Dziennik Youtubera. Spoko ze mnie gość

Okładka książki Dziennik Youtubera. Spoko ze mnie gość Marcus Emerson
Okładka książki Dziennik Youtubera. Spoko ze mnie gość
Marcus Emerson Wydawnictwo: Muza Cykl: Dziennik Youtubera (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dziennik Youtubera (tom 1)
Kid Youtuber
Muza
2022-04-27
2022-04-27
Wojtek Cajgner

trochę nudna na początku ale potem dobra

trochę nudna na początku ale potem dobra

Historia opowiadająca o perypetiach chłopca z wielkimi ambicjami skierowana do osób w wieku 8-14 lat, lecz ja mając 17. również świetnie się przy niej bawiłam. Książka ta to nie tylko przezabawne anegdoty, ilustracje czy głupie i śmieszne pomysły głównego bohatera, ale także opowieść o wartościach, jakimi powinniśmy się kierować. To opowieść o marzeniach zastania gwiazdą, jak wskazuje sam tytuł, YouTube’a, która bardzo wciąga i pochłania się ją na raz.

Od jakiegoś czasu media społecznościowe stały się całym życiem dla niektórych osób. Od najmłodszych lat dzieci, które mają dostęp do telefonu, komputera i Internetu poznają tajniki zamieszczanie treści w tej nieograniczonej przestrzeni. Zakładają konta na YouTubie, Instagramie TikToku itp. wydaje się, że nic nie sprawia im trudności, ale czy przyniesie im to sukces w niedalekiej przyszłości?
Książka fajnie wprowadza w ten świat. Osoby początkujące mogą poznać podstawowe pojęcia związane z prowadzeniem kanału na YouTube tj. vlog, sub, stream, viral. Dla osób obeznanych jest to oczywiste, ale dla nowicjuszy już niekoniecznie.
W tej książce poznacie chłopca, który chce zdobyć popularność na YouTube. Na początku ciężko mu przyciągnąć uwagę obserwatorów. Jest jednak ambitny i nie poddaje się, mimu wielu niepowodzeń. Liczba pomysłów chłopca przekroczyła moje wyobrażenia, a treści zamieszczane przez niego w sieci niekonieczne uznałbym za właściwe. Czy tak postępują początkujące internauci? Jak potoczą się losu młodego youtubera?

To książka pokazująca marzenie współczesnego dziecka o zostaniu YouTuberem, napisana bardzo humorystycznie, ale i z wartością pouczającą. Fajnie, że nawiązuje do tak aktualnego tematu w życiu wielu dzieci, bo dzięki temu ta historia się jeszcze bardziej podoba.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Oceny powoli są wystawiane, sprawdzianów ubywa, a i zadań domowych i nauki coraz mniej. To jest ten moment w naszym domu, kiedy robi się więcej czasu na czytanie (poza treningami i wszelkim kopaniem piłki na dworze) i nieustannie rozglądamy się za pakietem lektur na lato. Wśród wielu propozycji, jakie przeglądamy, znaleźliśmy coś lekkiego i naprawdę zabawnego, czyli "Dziennik Youtubera" Marcusa Emersona.

Wojtek zaraz po lekturze uznał, że to książka "równie fajna jak Dziennik cwaniaczka" i że chce już natychmiast czytać "Sezon 2" (którego jeszcze nie ma). Po takiej rekomendacji mogłam zrobić tylko jedno - jak najszybciej sięgnąć po książkę i sprawdzić, co urzekło Wojtka.

"Dziennik Youtubera" to połączenie komiksu i powieści. Bloki tekstowe przetykane są komiksowymi kadrami, które pełnią funkcję nie tylko ilustracji, ale są integralną częścią fabuły. To spore urozmaicenie i uatrakcyjnienie książki, które może skłonić do lektury nawet mniej ochoczych czytelników. Do tego miłośnicy YouTuba z pewnością docenią rozpoczynające każdy rozdział kadry, na których zmienia się liczba subskrybentów i wyświetleń :-D
Lekka i przyjemna fabuła przedstawia naszego bohatera w najróżniejszy sposób zrealizować swój plan zdobycia sławy, ale i jego codzienność w domu i szkole. Davy co rusz pakuje się w tarapaty, a jego nie do końca przemyślane działania często mają odwrotny od zamierzonego skutek. Jest w tej historii masa humoru słownego i sytuacyjnego, a barwnego bohatera nie sposób nie lubić. Ciekawym elementem jest kontrast między tym, co o sobie myśli i co planuje Davy z tym, jak wygląda jego codzienność, między jego parciem na szkło i pewnością siebie a pewną nieudolnością w działaniu. Jednocześnie wyłania się z tej historii lekcja o prawdziwych wartościach w erze YouTuba i rozdźwięku między kreacją a rzeczywistością.

To idealna książka rozrywkowa dla wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas i nie boją się zakwasów mięśni od uśmiechu. Idealna książka do wrzucenia w plecak i czytania choćby w czasie podróży (ostrzegam: współpasażerowie mogą podejrzliwie patrzeć na wasze salwy śmiechu). Miks komiksu z fabułą. Książka pełna anegdot, gagów, z sympatycznym bohaterem z ambicjami, ale i niepozbawiona wartościowego przesłania. O fascynacji YouTubem, próbie odnalezienia się w nowym miejscu, przyjaźni, pogoni za sławą i właściwych wyborach. Wojtek rekomenduje ją z całego serca, a i ja przyznam, że dobrze się podczas lektury bawiłam.

Książka „Dziennik Youtubera” skierowana jest do dzieci w wieku 8 - 14 lat ale absolutnie nie przeszkadzało mi to świetnie się z nią bawić. To przepełniona humorem historia o perypetiach chłopca z ambicjami zostania YouTuberem.

Życie Davy’ego przewróciło się do góry nogami. Wraz z rodzicami i młodszą siostrą przeprowadził się właśnie do nowego miasta, gdzie tata zaczyna nową pracę. Wraz z przyjaciółmi, Chuckiem i Annie, Davy rzuca się w wir tworzenia viralowych filmików. Jeśli mu się uda, wszyscy w jego nowej szkole będą znali jego imię, zanim jeszcze go spotkają.

Nie znam wcześniejszych książek Autora ale ta jest pełna przezabawnych anegdot i ilustracji, to przede wszystkim świetna rozrywka, ale też opowieść o wartościach, jakimi należy się kierować w życiu. Autor przemyca, pod płaszczykiem absurdalnie zabawnych opowiastek, dużą dozę życiowych mądrości.

Książka napisana częściowo w formie komiksu, czyta się szybko i przyjemnie. Kiedyś użyłam wobec książki stwierdzenia, że jest idealna do kawy i ta powieść taka właśnie jest. Polecam.

2078

Przyjemna, uśmiałam się. Strasznie mi przypomina "Dziennik Cwaniaczka" (:

Przyjemna, uśmiałam się. Strasznie mi przypomina "Dziennik Cwaniaczka" (:

Rewelacyjna książka dla dorastających chłopców, ale i dziewczynek. Dowcipna, oparta na realiach szkoły podstawowej. Stylem i obrazkami kojarzy mi się z Dziennikiem cwaniaczka. Polecam dzieciom i dorosłym, zrozumieją zachowania swoich pociech.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Książka jest ciekawa i bardzo zabawna. Skierowa jest głównie dla młodszych, ale mi również bardzo się podobała

• Dla dzieci
  • Przeczytane przez Polę