Młody inżynier. Notatnik

Wilga
2021-03-24
2021-03-24
Agata Trzcińska-Hildebrandt
wilga literatura dziecięca chłopiec inżynier zadania notes

Jeśli chcecie w swoich dzieciach rozpalić smykałkę do projektowania to to jest propozycja idealna.
Zeszyt, który jednocześnie uczy i pozwala wykonywać rozmaite ćwiczenia, zadania i projekty. Dzieci dowiedzą się z niego jak robić projekty trójwymiarowe, budować maszyny i wiele wiele innych.
Seria liczy obecnie 3 tytuły i dzieci jak i dorośli odkryją z nimi bardzo wiele.

Książka sklasyfikowana jest jako przeznaczona dla dzieci pragnących dokształcić się w kierunku inżynierii.
Wyjaśnia czym właściwie jest inżynieria. Mówi między innymi o tym, że inżynierowie zanim wykonają konkretne dzieło muszą dokładnie wiedzieć jak będzie wyglądało w rzeczywistości, co za tym idzie najlepszym sposobem jest stworzenie projektu 3D. Książka ukazuje jak się za to zabrać oraz zawiera przykładowy projekt, który dziecko może wykonać własnoręcznie.
Notatnik zawiera bardzo wiele ciekawych elementów, takich jak przykładowo informację jak zaprojektować protezę kończyny, jak złożyć papierowy samolot i helikopter oraz jak zaprojektować podziemną bazę na Księżycu. Oczywiście pojawia się tam dużo więcej zadań dla młodego inżyniera.

Książka jest bardzo barwna i przejrzysta. Zawiera osiemdziesiąt ciekawych stron przepełnionych ogromem ilustracji.
Myślę, że spokojnie zainteresuje każde ciekawe wiedzy dziecko oraz takie, które uwielbia zabawy kreatywne. Bardzo mocno polecam.
Sama chętnie zabrałabym się do roboty😂. Postanowiłam jednak się powstrzymać i zostawić całą frajdę z zabawy dla mojej małej córeczki🙈.

Ta książka przeznaczona jest dla dzieci, które wykazują zamiłowanie do technologii, informatyki, budowy maszyn, myślę, że takie sprawy bardziej interesują chłopców, ale niekoniecznie. Ja w dzieciństwie bawiłam się samochodami, a nie lalkami, tak jak większość dziewczynek w moim wieku, więc nie można generalizować. Założeniem jest pokazanie młodym umysłom chętnym do nauki, myślenia tak, jak inżynierowie.

W środku znajdziemy mnóstwo różnych zadań, na przykład rysowanie brył, wymyślanie nowych wynalazków lub ulepszanie tych istniejących, są tu również różne zgadywanki, ciekawostki, eksperymenty. Zadania są dosyć trudne, przy niektórych trzeba się dłużej zastanowić. Na stronie wydawnictwa jest napisane, że jest to pozycja dla czytelników w wieku od sześciu do dwunastu lat, ja jednak obstawałabym przy tych starszych rocznikach, choć w razie trudności, zawsze można poprosić o pomoc rodziców. Myślę, że to super pomysł na spędzenie wspólnie czasu, a jak już dorośli nie dadzą rady, to z tyłu są rozwiązania niektórych ćwiczeń.

Podoba mi się to, że notes nie ma formy typowego podręcznika. Jest kolorowy, pełny obrazków, miejsc do rysowania, jego forma jest typowo dziecięca. Myślę, że młodzi czytelnicy chętniej sięgną po coś, co przyciąga wzrok. Cieszę się, że powstają pozycje, które bawią i uczą, a pod przykrywką rozrywki przemycają cenną wiedzę.

Warto zachować pomysły naszych pociech, spisane na stronach tej książki i po latach do niej wrócić. Myślę, że będzie to dobra okazja do powspominania lub pośmiania się, gdyż jak wiadomo, dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Kto wie, może ta pozycja sprawi, że ktoś wybierze w życiu zawód inżyniera i będzie na przykład budował mosty, pisał programy komputerowe lub tworzył ulepszone formy leczenia? Ja całym sercem polecam Wam tę książkę. To doskonały pomysł na prezent, ćwiczy kreatywność, spostrzegawczość i wyobraźnię, a przy tym również uczy.

• (2) - Do kupienia
  • Dziecięce - (3) na przyszłość