Co wstrząsa Ziemią?

Okładka książki Co wstrząsa Ziemią? Robin Jacobs
Okładka książki Co wstrząsa Ziemią?
Robin Jacobs Wydawnictwo: Kropka interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Kropka
2022-12-01
2022-12-01
edukacja dladzieci przyroda geografia

Okładka książki Co uczucia robią nocą? Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
Co uczucia rob... Tina Oziewicz, Alek...
Okładka książki Tajemnice głębin oceanu Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków! Julia Adams, Lisa Regan
Tajemnice głęb... Julia Adams, Lisa R...
Okładka książki Van Dog Gosia Herba, Mikołaj Pasiński
Van Dog Gosia Herba, Mikoła...

Ta książka bada naturę w jej najbardziej destrukcyjnym wydaniu. Wasze dzieci będą nią zachwycone. To atlas najbardziej ekstremalnych katastrof meteorologicznych i geologicznych, jakie ma do zaoferowania przyroda!

Robin Jacobs i Sophie Williams wzięli naturalnie występujące katastrofy z całego świata i podzielili je na czynniki pierwsze, jak, gdzie i dlaczego, czyniąc je zrozumiałymi i wciągającymi nawet dla tych, którzy początkowo nie są zainteresowani tematem.

Każdy rozdział zajmuje się innym typem wydarzenia, które dotyka ludzi na całym świecie, takie jak: tornada, tsunami, cyklony i inne. Znajdziemy tutaj naukę pokazaną od strony map i diagramów, jak również wskazówki które mają nam pomóc w momencie zagrożenia.

Ilustracje są zaprojektowane tak, aby zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wszystko zrozumieć. Diagramy są przejrzyste i przystępne, ilustrując wszystko z ogromną dbałością o detale.

Niektóre obrazy wypełniają dwustronicowe rozkładówki i są ukazane jako mapy obejmujące płyty tektoniczne lub tornada i zadowolą tych, którzy kochają infografiki, podczas gdy diagramy sprawiają, że przekroje naukowe są znacznie bardziej zrozumiałe dla młodych geografów.

Jeśli pomysł podarowania dziecku książki o katastrofach wydaje się wam w jakiś sposób niewłaściwy, to pamiętajcie, że jest ona również wypełniona bardzo przydatnymi informacjami, napisanymi z lekkim humorem przez autora. Wczesne i częste wzmacnianie informacji jest doskonałym sposobem na zapewnienie, że ludzie wiedzą, co robić w nagłych wypadkach i wstrząsających wydarzeniach!

Katastrofy ukazane w tej pozycji pokazują nam doskonale potęgę natury. W swojej przerażającej i niszczycielskiej sile uświadamiają nam, jak mali i nieistotni jesteśmy w kontekście długiej i burzliwej historii ziemi.

Polecam bardzo. To jedna z tych książek, które doskonale równoważą zarówno potrzeby dziecka, jak i pragnienia dorosłego. Idealnie się nadaje dla młodych i starszych dociekliwych odkrywców.

@bajkowy.zawrot.glowy

Czegoś mi tutaj zabrakło. Z jednej strony zdziwiło mnie nader profesjonalne i merytoryczne podejście do tematu (raczej dla dzieci 8+, jak nie jeszcze starszych),z drugiej raziło wyraźne nakierowanie narracji na odbiorcę z USA. Może się czepiam, ale szkoda, że ktoś troszkę nie "spolszczył" pewnych rzeczy. Niemniej dla dzieciaków zainteresowanych tornadami i trzęsieniami ziemi niewątpliwie będzie to pozycja ciekawa.

Co wstrząsa Ziemią? Na Śląsku zazwyczaj Ziemia trzęsie się za sprawą fedrujących kopalni, które wskutek eksploatacji pokładów węgla doprowadzają do odprężenia górotworu, co jest najczęstszą przyczyną wstrząsów i ludzkich dramatów. O kopalniach niestety nie wspomniano w książce, nie mniej jednak jest to zbiór wielu wstrząsających faktów o potędze natury.

Czytelnicy niezależnie od wieku, biorąc w swe ręce książkę “Co wstrząsa Ziemią?” Brytyjki Robin Jacobs, absolwentki studiów nauk o Ziemi z uzupełniającymi treść ilustracjami Sophie Williams odkryją zainteresowanie geografią, katastrofami klimatycznymi, zawartymi na 95 stronach dużego formatu.

Trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, lawiny, cyklony tropikalne, tornada, zamiecie, gradobicia i pożary po lekturze książki przestaną paraliżować strachem, gdyż dzięki faktom, mitom i wielu ciekawostkom poznamy przyczyny ich powstawania, sposoby ich wykrywania i alarmowania o ich nadejściu, a także sposoby zachowania się w obliczu nadchodzącego zagrożenia.

Na świecie w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat liczba katastrof naturalnych wzrosła pięciokrotnie. W Polsce do niedawna niektóre z nich znaliśmy jedynie z filmów katastroficznych, jednak i u nas coraz częściej odczuwamy niszczycielską siłę tornad, pożarów, gradobić, a nawet trzęsienia ziemi. Dorocznie obchodzimy Dzień Ziemi, ale codziennie powinniśmy pamiętać, iż jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę, zmiany klimatu w wyniku których klęski żywiołowe stają się coraz częstsze i bardziej ekstremalne. Ziemia przypomina nam, że to, jak nam się na niej żyje i będzie żyło przyszłym pokoleniom zależy od nas. Jest to więc książka nie tylko dla dzieci, choć z pewnością warto ją mieć w domowej bibliotece i uczyć nasze pociechy o skutkach żywiołów niszczących miasta, lasy, odbierających ludziom życie i jego dorobek, by mogły zapobiegać ich intensyfikacji i tragicznym skutkom bardziej zdecydowanie niż my. Doskonale pozycja ta spełni edukacyjna rolę.

Czytelnicy...

"Co wstrząsa ziemią? Wulkany, cyklony, tsunami, trzęsienia ziemi i inne klęski żywiołowe" to wspaniała książka edukacyjna, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Kropka. Jeśli macie w domu dziecko ciekawe świata, koniecznie podsuńcie mu tę książkę wyjaśniającą naturalne zjawiska pogodowe i procesy zachodzące na Ziemi. 👍
Autorka Robin Jacobs przedstawia w niezwykle ciekawy sposób różne fakty i ciekawostki świadczące o potędze natury. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/02/co-wstrzasa-ziemia-wulkany-cyklony.html

Autorka Robin Jacobs przedstawia w niezwykle...

Każdego roku na całym świecie dochodzi do około dwustu, a nawet czasem i trzystu klęsk żywiołowych, takich cyklony, trzęsienia ziemi, tsunami, erupcje wulkanów, pożary, tornada, śnieżyce i burze gradowe, lawiny śnieżne, katastrofy ekologiczne i meteorologiczne 💥 Niektóre z nich można przewidzieć przy pomocy specjalistycznej aparatury i naukowców, którzy się tym zajmują. Lecz ciągle zbyt wiele wydarzeń dzieje się nagle i za szybko, by zapobiec nieszczęściom. Zjawiska te pokazują jak mało ciągle możemy zmienić wobec potężnym siłom natury.O fascynujących i jeszcze nie do końca poznanych zjawiskach, wywodzących się z potęgi natury, możecie się dowiedzieć zarówno Wy, jak i Wasze dzieci z mega ciekawej i świetnie wydanej książki "Co wstrząsa ziemią?".

To niezwykła publikacja, ponieważ opowiada prosto i pasjonująco, o tym, co bywa zagrożeniem dla życia ludzi, zwierząt i roślin. O tym, co niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. O tym, czego się obawiamy. I o tym, co choć pochodzi z natury, samej jej szkodzi. Ta książka jest tak ciekawie napisana, że zaczynasz się fascynować tym, co czytasz, choć przecież czytasz... o kataklizmach! 🌀 Ale czy to źle?

Na stronach znajdują się grafiki z przekrojami, mapy, ilustracje, które uzupełniają i obrazują ciekawostki, opisy, a także rozprawiają się z mniej lub bardziej znanymi mitami. Autor dzieli się także wskazówkami, jak najrozsądniej zachować się, kiedy będziemy mieli to nieszczęście znaleźć się w zasięgu zagrażającego nam zjawiska. 💨

Takie nowości wydawnicze uwielbiam! 😊 Od pierwszej strony wciągnęły się Moje Dzieci (zarówno Syn, jak i Córka),a kiedy udało i mi się przechwycić ten tytuł (a było to wczesnym porankiem, ostatniej soboty, kiedy to jeszcze słychać było ciche chrapanie pozostałych domowników, a ja w końcu mogłam w ciszy, z herbatą w dłoni nadrobić książkowe zaległości...),także nie mogłam się od niej oderwać do ostatniej kropki. I mimo wielu lat na karku, okazało się, że o wulkanach, cyklonach, tsunami, trzęsieniach ziemi i innych klęskach żywiołowych nie wiedziałam prawie nic...

Warto czytać takie książki 😌 💚

Chyba dla nikogo nie będzie to wstrząsająca wiadomość, gdy napiszę, że to świetna książka. Wydawnictwo Kropka przyzwyczaiło już nas, ba! Rozpieściło samymi fantastycznymi pozycjami popluranonaukowymi, które nie tylko dostarczają wiedzy, ale także ukazują wpływ człowieka na przyrodę i uświadamiają, że natura to ogromna siła, której należy się respekt i szacunek, a także odpowiednia troska.

Ta pozycja to prawdziwa gratka dla fascynatów wszelkich katastrof naturalnych - podział na katastrofy geologiczne oraz metereologiczne wprowadzi młodego czytelnika w zagadnienia z zakresu geologii, przyrody, geografii. Muszę dodać, że język jest na tyle prosty, że spokojnie można czytać nawet z młodszymi dziećmi. Mi osobiście bardzo podobało się porównanie i pokazanie ruchów tektonicznych na przykładzie pstrykania palcami. Oczywiście, są tu też dane typowo liczbowe, które dla Przedszkolaka mogą wydawać się nieco abstrakcyjne, ale rewelacyjne ilustracje Sophie Williams doskonale obrazują i wyjaśniają treści.

Znajdziecie tutaj mapy, fakty, ale także mity na temat katastrof naturalnych. A do tego informacje o rodzajach, skutkach i przyczynach oraz największych i najgorszych w dziejach kataklizmach. A także instrukcję jak się zachować w obliczu takiego zagrożenia.

Wulkany, tornada, pożary, burze śnieżne i gradobicia (brzmi znajomo?) to tylko niektóre niszczycielskie siły z ogromnego spektrum ukazanego w tej pozycji. A wszystko w pięknym wydaniu, na grubym papierze, w twardej oprawie z uszlachetnieniami na okładce.

Jednym słowem - polecam, wciągnie Was niczym wirujące Tornado, zasypie ogromem wiedzy jak najpotężniejsza lawina, zatrzęsie wyobraźnią i mam nadzieję, że rozpali jeszcze większą potrzebę zadbania o nasz dom - planetę Ziemia.

Książka ta jest znakomitym wstępem, aby wraz z dzieckiem uczyć się geografii, geologii oraz meteorologii. Klęski żywiołowe są elementem natury, towarzyszą ludzkości od milionów lat, ale dopiero stosunkowo od niedawna potrafimy je zrozumieć i opisać; nigdy jednak okiełznać.

Autorka w fascynujący sposób przedstawia groźne żywioły, a także podpowiada, jak zachować się w sytuacji kryzysowej, gdy znajdziemy się w obrębie zagrożenia.

Znakomita pozycja dla ciekawskich 😉 naukowe wytłumaczenie, najbardziej spektakularnych procesów zachodzących na planecie. Edukacyjna książka dla każdego, polecamy!

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Dla dzieci
  • Książeczki moich chłopczyków
  • XBiblio łopaciński - dzieci
  • Biblioteka
  • Samodzielne
  • COŚ

Dodaj cytat z książki Co wstrząsa Ziemią?