Z rozwianą grzywą

Okładka książki Z rozwianą grzywą Laurent Dufreney, Miss Prickly
Okładka książki Z rozwianą grzywą
Laurent DufreneyMiss Prickly Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Koń by się uśmiał (tom 2) komiksy
komiksy
Koń by się uśmiał (tom 2)
Egmont Polska
2022-11-23
2022-11-23
Maria Mosiewicz

Okładka książki Koń by się uśmiał - Tom 1 - Ale jazda Laurent Dufreney, Miss Prickly
Koń by się uśm... Laurent Dufreney, M...

2082

Drugi tom łanie wydanego i pełnego wesołych historyjek z życia kuców i koni komiksu dla dzieci.

Nie tylko ludzie mają charakterki, również konie potrafią pokazać, na co je stać. Jedne są miłe inne nie za bardzo, czasem bywają złośliwe, mają zły dzień, a czasem są po prostu szczęśliwe. Udajmy się do pewnej stajni, u poznajmy koniki i ich przygody.

W tomie drugim poznajemy kolejne przygody koników. Poczytamy, jak radzą sobie w trudnych sytuacjach, dowiemy się, co wspólnego mają imiona z ich zachowaniem, przeżyjemy święto klubu, wycieczkę do lasu i wiele więcej. Dużo dobrej zabawy gwarantowane.

W tym tomie znajdziemy trzy tomy oryginalne: „Beczka śmiechu”, „Z rozwianą grzywą” i „Po szyję w śniegu”.

Wizualnie komiks jest ciekawy. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po niego.

„Komiksy są super! Koń by się uśmiał! Z rozwianą grzywą. Tom 2” to pełen humoru komiks, który polecamy i to nie tylko fanom koników.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/02/konbysieusmialzrozwianagrzywawydawnictwoegmont.html

2020

PopKulturowy Kociołek:

Po raz kolejny obserwujemy, jak ośrodek jeździecki tętni życiem, a zarówno zwierzęta, jak i ludzie nie mogą narzekać na nudę. Czterokopytni mieszkańcy tego miejsca to cała plejada najróżniejszych charakterów. Prowadzi to więc nie tylko do szeregu zabawnych sytuacji, ale również troszkę bardziej dramatycznych momentów. Przed zwierzętami i ich opiekunami piętrzą się bowiem różnorakie problemy, z którymi muszą sobie oni jakoś radzić. Jak na „zimowe” wydanie przystało, nie brakuje tu również bardziej śnieżnej rozrywki. W rozdziale Po szyję w śniegu znaleźć można nie tylko sporą dawkę białego puchu, ale również mocno świąteczne klimaty.

Do scenariusza nie można mieć więc żadnych poważnych zastrzeżeń. Jest on przemyślany, zabawny i dający czytelnikowi satysfakcję z poświęconego czasu na lekturę. Podobnie jest, jeśli chodzi o oprawę graficzną, która prezentuje się znakomicie. Prosta kolorowa forma rysunków jest idealnym dopełnieniem humorystycznej historii i nic więcej na ten temat nie trzeba dodawać.

PopKulturowy Kociołek:

• Komiksy
  • Recenzyjnie - 2022 r.
  • Dla portali/księgarń
  • Posiadam ;)

Dodaj cytat z książki Z rozwianą grzywą