24 godziny w dżungli

2022-11-09
2022-11-09
Komiks popularnonaukowy

Okładka książki 24 godziny w ZOO Lan Cook, Stacey Thomas
24 godziny w ZOO Lan Cook, Stacey Th...
Okładka książki W Noc Wigilijną Clement Clarke Moore, Stacey Thomas
W Noc Wigilijną Clement Clarke Moor...

Okładka książki Miki. Szalone przygody Nicolas Kéramidas, Lewis Trondheim
Miki. Szalone ... Nicolas Kéramidas,&...
Okładka książki Miki podróżuje w czasie Dab's, Fabrizio Petrossi
Miki podróżuje... Dab's, Fabrizio Pet...
Okładka książki Sherlock Holmes: Mistyczne śledztwa Boutanox, Jarvin
Sherlock Holme... Boutanox, Jarvin
Okładka książki Wilki. Historie prawdziwe Michał Figura, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wilki. Histori... Michał Figura, Alek...
Okładka książki 20 000 mil podmorskiej żeglugi Fabrizio Lo Bianco, Francesco Lo Scorto
20 000 mil pod... Fabrizio Lo Bianco,...

24 godziny w dżungli to ciekawy komiks edukacyjny, którego akcja toczy się przez 24 godziny.
Zacznijmy od wczesnej pobudki w dżungli by razem z grupą naukowców i ich dzieci poznać życie na Borneo. Cam, młody student zobaczy tutaj jak wygląda m.in. bioróżnorodność na tej wyspie oraz przekona się na własnej skórze jak wygląda życie przebywający tam naukowców.
Będzie to fascynująca, ale i pracowita przeprawa. Po tej lekturze moim dzieciom zamarzyła się taka przygoda 😊

Będzie to...

Pięknie wydany i bardzo ciekawy komiks dla najmłodszych. Można dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy o różnych gatunkach roślin i zwierząt, a także o pracy badaczy. Dla mnie najbardziej interesujące było pokazanie takich gatunków, o których istnieniu nie wiedziałam. Naprawdę super pozycja zarówno dla dziecka (można wspaniale spędzić czas z dzieckiem i pociągnąć temat dalej),jak również dla dorosłego.

Czułam, że to dobra książka (mam do takich nosa 😉 ),ale zupełnie nie spodziewałam się, że w kilka chwil magicznie przeniosę się do tropikalnego lasu na Borneo. Bo "24 godziny w dżungli" totalnie pochłaniają, oplatają jak liana, aż niemal poczujesz wilgotny zapach lasu po ciepłym deszczu. A na pewno usłyszysz przeróżne kra! kra!, cyk-cyk-cyk, gruchu! Wyobraźnia potrafi płatać figle :)

I nie jest to żadna poetycka powieść ani dreszczowiec. To edukomiks (komiks popularnonaukowy),w którym poznasz grupę pasjonatów natury, naukowców, badaczy i młodych zapaleńców. Będzie też Cam, student, który do dżungli zawita po raz pierwszy. I to właśnie razem z nim dowiesz się wielu ciekawostek na temat lasów tropikalnych. A Waszymi przewodnikami będzie doktorka Lin i jej dwójka dzieci oraz reszta pracowników ośrodka badawczego.

A dowiesz się naprawdę wielu fascynujących informacji. Czym jest bioróżnorodność? Jakie zwierzęta i rośliny można spotkać na Borneo? W jaki sposób można podglądać życie dzikich zwierząt? Co zrobić, gdy przyssie się do Ciebie pijawka? Jak wygląda dżungla nocą? W jaki sposób żuki gnojarze dbają o zdrowie lasu? A to zaledwie kropla w morzu (albo listek w borneańskiej dżungli) ciekawostek i faktów, które podane są w niebywale sprytny i przystępny sposób. Wiedzę z "24 godzin w dżungli" przyswaja się niezauważenie, bo ta książka naprawdę wciąga.

Podoba mi się, że konwencję komiksu przełamują strony z infografikami, kartkami z dzienników obserwacji czy zapiskami badaczy. To dodatkowo podsyca ciekawość i sprawia, że książka jest różnorodna. Mimo to nie ma się wrażenia, że jest przeładowana informacjami, a sam komiks jest czytelny i przystępny.

Doceniam też, że jeden z bohaterów, Cam, przedstawiony jest z protezą nogi. Jest to widoczne jedynie na ilustracjach, tekst nie skupia się na tym fakcie. I super, bo dzięki temu ta sprawa nie urasta do nadzwyczajnej, a jedynie wzbudzi zainteresowanie u spostrzegawczego czytelnika. Tak jak różnorodny jest las tropikalny, tak różni są ludzie. I ten przekaz bardzo do mnie trafia.

"24 godziny w dżungli" to książka, która może stać się przyczynkiem do dalekich podróży, a na pewno do fascynacji dziką naturą.

24 GODZINY W DŻUNGLI" to propozycja ukazującą jak wygląda życie w ośrodku badawczym i w dżungli.
Odnajdziecie w niej przewodnik po ulubionych bezkręgowcach według bohaterów książki. Dowiecie się, czym jest monitoring ptaków i w czym pomaga naukowcom. Przekonacie się czym są sieci ornitologiczne i do czego służą. Odnajdziecie w niej również dziennik terenowy Ellie i Danny'ego. Dzięki niemu oraz sympatycznym bohaterom odkryjecie tajniki lasu deszczowego na Borneo, który jest najstarszym tropikalnym lasem na świecie.

Komiksy posiadają cudowną, świetnie dopracowaną kreskę.
Wiele w nich ciekawostek, o których nie miałam pojęcia. Obie bardzo przypadły do gustu mojej córeczce i na pewno jeszcze do nich wrócimy. Książki zdecydowanie uczą i bawią. Propozycje są bardzo przejrzyste i kolorowe. Pomagają bardzo przystępnie przyswajać wiedzę. Czekamy na więcej tego typu propozycji!

"24 godziny w dżungli" to komiks edukacyjny dla dzieci, z którego można dowiedzieć się jak częściowo wygląda praca naukowców w lesie tropikalnym. Książeczka ma formę planu dnia, w którym bohaterowie dzielą się tym, czym się zajmują.

W środku znajdują się informacje o niektórych zwierzętach i roślinach, klimacie, laboratorium, sprzęcie potrzebnym do wyprawy w las oraz wiele innych ciekawostek.

Komiksy z tej serii mają sympatyczną kreskę, która może nie zachwyci każdego dorosłego, ale myślę, że dla dzieci będzie idealna. Forma komiksu to urozmaicona i chyba trochę bardziej dynamiczna forma przekazu niż standardowa książka.

Informacji jest sporo, lecz są one podane w bardzo przystępny sposób, pojawiają się też aspekty humorystyczne, które dzieciakom na pewno przypadną do gustu. Rewelacja!

Moim zdaniem naprawdę warto zwrócić na nie uwagę i mam nadzieję, że takie komiksy będą u nas częściej wydawane ❤️ kopalnia wiedzy i ciekawa forma przyjemnego zdobywania wiedzy dla dzieciaków 😁

Ta książka jest nawet lepsza niż poprzednia w cyklu(o kosmosie). A ta poprzednia to był sztos.
Wolę tę w sumie "tylko" dlatego, że więcej się dzieje, są zwierzęta i są ornitolożki, badaczki i inżynierki (kocham feminatywy 💛)

Poza tym jest podobna, bo również ma godzinę po godzinie rozpisane (komiksowo) życie badaczy i badaczek dżungli. I notes z zapisami dotyczącymi bioróżnorodności.

Jest super bo forma (komiks) sprawia, że dzieciaki chętniej sięgają. A jak już patrzą na ciekawe ilustracje i szybką akcję (bo w ciągu tytułowych 24 godzin dzieje się mnóstwo!) - wiedza wchodzi przy okazji. Choć chyba nie chodzi o wiedzę, co o zaciekawienie tematem, który jest przedstawiony z wielu stron

Sprawdźcie sami

Wydany niedawno komiks "24 godziny w dżungli" ukazuje dobę z działalności ośrodka badawczego znajdującego się w dżungli na Borneo.

Książka ta zawiera mnóstwo ciekawostek dotyczących gatunków żyjących w dżungli. Wiedzieliście, że są pajęczaki, które broniąc się rozpylają substancję o zapachu przypominającym popcorn? Może znacie rozpiętość skrzydeł największej ćmy na świecie? 🤔😏
Takich rzeczy (i wielu innych) możecie dowiedzieć się z tego niezwykłego komiksu 🤩
Polecamy ☺️

Książka w formie komiksu, w którym Ellie i Danny zabiorą nas w niesamowitą podróż po dżungli. Wraz z bliźniakami przeżyjemy niesamowitą przygody, poznamy różnorodne zwierzęta, dowiemy się ciekawostek i faktów.

To zdecydowanie książka, od której naprawdę ciężko się oderwać. Nietypowa forma komiksu popularnonaukowego zdecydowanie uatrakcyjnia zdobywanie wiedzy.

Komiks jest bardzo bogaty w informacje. Po jego przeczytaniu nasza wiedza odnośnie do dżungli, zwyczajów tam panujących, zwierząt ją zamieszkujących, roślin, które tam znajdziemy, znacząco się powiększa.

Głównymi bohaterami są bliźniaki mieszkające w ośrodku badawczym, w którym pracuje ich mama. Są postaciami ciekawymi, dającymi się lubić, a przy tym dość realistycznymi, co sprawia, że można się z nimi utożsamiać.

Wizualnie komiks jest świetny. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po niego.

„24 godziny w dżungli” to nauka i zabawa w jednym. Komiks jest bardzo bogaty w wiedzę, a przy tym ciekawy i wciągający. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja komiksu również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/11/blog-post_230.html

Komiks jest...

Kto z Was chciałby spędzić jeden dzień w dżungli albo w kosmosie? A może znacie jakieś dzieciaki, które byłyby chętne? Serio, to możliwe. A wszystko dzięki Wydawnictwu Wilga, które wystartowało właśnie z serią komiksów popularnonaukowych dla dzieci. Powiedzieć, że pieję z zachwytu, to nic nie powiedzieć. Chciałabym, żeby właśnie w takiej formie serwowano dzieciom wiedzę w szkołach. No ale zejdźmy na ziemię, bo czeka nas wspaniała wycieczka do dżungli. No dobra, ale pamiętajmy o młodych czytelnikach, bo to o nich tu chodzi.

Komiks „24 godziny w dżungli” dosłownie wciągnie dzieciaki do serca tropikalnego lasu na Wyspie Borneo w Azji Południowo – Wschodniej. Oczywiście będą potrzebować dobrych przewodników, ale spokojnie bliźnięta Ellie i Danny, których mama zajmuje się ochroną drapieżników staną na wysokości zadania. Młodzi czytelnicy przekonają się, że w lasach deszczowych żyje tysiące gatunków roślin i zwierząt, a część z nich jest zagrożonych wyginięciem. Zostaną wręcz zasypani ciekawostkami o wielu z nich. Dowiedzą się też na czym polega praca badaczy, jak działają fotopułapki, czy obroża z nadajnikiem GPS zakładana zwierzętom. Aż zazdroszczę dzieciakom takiej fantastycznej przygody. Lan Cook i Stacey Thomas oraz konsultant merytoryczny profesor Owen Lewis spisali się znakomicie. Za przekład znów odpowiada Karolina Post – Paśko.

Dziękuję Wydawnictwu Wilga za egzemplarz do recenzji!

Rzadko kiedy sięgam po komiksy. Prawda jest taka, że nigdy specjalnie za nimi nie przepadałam. Postanowiłam jednak wracać co jakiś czas do tego gatunku, nie przekreślać go forever. I czekać. Bo może któregoś dnia wezmę do ręki coś, dzięki czemu zrewiduję swoje poglądy.

I jak możecie się domyślić, nastała ta wiekopomna chwila 😍

"24 godziny w dżungli" to komiks poruszający kwestie edukacji ekologicznej. Wraz z jego bohaterami nie tylko poznamy warunki panujące w tytułowej dżungli, ale zajmiemy się jej dogłębnymi badaniami w specjalistycznym ośrodku badawczym.

Będziemy więc badać owady, rośliny, zwierzęta, warunki pogodowe, poznawać trasy wędrówek zwierząt, robić im zdjęcia za pomocą fotopułapki czy zakładać specjalne obroże z GPSem, które po jakimś czasie same odpadają. No czysta bajka!

Do tego nauczymy się jak przygotować się do wyprawy do dżungli, jaki ekwipunek ze sobą zabrać i czego unikać.

"24 godziny w kosmosie" to komiks, dzięki któremu poznamy funkcjonowanie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dowiemy się jak wygląda rytm dnia i pracy, jak poruszać się w przestrzeni bez grawitacji i jak korzystać z poszczególnych sprzętów.

Poznamy także cały plan treningowy i nauki, które są niezbędne, by zostać kosmonautą, zobaczymy jak wygląda reperowanie stacji w poziomu kosmosu oraz będziemy mogli przyjrzeć się naszej planecie z zupełnie innej perspektywy.

Seria "24 godziny" to absolutnie rewelacyjne książki. Sama jestem zdziwiona jak fantastycznie mi się je czytało i oglądało, jak połykałam kolejne strony. To naprawdę kawał dobrej, fachowej roboty.

Komiksy pokazują tak fascynujące i ciekawe tematy, że z pewnością staną się hitem i w Waszych domach.

Bardzo, bardzo polecam!

I jak możecie się domyślić, nastała ta wiekopomna chwila 😍

"24 godziny w dżungli" to komiks poruszający...

• Komiksy
  • Nauka