Poradnik małego skauta

Okładka książki Poradnik małego skauta Marcin Przewoźniak
Okładka książki Poradnik małego skauta
Marcin Przewoźniak Wydawnictwo: Papilon Seria: Dzielni-samodzielni popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Dzielni-samodzielni
Poradnik małego skauta
Papilon
2022-05-18
2012-10-18
skaut poradnik skauta samodzielność sprawności harcerstwo harcerze harcerz

W książce znajdziecie różne rozdziały gdzie dowiecie sie np o:
-Jak zaoszczędzić pieniądze( ten rozdział był idealny dla mnie hehe 🤣😂)
-Jak posprzątać swój pokój
-Jak udzielać pierwszej pomocy
-Jak nie zostać niewolnikiem komputera( ten rozdział był dla mnie ważny i w tych czasach potrzebny)

Kochani polecam wam tą książkę bardzo gorąco.

Chłopcy jakby mogli to cały dzień spędziliby w ogrodzie albo na długich spacerach po lesie. Rosną z nich mali skauci. Tym bardziej nie rozstają się z książką „Poradnik małego skauta” książka wypełniona wiedzą praktyczną dla dzieci po same brzegi. W końcu każdy dzień to nowa przygoda dla dzieci.

Z tą książką dziecko zdobędzie nowe umiejętności i wiedzę. Jak posługiwać się kompasem, jak zbudować szałas, jak rozpoznać tropy zwierząt.

Jak rośliny reagują na zbliżający się deszcz ? Wystarczy spojrzeć na stokrotki które nawet w słońcu zaczynaja się zamykać to oznaka nadchodzącego deszczu.

Jaśka ulubiony rozdział to ten o zbieraniu grzybów. W tamtym roku zaczęliśmy razem zbierać grzybki i już nie może doczekać się kolejnego grzybobrania.

Książka wypełniona jest ciekawostkami, informacjami które zapadną w pamięci nawet rodzicom.

Dzięki temu poradnikowi dziecko nauczy się samodzielności, odpowiedzialności i będzie pomocne dla innych dzieci ❤️

Polecamy dla małych poszukiwaczy przygód 🐌💚🌿

Super ksiażka dla dzieci. To jest idealna książka, jak chcecie swoje pociechy uczyć samodzielności i jak być dzielnym oraz pomocnym dla innych. Dużo jest porad, informacji jak i ciekawostek dla waszych dzieci. Ja Polecam wam ją kupić drodzy rodzice bo jest warta kupienia i przeczytania razem z dziećmi. Ocenka 10/10 😊.

,, Uważaj na słowa, jakie wypowiadasz podczas poszukiwań. Wiadomo, że nerwy wtedy człowieka zżerają, ale mamrotanie pod nosem brzydkich lub wręcz nieprzyzwoitych słów naprawdę nie pomoże. Zdenerwujesz się tylko bardziej. Dlatego nerwy wsadź w konserwy i pamiętaj, że przekleństw i brzydkich słówek używa tylko półgłówek ".

Każde dziecko jest małym odkrywcą, którego nie tylko ciekawi świat, ale i wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy. Wiele z nich twierdzi, że chcą być jak tatuś, czy mamusia, z tym, że nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać. Tutaj z pomocą przychodzi fantastyczna książka, która nauczy ich odpowiedzialności i spostrzegawczości. Już na wstępie spodobało mi się, że książka porusza tematy sprzątania, a mianowicie segregacji śmieci w pokoju. Dziecko nauczy się nie zostawiać rzeczy, które mogą przydać mu się na kiedyś, gdyż zrozumie, że to kiedyś nigdy nie nastąpi. Tylko dzięki porządkowi w pokoju może zawsze znaleźć tą zabawkę, czy też rzecz, która aktualnie jest mu potrzebna. Nauczy się jak radzić sobie w chwili, kiedy nagle odpadnie mu guzik. W jaki sposób nauczyć się być oszczędnym. Jak pomagać tacie przy pracy i nie zrobić sobie krzywdy. Jak zrobić prezent. To bardzo wartościowa rzecz, gdyż wiem po swoich pociechach, że sprawia im to najwięcej problemu i to bez względu na wiek. Jak samemu zrobić kanapki? To nauka warta rozpoczęcia od najwcześniejszych lat, gdyż później dziecko będzie bardziej zaradne, a mamy nie będą wciąż słyszały nawoływań, że jest głodne. Nie zrobi kanapki, bo nie umie. A nawet jak umie, to mu się nie chce. Jednak jeśli odpowiednio się je zachęci właśnie z pomysłami z tej książki, odejdzie wam ten problem. Czy to nie cudowne rozwiązanie?
Jeśli wasze dziecko interesuje się zwierzętami tutaj przeczyta o tym jak samo może zrobić dla nich karmnik. Jeśli mieszkacie w ruchliwym miejscu, poradnik skauta po instruuje jak bezpiecznie przechodzić przez pasy. Pozna też najważniejsze znaki drogowe. To bardzo dobre źródło wiedzy dla naszych dzieci. On nie tylko tłumaczy różne zagadnienia, ale i pozwala naszym dzieciom dorosnąć i być bardziej samodzielnym. To książka dla każdego dziecka, a tym bardziej teraz go wam polecam. Zbliżają się wakacje i część dzieci wyjeżdża do dziadków, czy też innej rodziny. Przy tym poradniku będzie to niezapomniana zabawa i pomysły dla dorosłych w jak mądry sposób mogą zorganizować im czas. Po wakacjach zacznie się grzybobranie i wtedy dzieci przeczytają o tym co mogą jadalnego z lasu przynieść, a co lepiej unikać szerokim łukiem. To książka na cały rok, nie tylko na raz. Sama się przyznam, że o wielu rzeczach nie wiedziałam. Dlatego bardzo ją wam polecam. Pamiętajcie, że korzyści będą obopólne:-)

Każde dziecko jest małym odkrywcą, którego nie tylko...

"Poradnik małego skauta" jest to świetna książka dla dzieci napisana prostym zrozumiałym językiem. Miałam świetna frajdę czytając ją z moim synem, który wchłaniał informacje jak gąbka. W środku znajdziemy piękne ilustracje jak i ważne, ciekawe informacje, które przydadzą się nam w wędrówce po lesie. Jestem pewna, że rodzice i dzieci skorzystają z wiedzy nabytej dzięki tej książce.

W książce znajdziecie różne rozdziały gdzie dowiecie sie np o:
-Jak zaoszczędzić pieniądze( ten rozdział był idealny dla mnie hehe 🤣😂)
-Jak posprzątać swój pokój
-Jak udzielać pierwszej pomocy

Kochani polecam wam tą książkę gorąco.

Jako była harcerka z chęcią przeczytałam tę książkę. Pozycja czytelnicza dla najmłodszych czytelników. Jest zachęcająca do zostania tytułowym skautem. Książka bogata w ogromną ilość ilustracji. Niesamowita treść.

Dowiecie się z niej między innymi o tym:
Jak posprzątać swój pokój,
Jak oszczędzać pieniądze,
Czym jest alfabet Morse'a,
Jak zbierać grzyby i jak rozpoznać trujące rośliny,
Jak posługiwać się kompasem i nie zgubić się w tłumie.

I wiele, wiele innych. Książka to w pewien sposób poradnik, który daje praktyczne wskazówki dla dziecka, jak stać się stopniowo samodzielnym. To pewnego rodzaju wyzwanie, którego chętnie się podejmują najmłodsi. To także cenne rady dla rodziców, jak stawić czoła trudnościom z maluchem, na przykład jak nie bać się ciemności i spać przy zgaszonym świetle.

Myślę, że to świetna lektura do snu i okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, a jak wiemy relacje są najważniejsze do zbudowania więzi z dorastającym człowiekiem.

Dowiecie się z niej między innymi o tym:
Jak posprzątać swój pokój,
Jak oszczędzać pieniądze,
Czym jest alfabet Morse'a,
Jak zbierać grzyby i jak rozpoznać...

“Poradnik małego Skauta. Wszystko, co musisz wiedzieć, by przetrwać!” to pełna informacji książeczka, mieszcząca w sobie tonę niezwykle przydatnych rzeczy! Niektóre z nich są oczywiste, inne pomysłowe, a kolejne mogą was naprawdę zaskoczyć. Autorem tej pozycji jest Marcin Przewoźniak od @papilon_wydawnictwo.

Książka ma ponad 140 stron, a na jej kartach znajdziemy wiele ciekawostek z życia wziętych. Pierwsze co bardzo mi się spodobało to szczerość. Poradnik napisany jest w prosty i dosadny sposób, nikogo nie czaruje i nie owija w bawełnę. Uważam to za duży plus, szczególnie przy rozdziale z prezentami handmade, gdzie wypisane jest, kto takiego prezentu w ogóle nie doceni. Ogromny plus za umieszczenie takiej informacji w książce przeznaczonej dla młodszego czytelnika. Dzieci unikną rozczarowania i smutku. Sama tworzę rękodzieło i jestem świadoma tego, że część osób zachowa pamiątkę na zawsze, a część na drugi dzień wyrzuci w kosz. Taka prawda, ale każdy ma przecież swoje upodobania i preferencje, dlatego warto o tym pamiętać.

W poradniku znajdziemy także rozdziały o wzajemnych relacjach, podejrzanych substancjach, których należy unikać, a także jak pomagać innym i nie wpaść w kłopoty. Są to rzeczy oczywiste, ale przypomnienie o tym co ważne nigdy nie zaszkodzi.

Książka pomaga dzieciom stać się samodzielnymi poprzez prosty, przyjazny, a przede wszystkim szczery sposób. Podzielona jest na 6 części, a każda z nich wprowadza coś innego. Pomoże rozwiązać przeróżne problemy takie jak bałagan w pokoju, czy podpowie jak sprawić, aby rodzice słuchali dzieci bardziej, wprowadzi w pierwszą pomoc i zdradzi jak uszyć ubranie. Znajdziecie też kilka rozdziałów o tym jak się nie zgubić, co jest super przydatne na wycieczkach szkolnych i nie tylko, a także jak radzić sobie w szkole czy jak napisać list do Świętego Mikołaja :D Jak widać tematyka jest dość rozbieżna i nawet młodsze dzieci znajdą jakiś rozdział dla siebie.

Książka ma ponad 140 stron, a na jej kartach znajdziemy wiele...

Poradnik jest swego rodzaju zachętą dla młodych czytelników do bycia samodzielnym, do podejmowania prób radzenia sobie w życiu i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności.

Z książki dzieci dowiedzą się nie tylko tego, jak radzić sobie w lesie, odczytywać zaszyfrowane znaki, tropić zwierzęta, zrobić szałas, czy udzielić pierwszej pomocy. Ten poradnik jest przepełniony także informacjami i ciekawostkami z życia codziennego. Zacznijcie od posprzątania swojego pokoju i poznania sposobów radzenia sobie, gdy zabraknie guzika. Majsterkowanie to także ciekawe wyzwanie - by coś zrobić, potrzeba jedynie odpowiednich narzędzi i pomysłu. A jeśli chcecie, by dorośli was słuchali, zwróćcie uwagę rodziców słowami: "mam kłopot", "ważna sprawa", "muszę się was poradzić".

A czy wiecie, że możecie sami spróbować przepowiadać pogodę? Wystarczy tylko nauczyć się odczytywać znaki, jakie daje Matka Natura. Takie sygnały wysyłają chmury, niektóre rośliny i zwierzęta.

Te i wiele innych porad, informacji i ciekawostek zostało jasno opisanych, wypunktowanych, podkreślonych. Bardzo podoba mi się przejrzystość i sposób, w jaki autor przekazuje wiedzę młodym czytelnikom. Natomiast różnorodność tematów sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś, co go zaciekawi. Całość dopełniają piękne fotografie.

Każdy rodzic chciałby by jego dziecko było samodzielne i potrafiło sobie poradzić w każdej sytuacji. U nas syn czasem przechodzi z samodzielnością samego siebie 🙈 ale bardzo się z tego cieszymy...co oczywiście nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej 😂 To książka, która zawiera taki ogrom informacji, że dziecko z nią nie zginie 👍przy tym wszystko jest tak sprytnie poukładane, że ta wiedza nie przytłacza, a wręcz przeciwnie- z każdą kolejną stroną chce się więcej!
Z książki dowiecie się jak zrobić karmnik dla ptaków czy domek na drzewie, jak rozpalić ogień i nie spalić przy tym lasu, jak zmierzyć wysokość drzewa i udzielać pierwszej pomocy. Ale to nic! Nie lubicie wypraw? Też znajdziecie coś dla siebie np. Jak posprzątać pokój lub jak nie dać się skusić na podejrzane cukierki! Mamy nawet porady jak skutecznie napisać list do Świętego Mikołaja!❤
Do tego mamy pomocne ilustracje i świetne zdjęcia i dużo ramek z najważniejszymi rzeczami do zapamiętania 👍 Powiem szczerze, że u nas wszyscy domownicy są nią zachwyceni ❤

Co można zaleźć w Poradniku małego skauta?
Pewnie powiecie, że będą tu wskazówki jak zbudować szałas, rozpalić ogień bez zapałek , posługiwać się kompasem czy jak przetrwać w lesie. Tak, ale...
... zaczniemy od sprzątania pokoju, rodzajów śmieci i tego, dlaczego warto odkładać wszystko na swoje miejsce.
Potem dla małych majsterkowiczów będą porady jak bezpiecznie korzystać z piły czy młotka, a potem można już będzie budować karmnik dla ptaków. Gdyby jednak przydarzył się wypadek, trzeba wiedzieć jak wezwać pomoc.
Ale to nie wszystko. Jak zostać dobrym graczem w gry? Jak umieć odmówić? Jak kręcić fajne filmy? Jak widzicie zakres tematyczny jest bardzo szeroki. Te wszystkie wskazówki są proste, łatwe do zapamiętania, ale przede wszystkim bardzo życiowe. Część z nich można wykorzystać jako dobrą zabawę z kolegami, inne ułatwiają życie, a niektóre przydadzą się w kryzysowych sytuacjach.
Książka napisana jest bardzo fajnym i prostym językiem i świetnie zilustrowana. W sam raz dla dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej. Bardzo nam się podoba, polecamy razem z Maćkiem 🙂

Co można zaleźć w Poradniku małego skauta?
Potem dla małych majsterkowiczów będą porady jak bezpiecznie korzystać...

• Dla dzieci
  • Od wydawnictwa
  • Do biblioteki
  • Dla Mateusza
  • Fajne
  • Książki 2022

Dodaj cytat z książki Poradnik małego skauta