Independence Day: Crucible

Okładka książki Independence Day: Crucible Greg Keyes
Okładka książki Independence Day: Crucible
Greg Keyes Wydawnictwo: Titan Books Cykl: Dzień Niepodległości (tom 4) fantasy, science fiction
Dzień Niepodległości (tom 4)
Independence Day: Crucible
Titan Books
2016-05-24
2016-05-24

Książkowy prequel filmowego sequela ID4 Resurgence – opowiada losy pojedynczych postaci na przełomie od pierwszego ataku obcych w 1996 do wydarzeń w filmie w 2016 roku. M.in. Steve’a Hillera (którego grał Will Smith, a którego ubito, bo aktor nie zagrał w sequelu),Dikembe Umbutu – artysty z Kongo, który jest synem dyktatora.
Hiller po zwycięstwie w USA, pomaga Rosjanom w pokonaniu statku obcych. Zostaje zestrzelony nad terenem opanowanym przez wroga.
Statek nad Kongo nie został zestrzelony, tylko wylądował. Ludzie walczą z nimi. Ojciec Dikembe robi z niego pułkownika. Dikembe zostaje uprowadzony przez obcych. Podczas próby odbicia ginie jego brat bliźniak Bakari.
David Levinson spotyka się z prezydentem i wnioskuje o stworzenie jakiejś międzynarodowej organizacji do badania wszystkiego co związane z obcymi.
Thomas Whitmore organizuje ogólnoświatową organizację ESD (Earth Space Defense).
Jake Morrison (gra go w filmie Liam Hemsworth) jeszcze jako dzieciak zostaje sierotą i trafia do sierocińca. Zaprzyjaźnia się z Charlie Millerem (gra go Travis Tope). Jake chce zostać pilotem jak Russell Casse.
David pracuje w byłym obszarze 51 nad bronią mającą pokonać osłony obcych. Jest tam też więzienie dla kosmitów.
Catherine Marceaux we Francji spostrzega że niektórzy z jej pacjentów zaczynają rysować dziwne symbole – m.in. koło z kreską.
Jake dostaje się na uczelnię. Sprzedaje Mustanga na którego ciułał pieniądze i zabiera ze sobą Charliego. Jake na zajęciach kumpluje się z Dylanem – synem Hillera.
Dikembe cały czas poluje na obcych w swoim kraju. Zwykle zabija ich za pomocą maczety.
Rain Lao (chińska pilotka) w wieku 13 lat porywa samolot. Nauczyła się latać w wieku 11 lat. Za karę kończy w szkole lotniczej.
Administracja naciska Davida, aby ten pokazał wyniki w produkcji myśliwca. Potem odsuwa go od projektu, gdyż ten zbyt ostrożnie podchodzi do projektu. David ostrzega, że to może się skończyć czyjąś śmiercią.
Ok. 2006 w państwie Dikembe wytropiono i wybito wszystkich obcych. Jednak jego ojciec, władca, nadal nie dopuszcza nikogo do kraju.
27 kwietnia 2007 dochodzi do testów nowego odrzutowca. Hiller ginie.
Pięć lat później Jake, Dylan i Patricia sami latają tymi hybrydowymi odrzutowcami.
Prezydent Whitmore ma coraz więcej koszmarów, nasilają się.
Connie zostaje senatorem i w 2009 ginie w wypadku samochodowym.
W 2012 David poznaje Catherine. Dowiaduje się też o fakcie, że jedyny statek który wyladował w Afryce, wykopał pod sobą potężna dziurę. David chce to zbadać.
Dikembe nie może dłużej patrzeć na czyny swojego ojca despoty. Postanawia dokonać przewrotu. Jednak próba uprowadzenia go helikopterem kończy się fiaskiem, ojciec wszystko przewidział. Dikembe niemal ginie. Zostaje uwięziony. Po jakimś czasie uwalnia go jego przyjaciel Zuberi. Dikembe postanawia skonfrontować się z ojcem, za nim staje społeczeństwo. Podczas konfrontacji Zuberi zabija ojca Dikembe.
Patricia dowiaduje się o pogarszającym się stanie ojca.
David leci na księżycową bazę i oznajmia załodze, że zainstalują tam ogromne działo obronne.
Jake i Patricia mają się ku sobie. Patricia rezygnuje ze szkoły lotniczej ze względu na ojca i zatrudnia się w sztabie prezydent Lanford.
David drugi raz natyka się na Catherine i spędzają miły wieczór i kolejny dzień w Lizbonie.
Jake podczas testów kwalifikacyjnych do Eskadry powoduje wypadek myśliwca Dylana – zostaje zdegradowany. Nie będzie mógł latać myśliwcami. Zostaje przydzielony do holowników.
Generalnie książka średnia. W sumie niewiele nowego wnosi, wyjaśnia kilka wątków, które spotykamy w filmie.

Hiller po zwycięstwie w USA, pomaga Rosjanom w...

Greg Keyes Independence Day: Crucible Zobacz więcej