99 chłopaków Micaha Summersa

2023-04-12
2022-09-20
Ryszard Oślizło
LGBT+ Young adult mlm

Nastoletni gej szuka prawdziwej miłości. A może to miłość znajdzie jego?

Nastoletni gej szuka prawdziwej miłości. A może to miłość znajdzie jego?

Historia, o której opowiada ta książka, chwyciła mnie za serce z paru powodów. Postać Micaha jest bardzo inspirująca. 🥺 Bohater przechodzi wewnętrzną przemianę w imię miłości. 💕 Z pewnego w swoje niepowodzenie we wszystkich sytuacjach, staje się chłopakiem odważnym i dążącym do wyznaczonego celu. Miłość stała się jego motywacją, a wsparcie przyjaciół dodało mu jeszcze więcej sił. 🥰 Właściwie to każda z postaci niesie dla nas jakąś lekcję. Eliot, Hannah, Grant, czy inna, bez wyjątku każdy z bohaterów coś nam pokazuje i daje do myślenia. 🥹 Przyznać muszę, że w żadnej przeczytanej dotychczas książce, nie użyłem tylu znaczników. 🤗 Co prawda koniec był dla mnie przewidywalny. 😅 Mimo wszystko książka chwyciła mnie za serce i z pewnością będę chciał do niej wrócić. Sprawiła ona we mnie wiele uśmiechu i chwil ekscytacji.

Całkiem urocza historyjka o książętach, magii i bajkach. Brakowało mi rozbudowania relacji naszej głównej pary, ale w finale zaangażowałam się emocjonalnie i całkiem dobrze mnie to zrelaksowało. Czy mam do niej głębsze uczucia? Nie. Pewnie zapomnę o niej w przeciągu tygodni.

Szczerze to myślałam, że ta książka nigdy się skończy... Początek był naprawdę uroczy i chichrałam się jak głupia. Naiwnie wierzyłam, że cała książka taka będzie, ale ostatecznie skończyło się na tym, że okropnie męczyłam się z tą książką i łapałam się za głowę.

"Wymarzone", setne zauroczenie Micah, jego chłopak, jest niesamowicie toksyczny i cały czas miałam wrażenie, że jest z nim tylko dlatego, że ten ma sławnego ojca i równie sławne konto na Instagramie. Nie raz i nie dwa mamy przykłady, jak wykorzystuje sławę swojego chłopaka, który kompletnie tego nie widzi i biernie przytakuje, choć wiele razy sytuacja mu nie pasuje. No i to, jak bardzo Micah sprawiał wrażenie totalnie odrealnionego - tak zaślepiony wiarą w bajki, że kompletnie nie widział rzeczywistości i krzywdził wszystkich dookoła.

Także miała być urocza książka i na taką się zapowiadało, ale w którymś momencie ta bańka pękła i po prostu przykro było tego słuchać.

Uwielbiam queerowe historie miłosne, ale dawno mnie tak książka nie zmęczyła... wręcz wprowadziła w czytelniczy zastój....
Historia miła, trochę banalna, ale główny bohater okropnie nie irytował, on był raczej z "innej bajki".

Piękna bajka że szczęśliwym zakończeniem. Czyta się z zaciekawieniem, jest romantycznie, niezaskakująco. Dobra lektura na wakacje.

Z jednej strony słodka i otulająca queerowa historia o poszukiwaniu miłości i bujaniu w obłokach (choć pojawiają się momenty 16+),z drugiej historia o ciemnej stronie social mediów oraz odnajdywaniu w życiu tego, co naprawdę ważne, pomimo przeciwności.

1914

Komedie romantyczne rządzą się swoimi prawami i Adam Sass uszanował każde z nich.
W rozsądnych proporcjach jest tu i kiczowata słodycz bajki o wielkiej miłości, i cierpka refleksja nad młodzieńczym nieogarnięciem, kiedy zdrowy rozsądek i rozpędzone emocje nie są w stanie współgrać. Czyta się miło, szybko i bezboleśnie. A po lekturze zostaje nadzieja na ciąg dalszy.

Zawsze staram się pisać opinie takie jakie sama chciałabym przeczytać przed otworzeniem konkretnej książki. Dlatego muszę powiedzieć, że nie polecam tej książki osobom nie mających nic wspólnego z bohaterem. To znaczy, nie chodzi mi o to, że jak nie jesteś gejem to nie czytaj takich książek, nie. Chodzi o to, że w tej książce praktycznie wchodzimy w głowę bohatera, a nie śledzimy tylko jego historię. Opisane są praktycznie wszystkie jego myśli co sprawia uczucie zjednoczenia się z bohaterem i jego problemami. Nie czerpałam z tego przyjemności, dlatego przerwałam po 280 stronach. Nie wystawiam oceny, bo nie robię tego, jeśli nie skończę czytać książki w całości. A wracając do tematu książek w tej tematyce, to na książkowym rynku trochę ich jest, i zamiast tej powieści, sięgnęłabym po np. ,,Only mostly devastated" lub ,,Date me Bryson Keller".

Bardzo fajna i urocza młodzieżówka.

Bardzo fajna i urocza młodzieżówka.

• Młodzieżowe
  • LGBTQ+