Elementarz Ważnych Słów. Nauka

Okładka książki Elementarz Ważnych Słów. Nauka Helen Mortimer, Cristina Trapanese
Okładka książki Elementarz Ważnych Słów. Nauka
Helen MortimerCristina Trapanese Wydawnictwo: Słowne Młode Cykl: Elementarz Ważnych Słów (tom 4) Seria: Elementarz Ważnych Słów literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Elementarz Ważnych Słów (tom 4)
Elementarz Ważnych Słów
Big Words for Little People: Learning
Słowne Młode
2022-01-26
2022-01-26
32 min.
Katarzyna Grzyb

Okładka książki Elementarz Ważnych Słów. Nasz świat Helen Mortimer, Cristina Trapanese
Elementarz Waż... Helen Mortimer, Cri...
Okładka książki Elementarz Ważnych Słów. Spokój Helen Mortimer, Cristina Trapanese
Elementarz Waż... Helen Mortimer, Cri...
Okładka książki Elementarz Ważnych Słów. Szczęście Helen Mortimer, Cristina Trapanese
Elementarz Waż... Helen Mortimer, Cri...
Okładka książki Elementarz Ważnych Słów. Odwaga Helen Mortimer, Cristina Trapanese

Okładka książki Niedźwiadek chce pomagać Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek ch... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Czytam i decyduję. Przygoda w kanałach Izabela Michta, Beata Woźniak
Czytam i decyd... Izabela Michta, Bea...
Okładka książki Miron w pułapce Anna Łazowska, Ewa Nowak
Miron w pułapce Anna Łazowska, Ewa ...

Na półkach: , , , , , ,

~"NAUKA" to kolejny tom cyklu Elementarz ważnych słów, który został wydany pod nakładem wydawnictwa @wydawnictwo_słowne_młode
Jest to następna część cyklu wydana w twardej oprawie, co wraz z matowymi, miękkimi kartkami oraz barwnymi ilustracjami, ma za zadanie wspomóc rodziców w wyjaśnianiu trudnych słów przedszkolakom.
To właśnie nowe słowa pomagają im się rozwijać i dorastać w otaczającym ich świecie.Przy ich pomocy każdy malec, w łatwy i przystępny dla niego sposób, odkryje i nauczy się czegoś nowego związanego z szeroko pojętą - Nauka.
I tak nasi mali odkrywcy wciąż ciekawi świata, poprzez odkrywanie, poznawanie, pomaganie, własny rozwój, rozwiązywanie problemów, codzienne czytanie, zadawanie pytań, korzystanie z technologii oraz powtarzanie, utrwalają to czego się nauczyli w przeszłości "ewoluując" na przyszłość.
~Na końcu książeczki jak w przypadku "Zdrowia" znajdziemy słowniczek ważnych słów oraz 10 ciekawych pomysłów na pracę z lekturą.
~Jako matka dwóch niesfornych trzylatek zdecydowanie polecam.Obie książeczki zachęcają do aktywnego czytania, fajnego spędzenia czasu z dzieckiem oraz wspólnego zastanowienia nad przeczytana treścią.
Kolejne kompendium wiedzy dla naszego przedszkolaka!
Polecam J.K.

To właśnie nowe słowa pomagają im się rozwijać i...

Dziś propozycja dla najmłodszych czytelników, tych którym zaczynamy wpajac magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. Ale czy tylko te słowa są kluczowe i ważne? Wydawnictwo Słowne idzie o krok dalej i w wydanej serii książek skupia się także na: Miłości, Zdrowiu, Świętowaniu, Odwadze , Szacunku, Spokoju! Szczęściu, Życzliwości, na zagadnieniu Nasz świat oraz Dajemy z siebie wszystko. My dziś bierzemy pod lupę Przyjaźń i Naukę.

Muszę przyznać, że te książeczki to prawdziwa skarbnica pomysłów na wspólne spędzanie czasu, nie brak tu kreatywnych pomysłów do zabawy.

Wszyscy sobie zdajemy sprawę, że aby zainteresować dziecko musimy się nieźle nagimnastykować, ponieważ dzieci szybko tracą zainteresowanie i łatwo się rozpraszają. A gdzie tu jeszcze takie ważne tematy jak przyjaźń czy nauka. Ale kochani nie ma się czego bać i śmiało podejmować te tematy, bo wbrew pozorom dzieci chłonną lepiej niż gąbka wodę. Książki z serii "Elementarz ważnych słów" ułatwią Wam takie rozmowy, zainspirują i ułatwia Wam wspólne poznawanie świata. A wszystko to pięknie wydane, w twardych okładkach, uroczych i wymownych ilustracjach i co najważniejsze w połączeniu z minimalna ilością tekstu.

Książeczki pomogą zdobyć Waszym pociecha nowe umiejętnością a tym samym przeżyć nowe przygody. Polecam!

Nauczyliście się dzisiaj czegoś nowego? Poznaliście kogoś, rozwiązaliście jakiś problem?

Dużo pytań, ale na szczęście odpowiedź na nie znajdziecie w najnowszej serii książeczek „Elementarz ważnych słów” wydawnictwa. Słowne Młode.
Część "Nauka" przybliża dzieciom poznawanie i odkrywanie świata na co dzień. Książeczka pokazuje nam, że tak naprawdę cały świat codziennie czegoś nas uczy, wystarczy rozejrzeć się i czerpać z niego. Urzeka mnie to, w jaki sposób książeczka pokazuje, że tak naprawdę każdy jest inny, ma zdolność do czegoś innego, a przez to jest wyjątkowy i powinniśmy tą inność szanować. Bawcie się a już nigdy nie będziecie musieli zachęcać Waszych dzieci do nauki.
Dodatkowo ostatnie strony są pełne pomysłów na zabawę z dziećmi i nieoczywiste wykorzystanie książki.

Serdecznie polecam!

Co oznacza tajemnicze słowo "nauka"? Jak wytłumaczyć przedszkolakowi dlaczego od rana do wieczora, ciągle uczy się nowych rzeczy?
Książeczka zaznajamia Maluchy z takimi pojęciami jak zmysły, rozwój, technologie itp. Przedstawia różne techniki przyswajania nauki. Elementarz prezentuje dzieciakom techniki jakie pomagają uczyć się nowych rzeczy.
Wydawnictwo Słowne Młode stworzyło serię, której celem jest zaznajomienie najmłodszych czytelników z często bardzo abstrakcyjnymi dla nich pojęciami takimi jak przyjaźń, nauka, zdrowie, odwaga, szacunek itp.
Ilustracje są proste, jest dużo światła na stronach, co ułatwia maluchom przyswojenie wiadomości i daje pole do rozwinięcia wyobraźni.
Każda książeczka zakończona jest słowniczkiem oraz wskazówkami dla rodziców w jaki sposób można pracować z materiałami.

Wydawnictwo Słowne Młode...

Kolejna pięknie wydana książeczka z nowej serii. Poznawanie nowych słów i zagadnień związanych z nauką, z tą książeczką to czysta przyjemność. Ogromny plus za zrozumiały tekst dla dzieci, a także są urocze obrazki. Polecamy wraz z 9 latkiem, jak i 3 latka.

“Nauka” pokazuje, że warto zadawać różne pytania (chociaż my dorośli nie zawsze jesteśmy na nie gotowi 😅). Przez tą ciekawość dzieci uczą się świata, codziennie odkrywają nowe rzeczy. Ta część pokazuje, że uczyć możemy się na wiele sposobów, a nie tylko w przedszkolu czy szkole.

Te książeczki nie są tylko do przeczytania, one stanowią bazę do wspólnej pracy z dzieckiem. Zresztą na końcu każdej z nich, znajdują się pomysły na pracę z książką.

Ilustracje przedstawiają scenki obrazujące zagadnienie z danego działu, pomogą one na lepszym zrozumieniu tematu.

Książeczki kierowane są przede wszystkim dla dzieci przedszkolnych Próbowałam zainteresować nimi Antka, ale jeszcze go nie interesowały. Spróbuję za jakiś czas, a wiadomo, że dzieci w jego wieku szybko się rozwijają i może się okazać ze za dwa, trzy miesiące będzie chciał z nimi spędzić czas.

Myślę, że te książki pozwolą rozwijać nowe zainteresowania u dzieci, a też są fajnym pomysłem na spędzenie czasu razem z dzieckiem.

Bardzo pięknie wydana książeczka. Dzięki niej dziecko pozna co to nauka. Dowie się,że już zaraz po obudzeniu staje się odkrywcą i przez cały dzień zdobywa wiedzę. Przepiękne ilustracje przykuwają uwagę i dodatkowo pobudzają wyobraźnię. Tekstu jest niewiele, w sam raz dla młodszych dzieci, do tego jest prosty i zrozumiały.
Po lekturze rodzicowi będzie łatwiej wytłumaczyć maluchowi najważniejsze kwestie związane z poznawaniem nowego. Na końcu książeczki znajduje się bardzo fajne i pomocne "10 pomysłów na pracę z książeczka" oraz mini słowniczek.

Po lekturze rodzicowi będzie łatwiej wytłumaczyć...

"Elementarz ważnych słów. Nauka" to bardzo edukacyjna książka dla najmłodszych.
Najmłodsi czytelniczy poznają ważne słowa, jak również dowiedzą się, że odkrywanie zaczyna się już po przebudzeniu. Dowiedzą się, jak ważne jest pomaganie innym i dzięki jakim zmysłom poznajemy świat. Ta książka podpowiada dzieciom, jak ważne jest codziennie czytać, rozmyślać, pobudzać wyobraźnię. Książeczka zachęca młodych czytelników do zadawania pytań, rozwiązywania problemów.
Na końcu książki znajdziemy słowniczek ważnych słów, jak również kilka ciekawych pomysłów na pracę z książką.
Książeczka wzbogacona jest o ciekawe ilustracje.

"Elementarz ważnych słów. Nauka" to bardzo edukacyjna książka dla najmłodszych.

Dziś przychodzę z propozycją książek dla najmłodszych. Nie są to tym razem bajki, a książki pełne edukacyjnych wartości. My z synkiem na dzień dzisiejszy zgłębiamy znaczenie słów: Przyjaźń i Nauka. W serii Elementarz Ważnych Słów znajdziecie również: Miłość, Zdrowie, Świętowanie, Odwaga, Szacunek, Spokój, Szczęście, Życzliwość, Nasz świat, Dajemy z siebie wszystko. Dlaczego warto sięgnąć po te książeczki? Dlatego, że są kopalnią pomysłów na wspólne spędzenie czasu. Ileż tu jest inspiracji i propozycji do kreatywnej zabawy. Piękne ilustracje zachęcają zarówno dziecko jak i rodzica do korzystania z książek. Książeczki dostarczają mnóstwo tematów do rozmowy np. O przyjaźni czy nauce. Są taką baza wyjściową do tłumaczenia swoim pociechom czym jest przyjaźń, jak powinien postępować przyjaciel, jak i o tym co daje nam wiedza, dlaczego warto się uczyć itp. Pomysłów na wykorzystanie książek jest mnóstwo. Rozmowy z dzieckiem budują więź i pomagają w rozwoju małego człowieka. A te piękne i mądre książeczki pomogą nam go spędzić w sposób niesamowicie interesujący.

Polecam serdecznie

• Must Have