwykłe zjawiska mistyczne, które prowadzą czytelnika przez labirynt duchowych doświadczeń, otwierając mu oczy na niepojęte aspekty istnienia. Jednocześnie, Bańka nie zapomina o ziemskich realiach, uwydatniając, że radość z drogi życiowej może być równie transcendentna i budująca jak sama idea nieba. Świeckie przykłady ludzkiego współistnienia, wzajemnej miłości i zrozumienia przeplatają się z mistycznymi wizjami, tworząc fascynującą opowieść o duchowej podróży człowieka. Dzięki tej książce czytelnik może zgłębić zarówno tajemnice niebios, jak i zrozumieć, że mistyka jest obecna także w codziennych wydarzeniach naszego życia, czekając tylko, byśmy potrafili dostrzec jej piękno i znaczenie.

"W wieczności nie będziemy mieli poczucia, że coś nam umyka lub nas omija, że z czymś nie zdążymy albo że coś przeoczymy."

"Sekretne życie nieba" oprócz mistycznych wątków i świeckich przykładów, jest również bogato okraszona cytatami z Pisma Świętego. Te biblijne fragmenty dodają książce głębi i duchowego wymiaru, ukazując, że istnienie nieba ma swoje źródło w odwiecznych prawdach zawartych w Biblii. Poprzez cytaty z Pisma Świętego Bańka podkreśla uniwersalność przesłania nieba, które jest obecne we wszystkich religiach i duchowych tradycjach. To właśnie te fragmenty Pisma Świętego wzmacniają mistyczną aurę książki, budząc w czytelniku refleksję nad głębszymi sensami ludzkiego istnienia i jego relacji z boskością. Dzięki nim "Sekretne życie nieba" staje się nie tylko inspirującą opowieścią, lecz także duchowym przewodnikiem, który prowadzi czytelnika ku światłu i harmonii duchowej.

"Śmierć jako brama do życia wiecznego to jednak cios dla naszej ludzkiej natury, która została przecież pomyślana przez Boga jako jedność ciała i duszy. W śmierci następuje pęknięcie, rozpadamy się na część duchową, która trwa, i cielesną, która zanika w swojej pierwotnej strukturze."

Seria "Sekretne życie..." autorstwa Aleksandra Bańki to niezwykła podróż przez tajemnice duchowego świata, która nie tylko fascynuje, ale również prowokuje do głębszych refleksji nad sensem istnienia. Polecam tę serię każdemu, kto pragnie zgłębić nie tylko mistyczne aspekty życia, ale także odkryć nowe perspektywy na ziemskie i niebiańskie rzeczywistości. To lektura, która z pewnością pozostawi trwały ślad w sercu i umyśle każdego czytelnika.

Cześć!

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

"Sekretną" serię Aleksandra Bańki, po opowieści o aniołach i demonach, kończy opowieść o Niebie - o rzeczywistości poza ziemskiej, wiecznej. Niebo to nie fizyczne miejsce ale stan, który związany jest z Paruzją, czyli ostatecznym przyjściem Chrystusa, będzie z tym dniem związany osąd nad stworzeniem (teologia chrześcijańska wymienia dwa rodzaje sądu: szczegółowy i ten "ostateczny"; ponowne przyjście Jezusa i ostateczny osąd nad światem będzie związany z "przebóstwieniem" rzeczywistości). Aleksander Bańka porusza i ten temat - temat Paruzji - obok wielu innych. Najbardziej mi się podobało zauważenie tu, że dusza i ciało to jedność, bo bardzo często zafascynowani w naszej kulturze jesteśmy oddzielaniem obu, a przecież w ujęciu chrześcijańskim człowiek to całość. Zarówno nasza dusza, duch jak i ciało mają wziąć udział i we wzrastaniu w wierze, i w ostatecznym przebóstwieniu rzeczywistości. Może więc warto nie zaniedbywać ciała skoro, jak pisze autor, Bóg na wieczność wybierze nam taki okres ciała jaki był najpiękniejszy. Może więc warto też nie zaniedbywać duszy tylko zabiegać o jej zjednoczenie z Bogiem, ostateczne rozpłynięcie się w Nim na wieczność? Książka inspiruje do takich przemyśleń.

Opinia także na moim IG: @dariusz_0k

Piękno nieba, Jego Miłość 🕊