I po co mi to było?

Okładka książki I po co mi to było? Agata Przybyłek
Okładka książki I po co mi to było?
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dłuższa przerwa (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Dłuższa przerwa (tom 3)
Czwarta Strona
2022-07-27
2022-07-27

Ależ to było nudne. W tej książce nic się nie dzieje i nic nie jest śmieszne....

Oprócz naciąganego wątku kandydata na dyrektora szkoły, który był żenujący niemal jak ciotka budująca bunkier, w tej książce nic się nie dzieje. A bohaterowie jedyne co mają do powiedzenia to "nic nie mów", jako komentarz do wszystkiego....

Główne bohaterki nadal są zblazowanymi i wypalonymi nauczycielkami. Chociaż jak usłyszałam od koleżanki, która ma dziecko w pierwszej klasie, jak zachowują się nauczycielki, jestem w stanie uwierzyć, że Autorka jednak wzorowała się na prawdziwych przykładach nauczycieli ze swojej rodziny ;)...

"I po co mi to było" to ostatni tom serii dłuższa przerwa. Jest to seria którą lepiej czytać po kolei, bo każdy kolejny tom jest kontynuacją życia bohaterek. Dlatego dla tych którzy nie czytali poprzednich tomów, ta recenzja będzie spoilerem.
I tak mamy Joannę - dyrektorkę szkoły, która po przebojach z kontrolami obawia się o swoją posadę, tym bardziej, że pojawia się inny kandydat na jej stanowisko.
Magda mimo, że jej rodzina znowu jest razem, nie umie na nowo, w pełni zaufać mężowi.
Ostatnia z przyjaciółek - Ela, próbuje zapomnieć o wydarzeniach związanych z Konradem, tym bardziej że na horyzoncie pojawia się ktoś nowy...

Mimo, że w historii sporo się dzieje, to całość jest fajną, przyjemną serią do poczytania dla relaksu. Przyjaciółki zapraszają do swojej szkoły i życia. Możemy siąść nimi na kawie i obgadać kolejne wydarzenia. Otrzymujemy życie - trochę komedii, trudności i odrobinę wzruszeń. Polecam dla tych, którzy lubią powieści obyczajowe, albo chcą poznać twórczość autorki

Bardzo przyjemne i sielskie zakończenie serii. Przyznaję, że całkiem polubiłam główne bohaterki, za ich poczucie humoru i przykład takiej fajnej babskiej przyjaźni. Cieszę się że sięgnęłam po tę serię.

Pozytywna książka, mamy 3 główne bohaterki które są nauczycielkami i równocześnie się przyjaźnią. Mega dobrze jest opisany motyw ich przyjaźni i osobne życia które wiodą oraz to jak potrafią je połączyć, naprawdę świetnie się bawiłam słuchając tej książki.

"I po co mi to było?" Agata Przybyłek
Przyjaciółki ze szkoły w Bielinkach nadal zmagają się z konsekwencjami donsu i innymi prywatnymi problemami.
Joanna drży o swoją posadę dyrektorki, dodatkowo opiekuje się swoją szaloną ciocia, która trafiła do szpitala.
Magda wróciła do Szymona, jednak raz nadszarpnięte zaufanie bardzo trudno jest odbudować.
Elka nadal rozkręca własną firmę. Niestety praca na swój własny rachunek łączona z pracą w szkole i złamanym sercem nie jest łatwa.

Trzeci tom serii "Dłuższa przerwa" okazał się równie dobry jak dwa poprzednie i był przyjemnym zwieńczeniem całej trylogii. "I po co mi to było?" domyka wszystkie wątki. Przy okazji bawi i wzrusza. Nauczycielki nie zawodzą, a ich perypetie są ciekawe i wciągające. Jest to jedna z tych lekkich, niewymagających komediowych powieści idealnych na wieczorny relaks z książką. Polecam całą trylogię, myślę, że w tym okresie wakacyjnym sprawdzi się idealnie.

"I po co mi to było?" Agata Przybyłek
Elka nadal rozkręca własną...

Jeśli macie ochotę na czysty relaks w zimny wieczór, koniecznie musicie wpaść na kawę do Asi, Eli i Magdy.
Jak zwykle będzie się z nimi wiele działo, no i dowiecie się wreszcie czy ciocia Bożena wybuduje w końcu swój bunkier:)

Książka jest finałem trylogii "Dłuższa przerwa". Asia przeżywa trudne chwile w pracy- pani burmistrz dalej mistrzowsko snuje intrygi i rzuca jej przysłowiowe kłody pod nogi w pracy. Na szczęście ma silne wsparcie w partnerze, córce i przyjaciółkach i odrywające od rzeczywistości "atrakcje" ze strony ciotki Bożeny. Magda jest szczęśliwa, że odzyskała pełną rodzinę i zdrowiejącą córkę, ale ten pozorny radosny nastrój zakłóca wspomnienie o zdradzie męża i obawa przed kolejnym. Elka wreszcie otrząsa się po znajomości z Konradem, a kiedy w nietypowej dlań sytuacji poznaje nowego mężczyznę, zaczyna mieć nadzieję, że i do niej w końcu uśmiechnie się szczęście. Przyjaciółki są wspaniałe, wierne sobie, uczciwe, gotowe w każdym momencie służyć swoją pomocą i radą, że aż prawie trąci przesłodzeniem, ale też takie układy są godne pozazdroszczenia. Świetna pozycja na relaksujący czas, przywrócenie wiary w prawdziwą przyjaźń i poprawę humoru!

Ostatni tom o perypetiach trzech przyjaciółek Asi, Eli i Magdy. Podobnie jak w dwóch poprzednich tomach kobiety przeżywają różne perypetie, część losów bohaterek był łatwy do przewidzenia, ale humor i lekki sposób pisania autorki pozwala na relaksującą lekturę.

Lekka i przyjemna,na odstresowanie.

Lekka i przyjemna,na odstresowanie.

Trzeci tom jest tak samo jak poprzednie lekki i zabawny. Zakończyły rok z wyróżnieniem

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022