Misia i jej mali pacjenci. Złocista zagadka

Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Złocista zagadka
Aniela Cholewińska-Szkolik Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Misia i jej mali pacjenci literatura dziecięca
literatura dziecięca
Misia i jej mali pacjenci
Zielona Sowa
2020-09-30
2020-09-30

Patronaty LC

Okładka książki Polowanie na zorzę polarną Aniela Cholewińska-Szkolik, Beata Żurawska (ilustratorka)
Ocena 6,5
Polowanie na z... Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Gwiazdka Aniela Cholewińska-Szkolik, Joanna Kencka
Ocena 8,8
Gwiazdka Aniela Cholewińska-...

Mogą Ciebie zainteresować

w porównaniu do poprzednich wydań tekst jest mniejszy, a jego ilość jest przytłaczająca dla dziecka. Szkoda, bo seria o Misi jest jedną z naszych ulubionych. Sugerowałabym wydawnictwu powrót do większego formatu książki i poprawki w pozycjonowaniu tesktu versus ilustracje.

Sam tekst i historia jak zwykle super.

Sam tekst i historia jak zwykle super.

"Złocista zagadka" to ostatnia wydana część z serii 'Misia i jej mali pacjenci'.
Nasza bohaterka dorasta, bo obchodzi już 9 urodziny, a poznaliśmy ją w pierwszej części jako 7latkę. I tak jak Misia dorasta, tak i zmieniła się też forma książki. We wcześniejszych tomach mieliśmy spójne, ale częściowo niezależne od siebie historie o trzech zwierzątkach w każdym z trzech rozdziałów. W tej części mamy już, poza większą ilością stron oraz mniejszą ilością ilustracji, jedną spójną przygodę. Tym razem wybieramy się razem z dziewczynką, jej przyjaciółką Ewcią i rodziną na wakacje na wieś do Miłkowa. To tam pośród drzew owocowych, uli, kóz, swojego wiernego towarzysza Popika i jego nowego kompana będzie obchodziła swoje kolejne urodziny. To jednak nie wszystko. Czekać nas będzie również do rozwiązania zagadka znikającego miodu z pasieki pana Adama. Oczywiście w rozwiązaniu jej pomogą zwierzęta oraz umiejętność rozumienia ich mowy przez Misię. Przeżyjemy letnią burzę oraz spotkamy ponownie uratowanego bociana w Borówkach, któremu dziewczynka wyleczyła złamaną nogę.
Czytałam ją w trakcie ferii, gdy przyjechały bratanice. Jak różne hipotezy odnoście kradzieży miodu mogą wymyśleć cztery dziecięce głowy 😅

Bardzo fajny tom solidnie podlany miodem. Misia wraz z mamą, koleżanką i Popikiem jedzie na niespodziewane wakacje na wieś i rozwiązuje, oczywiście przy pomocy zwierząt, zagadkę kryminalną. Czytałam jak natchniona.

Bardzo lubimy serię książek o Misi, a ta jest szczególnie ciekawa. Oprócz wątku leczenia zwierząt dziewczynka próbuje rozwiązać pewną zagadkę.

Dodaj cytat z książki Misia i jej mali pacjenci. Złocista zagadka