Misia i jej mali pacjenci. Niesforne zwierzaki

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Niesforne zwierzaki Aniela Cholewińska-Szkolik
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Niesforne zwierzaki
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Misia i jej mali pacjenci (tom 14) Seria: Misia i jej mali pacjenci literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Misia i jej mali pacjenci (tom 14)
Misia i jej mali pacjenci
Zielona Sowa
2021-07-28
2021-07-28
48 min.
dziecko zwierzęta misia zielona sowa bajki opowiadania

Super pozycja dla wszystkich malusińskich wielbicieli zwierząt. Polecam

Super pozycja dla wszystkich malusińskich wielbicieli zwierząt. Polecam

W tym tomie Misia: wyplątuje byczka z drutu a małego perkoza z chaszczy, skleja muszlę winniczkowi i opatruje łapkę Popika. Lubię świat rudej dziewczynki, gdzie ludzie wychodzą na tych dobrych.

Misia wydaje się zwyczajną dziewczynką. Mieszka z rodzicami i pieskiem Popikiem. Lubi truskawki, kakao, kolorowe liście oraz doktora Dolittle. Nie jest jednak zwykłym dzieckiem. Tata zbudował dla niej domek na drzewie, w którym Misia prowadzi lecznicę dla zwierząt, ale jest to tajemnica, o której wie jedynie dziadek Tadzio oraz Popik. Tym razem dziewczynka pomoże psotnemu byczkowi, który zaplątał się w drut, malutkiemu perkozowi, który zgubił się mamie oraz ślimakowi, któremu w wyniku wypadku zepsuł się domek.

Misia od kilku lat jest moją ulubioną bohaterką literatury dziecięcej. Uwielbiam ją za niekończące się pokłady empatii, dobre serce oraz niesienie pomocy, w każdej możliwej sytuacji. Lubię również Popika, który dzielnie towarzyszy jej we wszystkich przygodach oraz pomaga przy opiece nad innymi zwierzętami.

Jak każda książeczka z tej serii, ta również przepełniona jest pięknymi ilustracjami, wykonanym przez Agnieszkę Filipowską, ilustratorka w piękny sposób ukazuje zwierzęta, krajobrazy, a także samą Misię. Na pewno dzieci będą zachwycone, mogąc oglądać rysunki i wyobrażać sobie świat bohaterów. Podoba mi się to, że pozycje te niosą za sobą morał, są pełne empatii, uczą szacunku do zwierząt, a także pokazują ich naturalne warunki.

Jeśli posiadacie pociechy w wieku kilku lat albo szukacie prezentu dla dzieci znajomych, to serdecznie polecam Wam te pouczające książeczki, które nie zawierają w sobie żadnej przemocy, a wręcz przeciwnie, dostarczają wiedzy na temat świata zwierząt. Opowieści składają się z kilkunastu stron, a napisane zostały plastycznym, ale prostym językiem, który sprawia, że są one przyjemne dla oczu i uszu.

• Biblioteka
  • Misia i jej mali pacjenci
  • ZAMIERZAM PRZESŁUCHAĆ W 2022😮😊😊👏🏻👏🏻😂😍📖🎧
  • Literatura dziecięca
  • Emmy books
  • Zuzi biblioteczka

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Niesforne zwierzaki