Supersi. Tom 2. Bohaterowie.

Okładka książki Supersi. Tom 2. Bohaterowie. Frédéric Maupomé
Okładka książki Supersi. Tom 2. Bohaterowie.
Frédéric Maupomé Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Supersi (tom 2) komiksy
112 str. 1 godz. 52 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Supersi (tom 2)
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2023-01-25
Data 1. wyd. pol.:
2023-01-25
Liczba stron:
112
Czas czytania
1 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328155183
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Pozytywka. Pióro łagodnego orła Benedicte Carboneill, Gijé
Ocena 8,4
Pozytywka. Pió... Benedicte Carboneil...
Okładka książki Miki podróżuje w czasie Dab's, Fabrizio Petrossi
Ocena 6,4
Miki podróżuje... Dab's, Fabrizio Pet...
Okładka książki Delisie - 2 - Mniam, mniam, mniam Magdalena Kania, Maciej Kur
Ocena 8,1
Delisie - 2 - ... Magdalena Kania, Ma...

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
12 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
6145
3446

Na półkach:

Frédéric Maupomé słynie z dwóch cyklów. Pierwszy już znamy, bo od kilku miesięcy jest na polskim rynku wydawniczym: „Sixtine”, czyli opowieść o dziewczynce, która ma niezwykłe relacje z duchami piratów oraz niewyjaśnione moce, które musi w sobie obudzić. Drugi właśnie pojawił się na polskim rynku wydawniczym: Supersi, czyli opowieść o trójce dzieciaków mających niezwykłe moce. Autor w swoich komiksach zabiera nas do świata w którym realizm przeplata się z fantazją. We wszystkich cyklach świat namacalnych rzeczy i nadprzyrodzonych przeplatają się, uzupełniają, a łączniczkami między nimi są młodzi bohaterzy mający niezwykłe umiejętności, które muszą ukrywać przed otoczeniem. Zresztą na tym właśnie bazują wszelkie opowieści o superbohaterach: każdy z nich musi się kamuflować, ma podwójne życie, które przysparza wielu problemów. Akcja toczy się wokół przetrwania, pościgów, niesienia pomocy i lepszego poznawania siebie. Młodzi bohaterzy mają towarzyszy, na których mogą liczyć. W Sixtine byli to ekscentryczne duchy piratów, a w Supersach rodzeństwo, które wzajemnie się wspiera oraz dziwne urządzenie potrafiące zaopiekować się dziećmi.
Ten cieszący się uznaniem krytyków francuski komiks ma tak proste założenie, jakie można sobie wyobrazić, które można w zasadzie, choć lekceważąco, sprowadzić do: Co by było Superman był trójką dzieci? Jednak to nie w tym założeniu tkwi urok opowieści Frédérica Maupomé’a i Dawida, ale w sposobie prowadzenia akcji, nasycenia problemami, wnikliwości i wrażliwości. Mamy tu całą masę wyzwań bliskich dzieciom: poczucie osamotnienia, pewnego rodzaju wykluczenia i jednoczesnego ciągłego obserwowania oraz oceniania, co wiąże się z burzą hormonów. Do tego dojdą dziwne przyjaźnie.
Mamy tu prostą opowieść o bohaterach, którzy ciągle muszą zmieniać szkołę, aby nikt nie wykrył ich niezwykłych umiejętności, ukrywania się, wtapiania w tłum. Kiedy wchodzimy do tomu pierwszego rodzeństwo po raz kolejny się przeniosło. Są nowi w szkole. Widzimy pierwszy dzień Matta, który wydaje się w żaden sposób nie wyróżniać z tłumu dzieciaków. Na pierwszy rzut oka nie jest niezwykły tylko zwyczajnie nowy i przez to zagubiony i potrzebuje wsparcia w postaci oprowadzenia po szkole, objaśnienia zależności, aby mieć świadomość komu się nie narażać. No i niestety to mu się nie udaje, bo nauczyciel prosi dziewczynę największego szkolnego łobuza o pomoc nowemu, a wiadomo, że ona nie powinna zwracać uwagę na kogokolwiek innego niż swojego ukochanego, bo z tego będą tylko same kłopoty.
Bardzo szybko dowiadujemy się, że Matt mieszka on sam ze swoim młodszym rodzeństwem. Ich jedynym opiekunem jest mały robot nazywany „Al”. Są nowi zarówno w szkole, w mieście, jak i na Ziemi. Ich podróż z okolic „Małej gwiazdy tuż pod Tsih” troszkę trwała. Od lat nie mają żadnego kontaktu z rodzicami i już niewiele pamiętają z tamtych czasów. Właśnie z tego powodu Matt ma im przypominać, opowiadać o przeszłości.
„-Opowiesz mi o mamie?-Benji
-Wiesz, że ja niewiele pamiętam.-Matt
-Ja trochę pamiętam. -Lili
-Zawsze możesz coś zmyślić. Nic się nie stanie… - Benji”.
Dzieci z jednej strony wiedzą, że muszą się ukrywać, a z drugiej nudzi ich zwyczajne życie, mają potrzebę niesienia pomocy, chcą ratować innych, wykorzystywać swoje moce. Tylko czy da się pogodzić ukrywanie się z pomaganiem? Czy można swoją siłę używać do złych celów? Czy unikanie demonstrowania mocy w obronie własnej jest dobre?
„Bohaterowie” to drugi tom pokazujący jak owa pomoc może wyglądać. Niezwykłe dzieciaki są bardzo dumne z tego, że mogą ratować innych z opresji. Są tak aktywni, że ich działalnością zaczynają interesować się media. Popularność jednak zdecydowanie nie pomaga im we wtapianiu się w tłum. Zdają sobie sprawę, co im grozi jeśli zostaną namierzeni. Mimo tego nie zamierzają rezygnować ze swojej działalności, bo silna potrzeba pomagania tkwi głęboko w nich. Odkrywają, że w niesieniu dobra i sprawiedliwości jest coś uzależniającego. Niosąc pomoc Mat, Lili i Benji będą musieli zadbać o to, aby ich prawdziwa tożsamość została tajemnicą.
W „Home sweet home” zobaczymy dalszy ciąg zaciskania się pętli zainteresowania organów ścigania. Zafascynowany dzieciakami inspektor powoli prowadzi śledztwo. Jego śledztwo jednak przejmuje ktoś, komu zależy na złapaniu małych superbohaterów. Zorganizuje szaleńczy pościg za nimi. Całe miasto zostanie postawione w gotowości i to sprawi, że dzieci nie będą mogły wrócić do domu oraz uzyskać pomocy od AI. Kolejne przebłyski z przeszłości uświadomią nas też, że nie mają domu, a rodzice zostali uwięzieni i z tego powodu zostali zmuszeni do ewakuowania się poza granice wpływów Federacji z totalitarnymi rządami.
Trzeci tom wprowadza nas do świata bohaterów osaczonych i pozbawionych domu. Jakby tego było mało powoli nadchodzi zima i trudno przetrwać, jeśli nie ma się dachu nad głową. Zobaczymy życzliwość bezdomnych, którzy także próbują przetrwać w pustostanie. Do tego młodzi bohaterzy przekonają się na kogo mogą liczyć, kto jest ich przyjacielem, a kto nie.
Frédéric Maupomé i Dawid serwują nam tu zwyczajną codzienność dzieciaków. Są też rozterki związane ze sposobem wykorzystania mocy. Do tego nie ma tu rosnącego napięcia wynikającego z poczucia misji bohaterów. Wręcz przeciwnie: zrobią wszystko, żeby nikt ich nie zauważył, bo wiedzą, że znaleźli się na planecie, na której wiele osób nie radzi sobie z odmiennością innych. Od początku wiemy, że mimo tego wezmą udział w akcji ratunkowej w płonącym budynku.
Maupomé pięknie oddaje tu poczucie porzucenia i bezbronności, przywołuje poczucie straty i żałoby odczuwane przez troje rodzeństwa, które choć mają dobrą opiekę w postaci robota Al. To brakuje im życia rodzinnego, wspomnień ze zwyczajną codzienną czułością rodziców.
Maupomé pięknie pokazuje smutku i tęsknotę za tym, czego nie do końca pamiętają, ale starają się wyobrazić przeszłość, przywołać ją. Dawid te wizje pięknie rozrysowuje przez nakładanie się scen, ich zamazywanie. Mamy tu problemy typowe dla nastolatków, czyli prace domowe, samodzielność, kłopoty z łobuzami, pierwsze romanse. Do tego mamy tu też pokazanie radości, cieszenie się ze zwyczajnych rzeczy. Emocje współgrają z kolorystyką. Ilustracje miękkie, rozpływające się i doskonale współgrające z toczącą się akcją.

Frédéric Maupomé słynie z dwóch cyklów. Pierwszy już znamy, bo od kilku miesięcy jest na polskim rynku wydawniczym: „Sixtine”, czyli opowieść o dziewczynce, która ma niezwykłe relacje z duchami piratów oraz niewyjaśnione moce, które musi w sobie obudzić. Drugi właśnie pojawił się na polskim rynku wydawniczym: Supersi, czyli opowieść o trójce dzieciaków mających niezwykłe...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1462
992

Na półkach: , , ,

Pierwszy tom Supersów przypadł do gustu zarówno mnie, jak i Wojtkowi, dlatego wpisaliśmy serię na listę wyczekiwanych premier. Co prawda trudno po jednym zeszycie ocenić cykl, ale na pewno widzę tu potencjał w grupie komiksów middle-grade. I z ciekawością usiadłam do drugiej części - Bohaterowie.

Troje dzieci z innej planety – Mat, Lili i Benji – mieszka teraz na Ziemi. Są obdarzeni supermocami i wspomagani przez robota o imieniu Al. Są rozdarci między chęcią prowadzenia normalnego życia wśród ludzi a lękiem przed odkryciem, kim są.

W drugim tomie Mat, Lili i Benji będą musieli bardzo się postarać, żeby ich tożsamość nie została odkryta po tym, jak w lokalnej gazecie opublikowano informacje o pojawieniu się w mieście superbohaterów. Plotkom, insynuacjom i ożywionym dyskusjom nie ma końca…


03 marca
[#COTAMWKOMIKSIE] FREDERIC MAUPOME, DAWID, SUPERSI. 2. BOHATEROWIE [EGMONT]
[#cotamwkomiksie] Frederic Maupome, Dawid, Supersi. 2. Bohaterowie [Egmont]

Pierwszy tom Supersów przypadł do gustu zarówno mnie, jak i Wojtkowi, dlatego wpisaliśmy serię na listę wyczekiwanych premier. Co prawda trudno po jednym zeszycie ocenić cykl, ale na pewno widzę tu potencjał w grupie komiksów middle-grade. I z ciekawością usiadłam do drugiej części - Bohaterowie.

Troje dzieci z innej planety – Mat, Lili i Benji – mieszka teraz na Ziemi. Są obdarzeni supermocami i wspomagani przez robota o imieniu Al. Są rozdarci między chęcią prowadzenia normalnego życia wśród ludzi a lękiem przed odkryciem, kim są.

W drugim tomie Mat, Lili i Benji będą musieli bardzo się postarać, żeby ich tożsamość nie została odkryta po tym, jak w lokalnej gazecie opublikowano informacje o pojawieniu się w mieście superbohaterów. Plotkom, insynuacjom i ożywionym dyskusjom nie ma końca…



[#cotamwkomiksie] Frederic Maupome, Dawid, Supersi. 2. Bohaterowie [Egmont]

[#cotamwkomiksie] Frederic Maupome, Dawid, Supersi. 2. Bohaterowie [Egmont]

Autorzy kontynuują nić fabularną właściwie od miejsca, w którym akcję przerwali w tomie pierwszym. Troje przybyszów z innej planety wciąż próbuje pozostać w ukryciu - na czym najbardziej zależy najstarszemu z rodzeństwa - a jednocześnie czują potrzebę wykorzystywania swoich mocy do pomocy innym. Jednocześnie towarzyszą im bardzo ludzkie dylematy.

W tej serii autorzy podejmują takie tematy, jak poszukiwanie tożsamości, rodziny, samotność i odmienność. A wszystko to pod przykrywką opowieści o superbohaterach. Pozwala to młodym czytelnikom nie tylko poczuć więź z bohaterami, ale i zobaczyć, że żadne supermoce nie chronią przed problemami.

W drugim zeszycie dostajemy przede wszystkim wartką akcję związaną z działaniami Supersów i poszukiwaniem piromana podpalającego budynki oraz sceny z ich "normalnego" życia. Jest też miejsce na pogłębienie wstępnie zarysowanych relacji - zarówno między rodzeństwem, które nie zawsze się zgadza, jak i z ludźmi z ich otoczenia. Dodatkowo coraz usilniej widać, jak dzieciakom brakuje rodziców i że nawet z supermocami nie ze wszystkim są sobie w stanie poradzić sami.

Za warstwę rysunkową odpowiada Dawid. To dzięki niemu młodzi bohaterowie nabrali kształtów, charakterystycznych rysów, a barwne kadry zapełniły się i ożyły. Pozycja jest przyjemna w odbiorze, ciekawa i przede wszystkim czytelna dla docelowego odbiorcy. Opowieść o ukrywających się wśród ludzi przybyszach z kosmosu wciąż ma spory fabularny potencjał i spodoba się niejednemu młodemu miłośnikowi komiksów. A chęć sięgnięcia po kolejne tomy wzrasta wraz z dwoma fabularnymi twistami - wkroczeniem opieki społecznej i bardzo uważnym detektywem. My już czekamy.

Pierwszy tom Supersów przypadł do gustu zarówno mnie, jak i Wojtkowi, dlatego wpisaliśmy serię na listę wyczekiwanych premier. Co prawda trudno po jednym zeszycie ocenić cykl, ale na pewno widzę tu potencjał w grupie komiksów middle-grade. I z ciekawością usiadłam do drugiej części - Bohaterowie.

Troje dzieci z innej planety – Mat, Lili i Benji – mieszka teraz na Ziemi. Są...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2204
2028

Na półkach:

PopKulturowy Kociołek:

Trójka dzieciaków obdarzonych niezwykłymi mocami była naprawdę mocno zadowolona z możliwości pomocy innym. Nie spodziewali się oni jednak tego, że ich wyczyny nabiorą rozgłosu, a oni sami zostaną mimowolnymi gwiazdami mediów. Popularność ta zdecydowanie nie jest im potrzebna (przecież się ukrywają),pomimo tego nadal chcą jednak pomagać ludziom. W szerzeniu dobra i sprawiedliwości jest bowiem coś mocno satysfakcjonującego i uzależniającego. Mat, Lili i Benji będą musieli jednak zadbać o to, aby ich prawdziwa tożsamość została tajemnicą.

Sięgając po album Supersi tom 2, w jego wnętrzu nie znajdziemy tylko i wyłącznie superbohaterskiej akcji (chociaż ta odgrywa w scenariuszu dosyć ważną rolę). Autor Frédéric Maupomé stara się bowiem tutaj wprowadzić pewnego rodzaju równowagę pomiędzy widowiskowymi fragmentami, przyziemnymi problemami (w domu i szkole),dalszym rozwijaniem nieźle skrojonej tajemnicy i ukazywaniem różnorakich emocji młodych bohaterów. Trzeba przyznać, że z tych planów wywiązał się on w stu procentach. Dzięki temu album jest dla młodego czytelnika mocno ekscytujący i angażujący. Kolejne strony pochłania się z niekłamaną przyjemnością i z wielką chęcią chce się sięgnąć po kolejną odsłonę.

Nie wszystko w albumie jest jednak idealne. Mając troszkę więcej lat niż grupa docelowa, do której kierowany jest ten tytuł, łatwo zauważyć pewne niedociągnięcia związane z dialogami. Wyraźnie widać, że autor jako osoba dorosła stara się postawić w roli młodego bohatera, co kończy się strasznie sztucznymi rozmowami. Jest to jednak wada, która kompletnie nie będzie zauważalna przez młodego odbiorcę.

https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-supersi-tom-2/

PopKulturowy Kociołek:

Trójka dzieciaków obdarzonych niezwykłymi mocami była naprawdę mocno zadowolona z możliwości pomocy innym. Nie spodziewali się oni jednak tego, że ich wyczyny nabiorą rozgłosu, a oni sami zostaną mimowolnymi gwiazdami mediów. Popularność ta zdecydowanie nie jest im potrzebna (przecież się ukrywają),pomimo tego nadal chcą jednak pomagać ludziom. W...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1682
1673

Na półkach:

Lili, Mat i Benji pochodzą z kosmosu, jednak na Ziemi pragną, aby nikt o tym się nie dowiedział. Nie będzie to wcale łatwe, tym bardziej że w lokalnej gazecie ukarze się artykuł o pojawieniu się w mieście super bohaterów. Czy to im się uda? Co będzie działo się po ukazaniu się informacji w gazecie?

To drugi tom z serii, a że pierwszy nam się podobał, mieliśmy niemałe oczekiwania. Po przeczytaniu nadal uważamy, że jest to niezwykła seria i już czekamy na kolejny tom.
W komiksie mamy ciekawą i wciągającą historię, która wywołuje wiele emocji. Dużym plusem jest fakt, że porusza niełatwe tematy jak brak tolerancji, inność, samotność, odrzucenie. Będzie doskonałym początkiem wielu rozmów na te tematy.

Wizualnie komiks jest naprawdę ładny. Ilustracje są ciekawe, przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Komiks posiada twardą i solidną okładkę, dzięki której posłuży dłuższy czas.

„Supersi. Bohaterowie. Tom 2” to komiks, który jest ciekawy, wciągający, wywołuje wiele emocji i porusza ważne, a jednocześnie niełatwe tematy. Z przyjemnością polecam.

Recenzja komiksu pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/02/supersibohaterowiewydawnictwoegmont.html

Lili, Mat i Benji pochodzą z kosmosu, jednak na Ziemi pragną, aby nikt o tym się nie dowiedział. Nie będzie to wcale łatwe, tym bardziej że w lokalnej gazecie ukarze się artykuł o pojawieniu się w mieście super bohaterów. Czy to im się uda? Co będzie działo się po ukazaniu się informacji w gazecie?

To drugi tom z serii, a że pierwszy nam się podobał, mieliśmy niemałe...

więcej Pokaż mimo to

avatar
334
333

Na półkach:

Dzisiaj słów kilka o komiksie, który wciągnie niejednego czytelnika do świata bohaterów. Najprawdziwszych Superbohaterów. Będzie dużo latania, złoczyńców, nieprzespane noce, będą maski i peleryny. Jedynie bohaterowie będą nieco mniejsi niż ci, których znaliśmy do tej pory.

Mat, Lili i Benji to rodzeństwo, które skrywa przed innymi swoje tajemnice. Po pierwsze, mieszkają sami, bez rodziców, po drugie, są superbohaterami, ale muszą działać w ukryciu. Niestety, zdjęcia i nowe informacje w lokalnej gazecie sprawiają, że rodzeństwo musi bardziej uważać, by prawda nie wyszła na jaw. Jak się szybko okazuje, nie jest to wcale takie łatwe. Na domiar złego muszą się mierzyć nie tylko z byciem superbohaterem, ale i typowymi dla dzieci problemami. Szkoła, pierwsze miłości i ukrywanie prawdy o rodzicach to nie lada wyzwanie.

Gdy w mieście dochodzi do kolejnego podpalenia, trójka rodzeństwa nie waha się i postanawia znaleźć sprawcę. Nocami starają się rozwikłać tę zagadkę. Czy uda im się zachować w tajemnicy swoje super moce?

Choć to komiks o super przygodach trójki rodzeństwa, znajdziecie tutaj także i nieco trudniejsze tematy, jak osamotnienie, radzenie sobie bez rodziców, czy też szkolne perypetie i pierwsze miłości. Losy bohaterów stoją pod znakiem zapytania, więc czekamy na kolejną część, która nico bardziej przybliży nam tę super trójkę. My czekamy z niecierpliwością.

Dzisiaj słów kilka o komiksie, który wciągnie niejednego czytelnika do świata bohaterów. Najprawdziwszych Superbohaterów. Będzie dużo latania, złoczyńców, nieprzespane noce, będą maski i peleryny. Jedynie bohaterowie będą nieco mniejsi niż ci, których znaliśmy do tej pory.

Mat, Lili i Benji to rodzeństwo, które skrywa przed innymi swoje tajemnice. Po pierwsze, mieszkają...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1764
1753

Na półkach:

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajny komiks. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    14
  • Komiks
    2
  • Dla młodzieży
    1
  • Z&H
    1
  • Recenzyjnie - 2023 r.
    1
  • Wyd. Egmont/HarperKids
    1
  • Dla portali/księgarń
    1
  • Posiadam
    1
  • Posiadam ;)
    1
  • 2023
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Supersi. Tom 2. Bohaterowie.


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także