Siedem zagadek życia

religia
Wydawnictwo AA
2021-01-01
2021-01-01
Boża dobroć ból cierpienie niewinnych samotność nieszczęście porażka wartość sens życia

Króciutka, ale pełna wartościowych myśli książeczka bardzo poczytnego autora - abpa Fultona Sheena. Była to moja pierwsza styczność z jego twórczością i chętnie przeczytam kolejną książkę jego autrostwa.

"Siedem zagadek życia" to krótkie rozważania nt. siedmiu ostatnich słów Jezusa na krzyżu, jednak pokazane w odniesieniu do naszego życia. Wynotowałam kilka pięknych cytatów, jak na przykład ten:

"Bóg nie może pisać na stronicach serca, które pokryte są bazgraniną nienawiści. Może jednak pisać na stronach białych miłością - proste litery nawet po liniach krzywych. Bo wprowadzając miłość tam, gdzie jej nie znajdujemy, sprawiamy, że od tej chwili każdego daje się pokochać".

Już sam tytuł był intrygujący, a pisma arcybiskupa Fultona J. Sheena od pewnego czasu wzbudzały moją ciekawość. Myślę, że lepszy i mocniejszy odbiór treści był wśród Amerykanów – wśród nich żył arcybiskup, umiał znaleźć najodpowiedniejsze dla nich przykłady, które skutecznie przemawiały do umysłów wielu odbiorców za pośrednictwem różnych mediów (autor odważnie z nich korzystał, szczególnie z najnowszych osiągnięć techniki). Ostatnie zdanie zapisane dużymi literami brzmiało: BÓG CIĘ KOCHA. Rozważania nadawały się akurat na obecny okres Wielkiego Postu i zbliżającej się Wielkanocy.

• Religia
  • Religia
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Siedem zagadek życia