Aktor. Gra zmysłów

Okładka książki Aktor. Gra zmysłów Ewelina Dobosz
Okładka książki Aktor. Gra zmysłów
Ewelina Dobosz Wydawnictwo: Niegrzeczne książki Cykl: Faceci do wynajęcia (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Faceci do wynajęcia (tom 4)
Niegrzeczne książki
2022-02-09
2022-02-09

Ta książka jest strasznie jałowa w emocje. Było rozstanie, ale czytając tekst nawet tego nie odczułam. I fabuła strasznie taka naciągana.

zapraszam Was na recenzję książki, która jest miłosnym rollecosterem. Historia, która wciąga swoją fabułą i przenosi nas w amerykański snen. #aktorgrazmysłów, autorstwa @ewelina_dobosz_ od @niegrzeczneksiazki to miłosna historia ludzi których dzieli dosłownie wszystko. Zaczynając od setek kilometrów, a kończąc na statusie społecznym. Natalia to młoda kobieta, której życie potoczyło się zupełnie inaczej aniżeli je sobie zaplanowała. Aby przerwać tą codzienną rutynę decyduje się wyjechać do Los Angeles, do swojej ciotki i przez miesiąc zastąpić ją w jej pracy. Podejmuje się pracy jako gospodyni w domu słynnego celebryty. Natalia należy do osób, której świat show-biznesu zupełnie nie interesuje, więc jej nowy pracodawca jest jej całkowicie obcy i nie zdaje sobie sprawy z jaką gwiazdą przyszło jej się zmierzyć. David Wilson mimo prestiżu, niesamowitego uroku i fortuny na koncie okazuje się być dla Natalii bardzo oschły. Jak przystało na temperamentną Polkę, Natalia oczywiście nie pozwoli się tak traktować i zrobi wszystko, aby rozszyfrować aktora. Wkrótce nasza bohaterka pozna prawdę, a między tą dwójką w zaskakującym tempie rozwinie się romans, nad którym nie będą w stanie zapanować. Jednak ten piękny amerykański sen, w którym miłość przoduje szybko zamieni się w amerykański koszmar. Romans z słynnym celebrytą okaże się bowiem bardziej skomplikowany, aniżeli Natalia byłaby sobie w stanie wyobrazić. Świat ten rządzi się swoimi prawami, a gwiazdy i ich życie są ciągle na świeczniku głodnych informacji dziennikarzy. To uczucie, które błyskawicznie się pojawiło, tak samo szybko legnie w gruzach. Tym bardziej, że popularny aktor zdecydowanie ukrył przed Natalią swoje prawdziwe intencje... Czy młoda Polka odnajdzie się w tym wszystkim? Czy jej plany na przyszłość okażą się sennym marzeniem?
#aktorgrazmysłów to pikantna i namiętna historia, która ukazuje ludzkie oblicza i to, że miłość w świecie tak różnych ludzi może okazać się jedynie ulotną chwilą. Opowieść o uczuciu, które zwala z nóg, by potem pozostawić po sobie zgliszcza, z których ciężko cokolwiek odbudować... ❤️

Książkę Eweliny Dobosz czytało się rewelacyjnie, choć fabuła była raczej typowa dla tego typu historii - on bogaty playboy, ona skromna dziewczyna z sąsiedztwa. Zaskoczył mnie tylko ostatni rozdział, był napisany tak jakby autorka na szybko, w kilku zdaniach chciała zakończyć. Ogólnie polecam....

Książki Eweliny są rewelacyjne.
Jej styl pisania sprawia że książki nie chce się odkładać na później. Fabuła i dialogi oraz rozdziały krótkie i konkretne.
Polecam.

Książki Eweliny są rewelacyjne.
Polecam.

Macie swoich ulubionych aktorów filmowych?
Gdyby była szansa spotkania kogoś sławnego, co byście zrobiły?
Natalia od kiedy pamięta lubiła postawić na swoim. Nawet jeśli nie było, to do końca po jej myśli uparcie trzymała się swoich wyborów i nie działała według utartego schematu.
Tak było z wyborem jej studiów, podobnie było w przypadku jej wylotu do USA.
Jednak szansa taka, jak ta na wakacje marzeń nie zdarza się codziennie, dziewczyna postanowiła więc pomoc swojej ciotce Zazannie.
Dla Natalii świat amerykańskich celebrytów nie jest zbyt interesujący, tym samym już na samym początku swojej pracy popełnia ogromne faux pas.
Tymczasem David Wilson okazuje się prawdziwym królem Hollywood.
W dodatku niesamowicie seksownym.
Jakie tajemnice skrywa amerykański gwiazdor? I jak w tym całym zamieszaniu odnajdzie się Natalia? Przecież nikt jej nie uprzedzał, że....
No właśnie. Tego wam nie zdradzę.
Sami przeczytajcie, jak potoczyła się ta historia.
Książka bardzo przyjemna i wciągająca. Szybko się ją czyta dzięki dużej ilości dialogów.
Idealna, żeby się zrelaksować. Nawet pomimo tego, że są momenty nie tylko przyjemne, ale również bolesne.
Ale cóż...życie nikogo nie rozpieszcza.
Muszę przyznać, że bardzo podobała mi się postawa Natalii, która pomimo przeszkód przede wszystkim stara się utrzymać dobrą minę do złej gry, nawet jeśli jest to bolesne.
Natomiast David...no nie popisał się.
Polecam, przekonajcie się sami.

Macie swoich ulubionych aktorów filmowych?
Gdyby była szansa spotkania kogoś sławnego, co byście zrobiły?
Tak było z wyborem jej studiów, podobnie było w przypadku jej wylotu do USA.
Jednak szansa...

Lekki romans, w którym poznajemy Polkę i jakiegoś znanego aktora.
Brak budowania relacji między bohaterami, którzy w ostateczności się w sobie zakochują, ale zupełnie nie czuć, że coś ich łączy poza fizyczną satysfakcją.
Książka poniekąd porusza tematykę molestowania, ale bardzo spłycono ten wątek.
Kobiece postacie przedstawione są w nieciekawy sposób, wyczułam, że jesteśmy gorsze od mężczyzn, że mniej nam wolno. Że mężczyzna ma prawo być wyzwolony, a kobieta powinna być nieskazitelna. W hierarchii też jesteśmy przedstawione jako gorsze - w tej książce mężczyźni zajmowali wyższe stanowiska, a żadna kobieta nie została pokazana na wyższej posadzie.
Niestety nie polecam, bo wyniosłam z tej książki jedynie niesmak.

Lekki romans, w którym poznajemy Polkę i jakiegoś znanego aktora.
Książka poniekąd porusza tematykę molestowania, ale bardzo spłycono ten wątek.
Kobiece postacie przedstawione są w nieciekawy sposób, wyczułam, że jesteśmy...

Panie, chodź Pan do mnie! - tak za pewne bym powiedziała na wejściu do naszego bohatera aktora. Było wszystko co powinno być w serii faceci do wynajęcia. Był seks, była miłość, było zranienie i był powrót. Nic więcej tutaj nie było trzeba dodawać już.

Sądząc po tytule myślałam, że głównym bohaterem będzie aktor teatralny. Nie wiem czemu tak pomyślałam, ale jakoś tak mi się skojarzyło. A tu okazało się, że to aktor filmowy.

Jak to w "niegrzecznych" książkach bywa jest tutaj namiętnie i ostro. Jednak wydawało mi się że w poprzednich częściach tak szybko akcja miedzy bohaterami się nie toczyła. On początkowo jest do niej opryskliwy, a już za chwilę milutki. Tak jakoś za szybko to się zmieniło. Poza tym miałam wrażenie, że jego humorki to istne karuzela, ciągle się zmieniały. Ona chyba była bardziej twarda.

Ogólnie ksiazka fajna do czytania wieczorami.

Natalia przylatuje do Stanów, by podczas urlopu ciotki zastąpić ją jako gospodyni w domu pewnego mężczyzny. Na miejscu okazuje się, że jest nim znany i przystojny aktor Dawid. Początkowo między tą dwójką się nie układa, ale wiadomo z czasem znajomość przechodzi na " hot level". Tylko czy związek celebryty i szarej myszki ma szansę na powodzenie? Przekonajcie się sami...
Książka to taka trochę bajka o spełnianiu amerykańskiego snu zwykłej dziewczyny z Polski. Choć od początku wiadomo, do czego wszystko zmierza, Autorka kilkukrotnie mnie zaskoczyła nie podążając do końca utartymi schematami. Historię czyta się szybko I lekko, momentami jest zabawnie, mamy też dużo pikantnych scen... Sama Natalia to sympatyczna dziewczyna, która nie da sobie "w kaszę dmuchać", choć zmaga się nieco z kompleksami. Trochę mi zabrakło głębi - w postaciach i ich uczuciach. Może nie jest to najlepszy romans, jaki ostatnio czytałam, ale była to jednak przyjemna i lekka lektura na jeden wieczór.

Przyjemnie spędzony czas z Aktorem. Polecam.

Przyjemnie spędzony czas z Aktorem. Polecam.

• Romans

Ewelina Dobosz Aktor. Gra zmysłów Zobacz więcej