Letnie przesilenie

Okładka książki Letnie przesilenie
Anna Langner Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Letnie przesilenie
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-06-30
2021-06-30

To było tak złe. Myślałam, że gorzej niż SAF być nie może a jednak. Mam kilka stron notatek z konkretnymi przykładami co poszło źle w tej książce (spoiler: absolutnie wszystko XD), ale tak się zbieram do wrzucenia tego wszystkiego chyba od miesiąca albo dwóch i nie mogę zebrać bo to jest cringe cringem poganiany a z traumatycznej rzeczy na g uczyniono jakąś chorą rodzinną tradycję i główny motyw fabularny. Oczywiście zero trigger warningów co jest w środku bo po co. Próbowałam, ale nie jestem w stanie nic dobrego ani ciekawego znaleźć w tej książce, nawet jednej rzeczy. No nie polecam nikomu.

Ostrzegam was to nie jest romans tylko APOTEOZA RYTUALNEGO GWAŁTU.

Powieść jest przegadana i się ciągnie. Pojawiają się wątki. Mnóstwo wątków. Za dużo ludzi. Za dużo faktów. Jednak nic się nie klei. Za dużo w tym niepotrzebnej tzw. 'treści' skoro autorka zamierzała głównie szokować erotycznymi ekscesami.

Á propos 'treści' dla mnie to są same wióry, bo nawet nie została odkryta tajemnica lasu. Pewnie zabrakło pomysłu a przecież przesilenie letnie to jest kopalnia konceptów. Wystarczyło się trochę wysilić i poszukać w mitologii słowiańskiej.
To mógłby być świetny thriller fantasy, ale pisarka ma za słaby warsztat.

Okładka i opis z tyłu książki stanowczo za wiele obiecują.

Ostrzegam was to nie jest romans tylko APOTEOZA RYTUALNEGO GWAŁTU.

Á propos 'treści' dla mnie to są same wióry, bo nawet nie została...

"Letnie przesilenie" to druga powieść autorki jaką miałam okazję czytać i powiem Wam, że ta podobała mi się jeszcze bardziej.

Rodzinna tradycja, zagmatwana intryga, ściany, które widzą i słyszą wszystko i mnóstwo adrenaliny.
Przegenialna historia z jeszcze lepszym zakończeniem, które aż się prosi o ciąg dalszy :)

Autorka wykreowała nie tylko świetnych i bardzo charakterystycznych bohaterów, ale także fenomenalną historię, która wciąga już od pierwszych stron.

Leśniczówka i noc świętojańska? Co za tradycja splata te dwie rzeczy tak bardzo? Powiem Wam, że ja byłam w szoku pomysłowości autorki. Nie tego się spodziewałam, ale, kurde, no zgrzeszyłabym jakbym powiedziała, że mi się to nie podobało. Ta powieść to coś zdecydowanie innego niż dotychczas. Powiew świeżości w świecie książkowym i ja zdecydowanie chcę więcej takiego czegoś. Takiego niebanalnego i kompletnie nieprzewidywalnego. Woow....

Jeśli czytaliście to koniecznie dajcie znać czy Wam także się spodobało? Albo czy może macie dopiero w planach?

Autorka wykreowała nie tylko świetnych i bardzo...

Ciekawa, dosyć specyficzna historia. Podobała mi się, bo była inna, nieprzewidywana. Bliźniacy, niby podobni, ale też zupełnie inni. Dom skrywający tajemnice, ale też słyszący wszystko. Zagadkowa historia rodziny. To wszystko było inne, a do tego wątek romatyczno-erotyczny.
Oryginalna historia, połączenie tematów.
Dodatkowo dziwne zakończenie. Powiedziałabym, że półotwarte. Można by to było pociągnąć, ale historia zostawiona w ten sposób daje takie poczucie zaciekawienia, ale nie jakiegoś specjalnego niedosytu więc dobrze.
Ja osobiście lubię też wątek niegrzecznego faceta, który ostatecznie okazuje się dobry, opiekuńczy przy bliższym poznaniu.

Oryginalna historia, połączenie tematów.
Dodatkowo dziwne zakończenie. Powiedziałabym, że półotwarte....

Strach ma wielkie oczy, jednak można go oswoić 🤭 Głowna bohaterka tej historii zdecydowanie lubiła się bać, nakręcał ją on - trochę inaczej niż myślicie 🤭 Gdy wracając z Francji dowiaduje się o chorobie mamy i otrzymuje od ojca propozycję pracy u jego dawnego znajomego jako opiekunka do dzieci, nie waha się ani przez chwilę 🙉 Przyjazd do starej sosny będzie jej wybawieniem, czy przekleństwem?
Olgierd wywołuje ciarki na ciele samym swoim pojawieniem się 🔥 Jego brat bliźniak zaś to taka cicha woda i chociaż są tak różni...Nie wiadomo który z nich jest gorszy 😏 Moim zdaniem od obu najlepiej trzymać się z daleka!  Fabuła książki jest mega ciekawa, trzyma w napięciu już od samego początku a dziwne sytuacje podkręcają atmosferę 🔥 Książkę słuchałam w audiobooku i miałam ciary, naprawdę! Czułam ogromną chęć ciągłego odwracania się za siebie, a przecież nie byłam w lesie ! Czuć ten mroczny klimat, w dodatku jest naprawdę gorąco 🥵 Sceny erotyczne nie tylko działają na wyobraźnię, są też dodatkowo bardzo odważne 😈
Letnie przesilenie to zupełnie inna wersja autorki, byłam mega zaskoczona, ale naprawdę jej to wyszło 🤩 Bohaterowie mają różne charaktery, nie można ich odczytać, nigdy nie wiesz z czym wyskoczą 🙈
Jedyne co mi się nie podobało, to noc przesilenia🙄 Akcja nie tyle była za ostra, co trochę za bardzo spłycona pod względem emocji towarzyszących bohaterce 😐 Książki czytają różne osoby i ktoś z podobnymi doświadczeniami może się poczuć bardzo źle, wręcz może je to przerosnąć 🥺 Za to sama końcówka...bomba 🤯 Aż mnie zatkao i chyba nmjuż nigdy nie wejdę do lasu bez  strachu i niepewności🙉🔥
Świetna jak na taką książkę, połączenie grozy i ognistego romansu z tajemniczymi bohaterami rozpalającymi zmysły 🤩

"Letnie przesilenie"
Anna Langner

Leśniczówka stała tam od pokoleń.Tajemnicza, majestatyczna, otoczona zaborczym bluszczem. W okół las, który omamia, osacza i woła. Słyszy i widzi wszystko.

Oliwii wydaje się, że Stara Sosna to bezpieczna przystań. Jednak coś jest nie tak. Zaniepokoje,strach, lęk i obawa, to nieodstepujace ją na krok uczucia, i wrażenie , że cały czas ktoś ją obserwuje.

Bliźniacy również potęgują u Oliwii te doznania . Ona jest zwierzyną , a oni...
W tą jedyną noc w roku, w letnie przesilenie, kultywują brutalną tradycję swojego rodu.
Cały czas ktoś próbuje ostrzec Oliwię, a Leśniewicze strzegą swojej tajemnicy.

Całą sobą czułam klimat wydarzeń.
Trzymała mnie w napięciu do ostatniego słowa. Dreszczyk emocji towarzyszył mi praktycznie nieustannie. Od dziś na las będę patrzeć zupełnie inaczej 🤣.

Autorka w fenomenalny sposób oddała fluidy płynące z mrocznego, zaciemnionego i zagadkowego lasu.
Zarówno las jak i miasteczko widmo, przyprawiało mnie o mocniejsze bicie serca i gęsią skórkę .

Oj miałam ja pietra🤣🤣.

"Letnie przesilenie"
Anna Langner

Książka wciągająca, pełna napięcia i tajemnic. Trochę pokręcona i zakończenie tak jakby otwarte bo nic do końca nie jest wyjaśnione. Spodziewałam się czegoś innego, jestem trochę zawiedziona tym zakończeniem.

Cicha woda.

Pierwszą książką Anny Langner, którą przeczytałam był „Zakres obowiązków”, potem nadszedł czas na „Trenera”, a teraz na tapet wzięłam „Letnie przesilenie” wcale nie dlatego, że urodziłam się 21 czerwca, czyli właśnie w dzień letniego przesilenia.
Czy moje trzecie spotkanie z autorką okazało się być udane?

Kiedy Oliwia pierwszy raz ujrzała posiadłość Leśniewiczów poczuła się nieswojo i dziwnie. Dom postawiony w cichej głuszy lasu w Starej Sośnie wyglądał co najmniej niewygodnie dla otoczenia. Dziewczyna została tutaj wysłana, ponieważ razem z ojcem potrzebowali pieniędzy na leczenie chorej na nowotwór matki. Praca dla Leśniewiczów wyglądała na dość prostą. Oliwia miała za zadanie opiekować się małą dziewczynką, której na imię było Helena, podczas gdy ojciec i matka znikali z domu na całe dnie. Oliwia mając w CV całkiem solidne i spore doświadczenie z dziećmi wiedziała, że praca z Heleną będzie prosta i efektywna. Już pierwszego dnia Oliwia zrozumiała, że największy problem będzie miała z bliźniakami, braćmi Helenki – Fabianem i Olgierdem, którzy nie byli nastawieni do niej przyjaźnie.
A poza nimi jest też ON – Las, który milczy i obserwuje.

Kiedy zamknęłam „Letnie przesilenie” stwierdziłam, że jest to książka „cicha woda”. Zaczyna się delikatnie i subtelnie, z początku nic nie wskazuje tego, co będzie się działo dalej. Jej rozwinięcie jest namiętne, zaś zakończenie to prawdziwe tsunami, które porywa ze sobą dosłownie wszystko (łącznie z czytelnikiem).

Oliwia to całkiem sympatyczna bohaterka. Normalna dziewczyna, która do wszystkiego dochodzi własną ciężką pracą. Anna Langner nie przesadziła w kreacji bohaterki i nie przechyliła szali w żadną ze stron. Oliwia to po prostu dobra postać.
Ale bliźniacy... o cię panie. Już na samym początku spodobało mi się to, że dostali oryginalne imiona. W końcu znacie jakiegoś Olgierda czy Fabiana z książek? Dobra, Fabiana znam z zagranicznej pozycji, ale Olgierda? W życiu. Za ten pomysł brawa dla autorki. Żądam więcej nietuzinkowych imion w książkach. Ta dwójka to diabły w ludzkiej skórze. I jeden i drugi. Tutaj widać zdecydowanie więcej pracy w tworzeniu tych postaci. Jak na bliźniaków przystało Fabian z Olgierdem są do siebie bardzo podobni charakterem, a Oliwia ma niezły problem, aby opierać się im.

Ale nie postaci są tutaj w sumie najważniejsze. Magia lasu, który w cichym szumie drzew poruszanym wiatrem jest wyczuwalna z każdej strony. Poczułam się jakbym była w jego środku i oglądała historię Oliwii stojąc obok niej. W „Letnim przesileniu” mamy całą masę tajemnic i rodzinnych niedomówień, które ciągną się latami. Leśniewiczowie nie są tacy mili, na jakich się malują, a Oliwia nie wie, że wpadła w niebezpieczne sidła.

Zakończenie tej książki to coś, co w sumie podejrzewałam, ale nie spodziewałam się, że Anna Langner napisze to z takim rozmachem. Jest dobrze! Odkładając lekturę byłam w pełni zadowolona i pierwszy raz napiszę, że spotkałam pozycję, która ma idealną długość. Nie ma jej ani za dużo, ani za mało. Po prostu jest w punkt.

„Letnie przesilenie” to świetna pozycja do przeczytania w lato. W jesień w sumie też. I w zimę. Generalnie w każdą porę roku. Ale! Pamiętajcie, żeby nie czytać jej w lesie w nocy z 21 na 22 czerwca, bo... chyba nie chcielibyście przeżyć tego, co spotkało Oliwię. Moje trzecie spotkanie z Anną Langner wyszło dobrze i na pewno sięgnę po te autorkę ponownie.

Cicha woda.

Czy moje trzecie...

"Letnie przesilenie" - Anna Langner

Hej hej kochani 😘
Dziś przychodzę do was z moją opinią na temat kolejnej książki pani Ani .

Las...tak wiele z nas wyobraża sobie to nieskazitelne czyte powietrze ,zapach igliwia i dary runa leśnego . Jednak tak samo dużo osób zdaje sobie sprawę z  niebezpieczeństwa które czyha na nas za każdym drzewem. Najmniejszy szmer potrafi przyprawić o palpitację serca.
A nasze myśli krążą wokół tych wszystkich obejrzanych horrorów ,których akcja rozgrywa się właśnie na terenie lasu.
Więc jak myślicie czy miastowa dziewczyna odnajdzie się w leśniczówce ?
Cóż...gdybym miała pod ręką zjawiskowo przystojnych bliźniaków ? Mogłabym się nad tym zastanowić 😈

Oliwia miała zostać tylko opiekunką najmłodszej z rodu Leśniewiczów. A jej wyjazd do Pnącz miał okazać się przepustką finansową do zdrowia jej matki. Nigdy nie przypuszczałaby, że jej los został okrutnie zaplanowany a noc letniego przesilenia ,zmieni jej życie na zawsze !

Lubicie się bać ? Jeśli tak to ta książka jest zdecydowanie dla was ! Autorka z każdą stroną wprowadzała nas w szokujący a zarazem fascynujący świat Starej Sosny. Strony wręcz same się kartkowały a im bliżej byliśmy poznania prawdy tym bardziej nic nie wiedzieliśmy.
Noc świętojańska dla wielu z nas nie znaczy nic , dla innych to puszczanie wianków na wodzie i ogniska w rodzinnym gronie . A dla przedziwnej rodziny z leśniczówki to czas na polowanie ! I to wcalenie nie takie zwykłe polowanie .
Jestem zafascynowana tą historią ! Mimo ,że wodziła mnie za nos , historię wręcz pochłonęłam. A samo zakończenie ? Mimo ,że historia została zakończona , autorka i tak podsyciła moją ciekawość i ochotę na więcej !

Ocena 9/10

"Letnie przesilenie" - Anna Langner

Hej hej kochani 😘
Dziś przychodzę do was z moją opinią na temat kolejnej książki pani Ani .

#letnieprzesilenie #annalanger #niegrzeczneksiążki #las #leśniczówka #bracia #tajemnica #rodzinnesekrety #legimi #czytamzlegimi #czytamlegalnie #czytaniejestsexy #kochamczytać #bookmorning #instabook #bookstagram
@anna.langner_
@niegrzeczneksiazki
5/52/2022
"Letnie przesilenie" to druga pozycja od @anna.langner_ po którą sięgnęłam.
Książka pełna tajemnic, rodzinnych sekretów i stara lesniczówka. Czego chcieć więcej. Na początku czytanie mi się trochę dłużyło, co nie oznacza że historia nie wciągnęła wręcz przeciwnie z każdą stroną miałam wrażenie, że coś za chwilę zacznie się dziać 🙂 i nie nie chciałam przestać czytać. Jestem pozytywnie zaskoczona,tą pozycją gdyż zerkając pobierznie na opinię innych czytelniczek miało się wrażenie, że cała historia jest brutalna i napisana bez smaku. A sama autorka po macoszemu potraktowała temat gwałtu. Jak dla mnie tak nie jest, gwałt został tu użyty jako element rodzinnej "tradycji" chorej, nie moralnej. Która miała chronić rodzinę przed upadkiem. Cóż gusta są różne i o nich się nie dyskutuje 😉
W tej historii mamy dwóch przystojnych braci bliźniaków, i można by użyć nawet określenia zepsutych do szpiku kości oraz młodą dziewczynę, która przyjeżdża do leśniczówki jako opiekuna ich młodszej siostry. Jak można się domyśleć przy tej trójce nie bedziemy się nudzić 😉🌶.
Całokształt pozycji wyszedł super, jedynie zakończenie zostawia po sobie niedosyt i zadaję sobie pytanie czyżby w planach była kontynuacja? Przyznam szczerze nie miała bym nic przeciwko, możliwe że zagadki zostałyby rozwiązane tym razem fo końca 🤔
Moja ocena:
8⭐️/10⭐️

@anna.langner_
@niegrzeczneksiazki
5/52/2022
"Letnie przesilenie" to druga pozycja od @anna.langner_ po którą sięgnęłam.
Książka pełna tajemnic, rodzinnych...