Los dzieci zmarłych bez chrztu

Okładka książki Los dzieci zmarłych bez chrztu Jan Domaszewicz
Okładka książki Los dzieci zmarłych bez chrztu
Jan Domaszewicz Wydawnictwo: Armoryka religia
46 str. 46 min.
religia
Armoryka
2019-12-13
2019-12-13
46 min.
śmierć dusza dziecko śmierć bez chrztu

Bardzo krótki ebook, ale wiele mi wyjaśnił. Zaczyna się od tego czym jest grzech pierworodny i dlaczego go dziedziczymy skoro cudze grzechy nie są naszymi. Później jest mowa o dzieciach zmarłych bez chrztu, które nie dostąpią nieba, oglądania Boga i świętości. Nie dostąpią też piekła, będą w tzw otchłani w miejscu gdzie są dusze przed przyjściem Jezusa na świat, dusze bez chrztu. Jeśli chodzi o dusze dorosłych bez chrztu to mogą one trafić do piekła gdy świadomie nie wybrały chrztu, odrzuciły Boga i umarły w grzechach ciężki.
Przyznam się, że ciężko było mi zaakceptować fakt, że dzieci umarłe przy porodzie czy inne bez chrztu nie trafią do nieba, bo czemu one winne. Pociesza mnie fakt, że będą prawdopodobnie cieszyć się innymi dobrami naturalnymi, tyle że bez Boga. Taka jest wiara Kościoła katolickiego. Można się buntować przeciwko jej prawdom, ale i tak nie wpłyniemy na losy świata, bo nie jesteśmy Bogiem.

• Religijne

Dodaj cytat z książki Los dzieci zmarłych bez chrztu