Okładka książki Jesteś Marzeniem Wszechświata W stronę Wewnętrznego Dorosłego czyli kolejny krok w ewolucji Samoświadomości Katarzyna Dodd
Katarzyna Dodd Wydawnictwo: Biały Wiatr nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biały Wiatr
2021-12-15
2021-12-15
duchowość psychologia

Cudowna książka, w prosty sposób przedstawiająca działanie ludzkiego umysłu, emocji, świadomości oraz jak poradzić sobie z traumami i akceptacją samego siebie. Zakupiłem w ramach wypróbowania metody ETF, którą również polecam wypróbować każdemu, kto nie odnalazł się jeszcze w tym świecie, w trudnej sytuacji życiowej lub czuje, że czegoś w nim brakuje.

Książka luźno nawiązująca do analizy transakcyjnej. Autorka, posługując się pojęciami wewnętrznego dziecka, wewnętrznego rodzica i wewnętrznego dorosłego, klarownie, prostym obrazowym językiem przedstawia proces dojrzewania, osiągania stanu emocjonalnej dorosłości. Do mnie bardzo trafiła. Otworzyła mnie także na EFT, która to metoda stała się dla mnie bardzo poręcznym narzędziem konfrontacji z trudnymi emocjami.

To nie jest zwykła książka. To nie jest książka tylko dla wrażliwych osób. Ta książka jest uniwersalna. Dlaczego więc o niej piszę? Ponieważ bije na głowę znakomitą większość pozycji dostępnych na rynku. Najwięcej skorzystają z niej osoby które mają otwarte serce i umysł. Znajdziecie w niej autorską koncepcję wewnętrznego zwierzęcia, dorosłego i dziecka. Pomaga wejść głęboko w siebie, unieść ponad własne schematy. Polecam dla osób które są otwarte i gotowe na renesans swoich przekonań, niemniej jednak każdy powinien spróbować się w nią wgłębić, a na pewno nie raz was zaskoczy...
Instagram z pozostałymi recenzjami ksiązek dla wrażliwców: @jego_wysokosc_wrazliwiec

P.S. Pani Kasiu czekam na następne książki! Dziękuję!

Absolutnie genialna!

Absolutnie genialna!

Nasze życie zaczyna się w momencie, kiedy zjednoczymy siebie i osiągniemy wewnętrzne spełnienie. Tylko wtedy zaczniemy autentycznie żyć.
Takimi słowami zacznę dzisiejszą recenzję książki ,,Jesteś Marzeniem Wszechświata" Katarzyny Dodd.

Ostatnio stwierdziłam, że książki, które do tej pory przeczytałam z Wydawnictwa @bialywiatr ,wprowadziły do mojego życia ogromne zmiany. Ta pozycja utwierdziła mnie w przekonaniu, że aby zmienić swoje życie na prawdziwe życie, takie, dla którego zostaliśmy stworzeni, trzeba przestać wegetować w iluzji, jaką stworzył nam świat i te zmiany zacząć od samego siebie, głównie od naszego wnętrza. To dość trudna droga, gdyż musimy odrzucić komfort myślowy, w jakim do tej pory żyliśmy (chodzi tutaj między innymi również o nasze zwierzęce instynkty) i zacząć pojmować tematy dla nas obce, a jednak naturalne i bardzo bliskie.
Książka zaskoczyła mnie swoją wyjątkowością. Autorka przekazuje nam bardzo psychologiczną treść na temat człowieka, jego egzystencji na tym świecie, dojrzewania naszego wewnętrznego Ja. Samoświadomość to duży krok w ewolucji człowieka. Każdy z nas ma w sobie Wewnętrzne Dziecko, które jest czyste, ma szczere uczucia, jest niczym nieskażone. Wystarczy, aby wydostać je na zewnątrz. Jest to długa droga, choćby dlatego, że przez całe dotychczasowe życie nadajemy błędny sens wielu rzeczom, które bardzo nas ograniczają.
Jeśli miałabym określić, o czym dokładnie jest ta książka, to według mnie jest o pracy nad swoimi emocjami, o udoskonalaniu i zrozumieniu samego siebie, o przebudzeniu siebie. Zawiera wartościowe ćwiczenia, które właśnie w tym nam pomagają.
Na koniec przytoczę fragment treści, która jest, myślę szczególna w dokonywaniu zmian.

,,Kiedy patrzysz w lustro i jedyne, co jesteś w stanie powiedzieć to -Jestem, który jestem, tzn. że widzisz siebie w całości, widzisz swoje Ja, widzisz swoją Moc i potencjał, bez żadnego przekłamania, że coś ,,powinno być" inaczej. Twoje lustro jest tak czyste, że nie widzisz w nim nic innego, jak swoje światło. Twoje ego jest klarowne, prawdziwe, piękne, nie przekłamane, nie zabrudzone, kryształowe. Odzwierciedla, kim prawdziwie jesteś."

Książka "Jesteś marzeniem Wszechświata" jest rewelacyjna. Jak dla mnie jest to najlepsza psychologiczna książka, a "kilka" takich książek w życiu przeczytałam :)
Ta książka to taki przewodnik w podróży zwanej życiem. I w podróży do siebie. Naprawdę warto ją mieć. Autorka bardzo jasno i klarownie opisuje mechanizmy psychologiczne stojące u podstaw naszego funkcjonowania i zachowania. Ćwiczenia EFT dołączone do książki to kolejny hit absolutny. Warto je robić, bo zawierają bardzo mądre i głębokie treści.
Książka jest ze mną od grudnia, zażyczyłam ją sobie na prezent gwiazdkowy i za każdym razem jak do niej zaglądam przychodzi do mnie jakieś nowe zrozumienie tematu.
Obecnie jestem na warsztatach "Integracji Wewnętrznego Rodzica i Wewnętrznego Dziecka" i, że się powtórzę w ocenie : warsztaty są rewelacyjne. Gorąco polecam wszystkim lekturę książki "Jesteś Marzeniem Wszechświata", ćwiczenia EFT i praktyczny warsztat. Naprawdę warto!

Gdy zaczęłam czytać tą książkę miałam bardzo mieszane odczucia. Jednak z każdym krokiem byłam coraz bardziej zaskoczona i zachwycona. Treść książki połączyła w całość drogę którą intuicyjnie poszłam podczas terapii. Zrozumienie obszarów ludzkiej psychiki na głębszym poziomie. Praktyczna książka, która pięknie pokrywa się z doświadczeniem z życia. Polecam z całego serca i rozumu. Radzę przeczytać do końca, nawet jeśli na początku nas zirytuje.

Cudowna książka pokazująca jak ważnym jest zrozumienie wewnętrznej relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Dla mnie osobiście objawienie.

Niezwykle interesująca książka. Z każdym kolejnym rozdziałem wchodzimy w większe szczegóły. Ja polecam aby ją czytać nie za szybko, potrzeba jest czasu na przemyślenia I zaakceptowanie pewnych kontrowersyjnych przemyśleń, ktore są niezwykle trafne, ale też bardzo nowe w psychologii. Ta książka może zmienić życie. Z niecierpliwością czekam na wersję w języku angielskim.

Są książki, które odmieniają nasze życie i to jest jedna z takich pozycji. Napisana prostym, przystępnym a zarazem profesjonalnym językiem, który choć fachowy trafi do każdego odbiorcy. Bardzo przyjemna, wartościowa i poruszająca lektura.
Treść książki opisuje relacje, które zachodzą na codzień w każdym z nas. Książka pozwala zrozumieć dlaczego zachowujemy się w dany sposób, dlaczego właśnie tak reagujemy na daną sytuację, osobę, wydarzenie. Każdy, kto ją przeczyta, sam do końca nie będzie umiał określić, jak potężne zmiany w nim samym zajdą. Pani Kasia jest doskonałym psychologiem z ogromną wiedzą i doświadczeniem, więc w idealny i precyzyjny, niczym snajper sposób opisuje mechanizmy w nas funkcjonujące i dzięki ćwiczeniom EFT, załączonym do książki porusza nas na bardzo głębokim poziomie.
Do książki się wraca, ponieważ wywiera takich wpływ na człowieka i dokonuje takich zmian w osobowości, że człowiek chce więcej, nie z pazerności, ale z miłości do samego siebie.
Oprócz tego, ja osobiście uważam, że książkę "Jesteś marzeniem Wszechświata" powinni dawać każdej kobiecie, w szpitalu, zaraz po urodzeniu dziecka. Dlaczego? Każda matka, każdy ojciec, każdy rodzic, chce jak najlepiej dla swojego dziecka, a ilość "błędów", jakie popełniają młodzi rodzice wynika z tego, że nieświadomie popełniają "błędy " swoich rodziców i nigdy nikt nie pokazał, nie powiedział, nie doradził, że można inaczej postępować, a dzięki Pani Kasi i jej przekazowi zawartemu w książce młody rodzic patrzy zupełnie inaczej na nowe życie, które trzyma w swoich ramionach. Właściwie to książkę można polecić każdemu rodzicowi, bez względu na wiek dziecka, ale otrzymując ją w chwili narodzin zmieniłoby to całe życie dziecka. Głęboko w to wierzę.
Książka to bestseller rozwoju osobistego i bestseller dla każdego rodzica.
10/10

• Psychologia
  • Przeczytane w 2023
  • Z polecenia do kupienia ...
  • CHCĘ KUPIĆ
  • Psychologia l